انجمن ها > انجمن حوزه علميه > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
حوزه علميه (بازدید: 448)
چهارشنبه 18/3/1390 - 15:15 -0 تشکر 328802
ضاربان روحانی آمر به معروف و ناهی از منکر، مفسد فی الارض هستند

  در درس خارج آیت الله مکارم شیرازی مطرح شد؛ ضاربان روحانی آمر به معروف و ناهی از منکر، مفسد فی الارض هستند

 

 خبرگزاری رسا ـ حضرت آیت الله مکارم شیرازی بر ضرورت برخورد جدی قوه قضاییه با ضارب یک روحانی آمر به معروف و ناهی از منکر تاکید کرد و عمل مجرمانه ضاربان را افساد فی الارض دانست. به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید روز چهارشنبه در درس خارج فقه خود که با حضور طلاب و روحانیان در مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به ضرب و شتم شدید یک طلبه جوان از سوی دو نفراز اراذل و اوباش بر ضرورت رسیدگی و برخورد قاطع و قوی دستگاه قضایی با ضارب این طلبه جوان تاکید کرد. وی اظهار داشت: این طلبه مظلوم، مجاهد و آمر به معروف و ناهی از منکر وقتی می بیند دو نفر از اراذل و اوباش می خواهند دو دختر جوان را مورد آزار و اذیت قرار دهند به آنها معترض می شود و به حمایت از دو دختر جوان بر می خیزد. وی افزود: یکی از این اراذل و اوباش، شیشه ای که در دست داشته را در چشم این طلبه فرو می کند و بنده نیز عکس این طلبه را دیدم که تمام بدن او خون آلود بود.

 

 حضرت آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه اینها مصداق مفسد فی الارض هستند، تاکید کرد: مثل اینکه برخی از آقایان اشتباه کرده اند و مفسد فی الارض و محارب را یکی دانستند در حالی که اینها دو مقوله جدا از هم است. این مرجع تقلید با تاکید بر ضرورت برخورد قوی و قاطع دستگاه قضایی در خصوص این مساله ابراز داشت: قوه قضاییه باید با اینها قوی برخورد کند والا هیچ کس فردا امر به معروف و نهی از منکر نخواهد کرد. حضرت آیت الله مکارم شیرازی تاکید کرد: امیدواریم اینگونه تذکرات سبب شود که قوی تر با اینگونه منکرات برخورد کنند تا مردم سالم و جامعه در امن و اراذل و اوباش در ناامنی باشند.  

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

چهارشنبه 18/3/1390 - 15:15 - 0 تشکر 328803

در بيمارستان نبي اکرم تهران صورت گرفت؛ ديدار جمعي از مسؤولان کشوري با جانباز ناهي از منکر خبرگزاري رسا ـ استاندار و فرمانده نيروي انتظامي تهران بزرگ به همراه مشاور مطبوعاتي رئيس جمهور به عيادت روحاني جانباز ناهي از منکر رفتند. به گزارش خبرنگار خبرگزاري رسا مرتضي تمدن استاندار تهران، حسين ساجدي‌نيا، فرمانده انتظامي تهران بزرگ و علي اکبر جوانفکر از حجت الاسلام فرزاد فروزش امام جماعت دانشگاه شهيد بهشتي تهران عيادت کردند. بر اساس گزارش اين گزارش شب گذشته استاندار و فرماندار انتظامي تهران بزرگ به همراه مشاور مطبوعاتي رئيس جمهور با حضور در بيمارستان نبي اکرم(ص) از جانباز روحاني امر به معروف و نهي از منکر عيادت کردند و از آخرين وضعيت جسمي حجت الاسلام فروزش اطلاع يافتند. همچنين عصر روز سه شنبه حجت الاسلام علي پناهيان مسئول اتاق فکر نهاد مقام معظم رهبري در دانشگاه ها به همراه جمعي از دانشگاهيان به عيادت امام جماعت دانشگاه شهيد بهشتي رفتند. حجت الاسلام فرزاد فروزش شب دوشنبه 16 خرداد هنگام بازگشت از يکي از خوابگاه‌هاي دانشگاه علوم پزشکي تهران در خيابان شريعتي متوجه ايجاد مزاحمت چند نفر اراذل براي يک خانم مي‌شود و زماني که قصد نجات آن خانم را داشته از سوي مزاحمان از ناحيه چشم به شدت مضروب مي‌شود. پس از وقوع اين حادثه با مداخله مردم امام جمعه دانشگاه شهيد بهشتي به بيمارستان منتقل مي شود و علي رغم شدت جراحت وارد شده به چشم وي و احتمال تخليه يکي از چشمان حجت الاسلام فروزش، پزشک جراح ابراز اميدواري از بهبود وضعيت چشم وي پس از جراحي انجام شده کرد. همچنين جانشين فرماندهي نيروي انتظامي نيز در مورد حمله دو نفر اراذل و اوباش به حجت‌الاسلام فروزش اظهار داشت: عاملان حمله به اين روحاني شناسايي شدند. به گفته احمد‌رضا رادان دو خانمي که به دليل پوشش نامناسب مورد هجمه اراذل و اوباش قرار گرفته اند اکنون براي بازرسي در اختيار پليس هستند. همچنين اداره اجتماعات پليس امنيت عمومي نيروي انتظامي اعلام کرد تا کنون يکي از عاملان حمله به روحاني دستگير شده است

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

چهارشنبه 18/3/1390 - 15:16 - 0 تشکر 328804

واکنش حوزه به مضروب‌شدن روحاني آمر به معروف خبرگزاري رسا ـ روابط عمومي حوزه‌هاي علميه با صدور اطلاعيه‌اي نسبت به مضروب شدن روحاني آمر به معروف در تهران واکنش نشان داد. به گزارش خبرگزاري رسا، روابط عمومي مرکز مديريت حوزه‌هاي علميه در بيانيه‌اي با اشاره به ضرورت احياي امر به معروف و نهي از منکر در جامعه، آورده است: خبر حادثه دلخراش مصدوميت روحاني ارجمند جناب حجت‌الاسلام فروزش در اقدام به اقامه فريضه امر به معروف و نهي از منکر، توسط عده‌اي از اراذل و اوباش، جامعه متديّن و ارزشمدار کشور اسلامي را غمگين و نگران کرد. ضمن تقدير و تشکر از اين اقدام شجاعانه و وظيفه‌مدار و آرزوي شفاي عاجل براي روحاني ارزشمند، خواستار پيگيري امور تا دستگيري و محاکمه عوامل اين هتاکي بي‌شرمانه از سوي نيروي انتظامي و قوه قضائيه شد.

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

چهارشنبه 18/3/1390 - 15:17 - 0 تشکر 328806

با صدور اطلاعيه اي صورت گرفت؛ تاکيد آيت الله نوري همداني بر برخورد سريع با عوامل حمله به روحاني ناهي از منکر خبرگزاري رسا ـ دفتر حضرت آيت الله نوري همداني با صدور اطلاعيه اي خواستار برخورد سريع نهادهاي امنيتي و قضايي با عوامل حمله به روحاني آمر به معروف و ناهي از منکر شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاري رسا، دفتر حضرت آيت الله نوري همداني با صدور اطلاعيه اي خواستار برخورد سريع نهادهاي امنيتي و قضايي با عوامل حمله به روحاني آمر به معروف و ناهي از منکر شد. در اين اطلاعيه ضمن ابراز تاسف اين مرجع تقليد از تعرض به روحاني آمر به معروف و ناهي از منکر آمده است: مسؤولان امنيتي و انتظامي و نيز مسؤولان قضايي بايد هرچه سريع تر با عوامل اين اقدام برخورد نمايند و با اطلاع رساني به موقع و برنامه ريزي صحيح، از وقوع مجدد چنين حوادثي براي آمران به معروف و ناهيان از منکر جلوگيري نمايند. گفتني است روز گذشته يک روحاني جوان در تهران، حين نجات يک دختر از دست دو نفر از اراذل و اوباش به شدت از سوي آنها مورد ضرب و شتم قرار گرفت و هم اکنون در بيمارستان حضرت رسول اکرم (ص) تحت مداوا قرار دارد.

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

چهارشنبه 18/3/1390 - 15:17 - 0 تشکر 328807

با صدور اطلاعيه اي صورت گرفت؛ درخواست آيت الله صافي گلپايگاني براي برخورد قاطع قوه قضاييه با هتاکان به روحاني ناهي از منکر خبرگزاري رسا ـ دفتر حضرت آيت الله صافي گلپايگاني در اطلاعيه‌اي از ضرب و شتم روحاني ناهي از منکر ابراز تاسف کرد و خواستار برخورد قاطع قوه قضاييه با اينگونه حرکات ضد اسلامي شد. به گزارش خبرگزاري رسا، دفتر حضرت آيت الله لطف الله صافي گلپايگاني در اطلاعيه‌اي با ابراز تاسف شديد از ضرب و شتم روحاني آمر به معروف و ناهي از منکر در تهران اعلام کرد: قوه قضاييه عاملان اين هتاکي و موارد ديگر هتک حرمت ديني و سنت شکني ها را تحت تعقيب قرار دهد و سريعا به جزاي اعمال خويش برساند. متن اين اطلاعيه بدين شرح است: حادثه ناگوار و تکان دهنده هجوم حاميان فرهنگ بي بند و باري و بي عفتي غربي به موضع اسلامي يکي از روحانيون متعهد، در راه اجراي فريضه‌ي مهم ديني نهي از منکر و امر به معروف و دفاع از حريم حجاب و احکام دين که منجر به مجروح شدن شديد چشم ايشان گرديده موجب تاثر و تاسف شديد مرجع عالي قدر حضرت آيت الله العظمي صافي مدظله الشريف گرديد. در شرايط فعلي که برخي التزامات اسلامي و انقلابي اين ملت که با نثار خون پاک هزاران شهيد و ايثارگر برپا گرديده مورد هدف قرار گرفته است و از جمله مساله حجاب را با ترفندهاي مختلف تضعيف مي نمايند و به شعارهاي قرآني و انقلابي بي اعتنايي مي کنند و صريحا عدم تعهد خود را به حفظ اين سنت هاي اسلامي ابراز مي دارند، انتظار اين است که قوه قضاييه وارد عمل شده و عاملان اين هتاکي و موارد ديگر هتک حرمت ديني و سنت شکني ها را تحت تعقيب قرار دهد و سريعا به جزاي اعمال خويش برساند. همچنين نيروي انتظامي که مکرر اعلام برخورد با منکرات و عوامل سنت شکن و بدحجابي نموده در کمال قوت طرح امنيت اخلاقي را پيگيري و اجرا نمايد و به کم توجهي بعضي مقامات به حفظ اين اصول اعتنا ننمايد و به مساله حجاب و عفاف و حفظ عفت عمومي جامعه و نواميس مردم توجه بيش از پيش نمايد. دفتر حضرت آيت الله العظمي صافي

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

چهارشنبه 18/3/1390 - 16:14 - 0 تشکر 328823

و در[تورات] بر آنان مقرر كرديم كه جان در مقابل جان و چشم در برابر چشم و بينى در برابر بينى و گوش در برابر گوش و دندان در برابر دندان مى‏باشد و زخمها [نيز به همان ترتيب] قصاصى دارند و هر كه از آن [قصاص]درگذرد پس آن كفاره [گناهان] او خواهد بود و كسانى كه به موجب آنچه خدا نازل كرده داورى نكرده‏اند آنان خود ستمگرانند مائده45 اميدوارم اون روحاني غيور به چيزي کمتر از قصاص راضي نشه که....کسي که بااون قساوت قلب شيشه رو در چشم يه انسان فرو ميکنه بايد چشمش رو دراورد که يادش بمونه

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی