انجمن ها > انجمن نصف جهان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
نصف جهان (بازدید: 1368)
چهارشنبه 18/3/1390 - 15:35 -0 تشکر 328815
با گذشت بیش از 400سال از قدمت محله فردوان اصفهان، هویت مالکیت زمین‌های این محله مبهم است.

  با گذشت بیش از 400سال از قدمت محله فردوان اصفهان، هویت مالکیت زمین‌های این محله مبهم است.   

 

   به گزارش خبرنگار موج از اصفهان، شهردار منطقه 8 اصفهان با بیان اینکه محله فردوان با مساحتی بالغ بر 300 هزار متر مربع از قدیمترین محلات اصفهان است، افزود: با وجود این که قدمت فردوان متجاوز از 400 سال است، هنوز هویت مالکیت زمین‌های این محله مشخص نیست. امینی افزود: آستان قدس رضوی مدعی تملک زمین‌های این محله است و با ارائه مدارکی دال بر موقوفه بودن این محله وهمچنین با استناد بر اینکه اکثر ساکنین این محله فامیلی خراسانی دارند و بسیاری از خیریه ها و مراکز فرهنگی آن متبرک به نام امام هشتم (ع) است، درصدد باز گرداندن زمین‏های این محله به آستان قدس می باشد. وی تصریح کرد: این در حالی است که مردم محله فردوان نیز با اسناد و مدارکی که از اجداد خود دارند، مالکیت زمین‌ها را شخصی و از آن خود می‌دانند. شهردار منطقه 8 اصفهان با تاکید بر این که شهرداری این منطقه در صدد رفع مشکلات این محله و مشخص شدن مالکیت واقعی زمین‌ها است، اضافه کرد: کمیته‌ای با برخی دستگاه ‌های اجرایی از جمله اداره ثبت اسناد و املاک و دادگستری و نیز حضور سه نفر از کارشناسان خط‌شناسی، سند‌شناسی و قباله‌شناسی جهت بررسی مالکیت شخصی یا وقوف اراضی این منطقه تشکیل شده که تا کنون با توجه با اسناد ساکنین و همچنین مدارک وقفی موجود، نتوانسته است مالکین واقعی را مشخص کند. امینی به ارسال نامه به دفتر هبر معظم انقلاب و نظر ولایتی و حکومتی اشاره و ادامه داد: مردم خواهان مشخص شدن مالکیت و خروج از بلاتکلیفی در این منطقه هستند. شهردار منطقه 8 با تاکید بر این که این شهرداری توانسته در حد توان خود برخی خدمات رفاهی را به این محله را ارائه دهد، گفت: در صورتی که مالکیت واقعی این اراضی مشخص شود شهرداری با در آمد حاصل از عوارض آن می‌تواندامکانات رفاهی وخدماتی بیشتری را فراهم کند. وی در ادامه، تفکیک غیر ضابطه‌مند اراضی را از دیگر مشکلات این منطقه برشمرد و گفت: تفکیک اراضی توسط خود مالکین باعث مشکلاتی برای احداث پروژه های عمرانی به ویژه خیابان سازی شده است. امینی اظهار داشت: مالکین باید برای تفکیک یک ملک از شهرداری باید تفکیک خط بدنه بگیرند و تا توسط نقشه تفکیکی ساختمان‌ها پلاک‌بندی بدون تعارض با معابر و کوچه ها به صورت مرتب تفکیک شود.

 

 

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

پنج شنبه 19/3/1390 - 1:0 - 0 تشکر 328987

آستان قدس كه وضعش خوبه ماشالا خب كنار بياد با مردم اين محل. هديه امام رضا به مردم اين منطقه. البته اگر كار با توليت آستان قدس بود مشكل خاصي نبود ولي واي به حال وقتي كه كار بيافته در دست سازمان اوقاف!!!!

هزار دشمنم ار مي كنند قصد هلاك  گرم تو دوستي از دشمنان ندارم باك

حافظ عليه الرحمه

امضا: نيري

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی