مقاومت اسلامی (بازدید: 598)
سه شنبه 24/3/1390 - 11:35 -0 تشکر 331286
"غالب قنديل " در گفت‌وگو با خبرن

"غالب قنديل " در گفت‌وگو با خبرنگار بين‌الملل خبرگزاري فارس درباره ناآرامي‌هاي داخلي سوريه گفت: آنچه که امروز در سوريه شاهد آن هستيم توطئه‌اي براي تخريب اين کشور، از بين بردن قدرت آن در منطقه است. اين توطئه در راستاي منافع دشمن صهيونيستي قرار دارد. چرا که صهيونيست‌ها قصد دارند از طريق ايجاد ناآرامي‌ در سوريه ضربه‌اي سخت به مقاومت وارد کند. *تلاش تکفيري‌ها و ليبراها براي دخالت نظامي خارجي در سوريه مدير مرکز مطالعات عربي و بين‌المللي لبنان افزود: امروز حوادثي که در سوريه به وقوع مي‌پيوندد نشان مي‌دهد که توطئه‌اي براي تخريب اين کشور در دو محور درجريان است. محور اول گروه‌هاي تکفيري و تروريستي هستند که با عربستان و قطر ارتباط دارند و شبکه‌هاي ماهواره‌اي در اختيار آنهاست تا فعاليت‌ها و عملکردهاي آنان را پوشش خبري دهند. گروه دوم طيف ليبرالي و چپگرا هستند که با گروه اول ائتلاف کرده‌اند و تحت نظارت آمريکا فعاليت مي‌کنند.   اينان در نشستي که اخيرا در آنتالياي ترکيه برگزار شد، شعار سرنگوني دولت بشار اسد را مطرح کردند و اين در حالي است که دولت دمشق انجام اصلاحات و مذاکره با گروه‌هاي (معارض) را در دستور کار خود قرار داده است ولي اين گروه‌ها خواهان مذاکرات براي انجام اصلاحات نيستند و فقط خواهان فراهم کردن زمينه‌اي براي دخالت بيگانگان در امور داخلي سوريه هستند.

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

سه شنبه 24/3/1390 - 11:36 - 0 تشکر 331287

*تشديد فشارهاي غرب با هدف تسليم شدن دمشق است مدير مرکز عربي و بين المللي لبنان افزود: سومين محور در رابطه با سوريه شاهديم فشارهاي بيگانگان از جمله آمريکا و رژيم صهيونيستي عليه دمشق است. هدف از اين فشارها تسليم سوريه در قبال اسرائيل است تا از اين طريق مقاومت در لبنان و فلسطين تسليم سياست‌هاي رژيم صهيونيستي شود. *سوريه ليبي نيست وي در پاسخ به اين سؤال چنانچه سوريه تسليم فشارهاي آمريکا نشد آيا ممکن است سرنوشت ليبي در انتظار دمشق باشد؟ گفت: گروه‌هاي مسلح تاکنون نتوانسته‌اند بر هيچ يک از مناطق سوريه مسلط شوند تا زمينه دخالت نظامي بيگانگان را فراهم کنند. به علاوه موضع مستحکم روسيه در خصوص عدم دخالت نظامي در سوريه، مانع بزرگي در برابر آمريکا و اروپا است. البته تاکنون هيچ نشانه‌اي مبني بر موفقيت دخالت نظامي در سوريه وجود ندارد و چنانچه مداخله نظامي صورت بگيرد با مقاومت شديد ملت سوريه مواجه خواهد شد. در اينجا بايد براين نکته تاکيد کنم که سوريه ليبي نيست. *گروه هاي معارض دمشق با يکديگر اختلاف دارند اين سياستمدار لبناني در بخشي از سخنانش با بيان اينکه جبهه معارضان دولت دمشق يکپارچه نيست، گفت: به رغم اينکه گروه‌هاي مخالف دولت بشار اسد با يکديگر اختلاف دارند اما آمريکا سبب تحريک آنها شده است. در حقيقت گروه‌هاي تکفيري اقدامات تروريستي و قتل و کشتار ملت سوريه را به عهده دارند و جنبش اخوان المسلمون سوريه نيز مسئوليت سياسي ناآرامي‌هاي اين کشور و ارتباط با کشورهاي خارجي را به عهده دارد. اين جنبش وظيفه دارد فضاي سياسي لازم براي دخالت بيگانگان در سوريه را فراهم کند.

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

سه شنبه 24/3/1390 - 11:38 - 0 تشکر 331288

*نشست آنتاليا براي افزايش فشار به دمشق برگزار شد قنديل با اشاره به برخي خبرها مبني بر اينکه اخوان المسلمون سوريه در نشست گروه‌هاي معارض دمشق در آنتالياي ترکيه حضور نداشت، گفت:‌ اگر اخوان المسلمون سوريه بگويد ما در نشست آنتاليا شرکت نداشتيم دروغ مي‌گويد چرا که در آنجا نماينده دارد و نماينده اين جنبش در نشست آنتاليا حضور داشت. در اينجا بايد به اين نکته اشاره کنم که هدف از اين نشست افزايش فشارها عليه سوريه و فراهم کردن زمينه دخالت بيگانگان در اين کشور بود و کساني که در آن شرکت کردند با هر گرايش سياسي مذهبي که داشتند مزدوران آمريکا و اسراييل هستند چرا که در راستاي منافع غرب براي تخريب سوريه قرار گرفته‌اند. *خطر تجزيه سوريه مدير مرکز مطالعات عربي و بين‌المللي لبنان در پايان تصريح کرد: چنانچه توطئه‌هاي کشورهاي غربي و عربي عليه سوريه با موفقيت همراه شود جنگ داخلي در اين کشور شعله ور خواهد و سوريه در معرض تجزيه قرار خواهد گرفت و ديگر يک دولت مرکزي در اين کشور زمام امور را بدست نخواهد گرفت. اما بنده معتقدم دولت سوريه به زودي از اين توطئه‌ها سربلند بيرون خواهد آمد. زيرا ملت سوريه از دولت بشار اسد و استقلال کشور خود حمايت مي‌کند و اجازه نمي دهند که توطئه دشمنان عليه سوريه با موفقيت همراه شود مقاومت اسلامي

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی