انجمن ها > انجمن خراسان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خراسان (بازدید: 723)
يکشنبه 22/3/1390 - 9:47 -0 تشکر 330200
ماه رجب ، ماه اميرالمؤمنين حضرت علي (ع)

ماه رجب ، ماه اميرالمؤمنين حضرت علي (ع)     اميرالمؤمنين حضرت علي (ع) اين ماه را روزه داشتند و گفتند: رجب، ماه من است و شعبان ماه رسول خداست و ماه رمضان، ماه خداي تعالي است جل و جلاله.   و امام صادق (ع) فرمود: رسول اللّه (ص)   فرمود: هر که از رجب سه روز روزه دارد خداي تعالي وي را به هر روزي روزه سالي بنويسد و هر که هفت روز روزه دارد، هفت در دوزخ از او در بندند و هر که هشت روز روزه دارد هشت درِ بهشت از براي او بگشايند و هر که پانزده روز روزه دارد خداي تعالي حساب وي آسان کند و هر که همه ماه رجب روزه دارد خداي تعالي وي را خشنود کند و خشنودي خود بنويسد و از هر که خشنود باشد، وي را عذاب نبود .     امام صادق (ع) فرمود هر که اولْ روز از رجب روزه بدارد آتش از وي دور شود مقدار يک ساله راه و گفت: هر که ايام بيض از رجب روزه دارد سيزدهم و چهاردهم و پانزدهم خداي تعالي وي را به هر روزي روزه سالي بنويسد و روز قيامت در جاي آمنان ايستد .  

جهانی فکر کن    با استفاده از امکانات محلی تولید کن    جهانی توزیع کن

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی