فرهنگ پایداری (بازدید: 387)
پنج شنبه 19/3/1390 - 11:19 -0 تشکر 329051
دفاع مقدس از زبان خیرالله طلفاح

 

نوشته خیرالله طلفاح توسط انتشارات "دارالحریه للطباعه"در سال م1984(1363)در بغداد منتشر شده است. نگارنده این کتاب را در کوران حوادث جنگ ایران وعراق نگاشته که در ان به زعم خود پرده از وقایع تاریخی وظلم وستم هایی که از جانب فارس های ایرانی بر علیه امت عرب!وخاصه عراقی ها شده است ،برمیدارد.  

آغاز کتاب از پیش از اسلام وپادشاهان ساسانی ایست که فصلی طولانی به ان اختصاص یافته است.فصل بعدی کتاب به مکر وحیله ی فارس ها بر علیه اهل بیت و نوادگان انان!!می پردازد. نکته جالب انکه وی در اغاز به سه خلیفه نخست پس از پیامبر اشاره ای نمی کند وبه ظلم رواشده به اهل بیت وفرزندان انان توسط ایرانی ها !!می پردازد که با توجه به مکتب اعتقادی وی که از مسلمانان سنی اهل تکریت است مایه بسی تعجب است.فصول دیگر کتاب شامل طمع ایرانی ها به اراضی اعراب،وضع جهان عرب در زمان شاه ایران وسپس انقلاب اسلامی و بررسی اندیشه های [امام] خمینی در این مورد است. این کتاب هفت فصل و235 صفحه دارد.کتاب حاضر کتابی ایست مالامال از تهمت ها و اکاذیب فاحش تاریخی و گاها توهین هایی بسیار سخیف که البته با توجه به شخصیت نگارنده ،جز این انتظاری نیست.قابل توجه مخاطبان اینکه کتاب حاضر در مخزن کتابخانه جنگ دفتر ادبیات وهنر مقاومت ونیز کتابخانه بنیاد حفظ اثار وارزشهای دفاع مقدس موجود است.  

 

ادامه در پاسخ ها

 

 

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

پنج شنبه 19/3/1390 - 11:23 - 0 تشکر 329053

بيو گرافي نويسنده: "خيرالله طلفاح " دائي صدام وپدرساجده طلفاح همسر صدام وعدنان خيرالله طلفاح وزير دفاع عراق در زمان جنگ ايران وعراق است.او از صنف قوم گرايان افراطي عرب است که پنج سال از عمر خود را به دليل تاييد انقلاب بر عليه انگليسي ها موسوم به "انقلاب رشيد عالي گيلاني" طي جنگ جهاني دوم در زندان گذرانده ودر پي ان از ارتش اخراج گرديد. وي سپس به زادگاه خود تکريت رفته ودر انجا معلمي پيشه کرد تا انکه در سال 1963 م احمد حسن البکر از هم فکران وي موفق به سرنگوني حکومت"عبدالکريم قاسم" شده و وي پس از مدتي توسط صدام به سمت شهردار بغداد منصوب شد. پس از چندي فسادهاي مالي وي و اطرافيانش به جاي رسيد که درميان همه به لقب "حرامي بغداد" معروف شد. وي پس از برکناري اش از اين سمت چندين کتاب تاليف نمود که همگي در خدمت تفکرات وگرايشات حزب بعث عراق هستند.وي در سال 1993 از دنيا رفت .نکته حائز اهميت در زندگي وي مواضع فوق العاده ضد ايراني وي است.شايد او رابتوان پس از ميشل عفلق- موسس حزب بعث-در شمار زعما و پدران روحي وفکري حزب بعث به شمار اورد. القائات ايدئولوژيک وي سهم بسزايي را در قوام تفکر بعث سوسياليستي داراست.از جمله مولفات وي مي توان به دو کتاب ذيل اشاره کرد. 1-خميني وارث کينه هاي فارس 2-سه چيز که خدا نبايد مي افريد:ايرانيان،يهوديان، مگس( جزوه 10صفحه اي که با اغاز جنگ ايران وعراق جزو متون درسي مدارس عراق شد. منبع:ساجد

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی