آموزش الکترونیکی (بازدید: 529)
سه شنبه 10/3/1390 - 16:45 -0 تشکر 326142
مرکز آموزش الکترونیکی

اولین مرکز آموزش الکترونیکی در ایران که به صورت رسمی مدرک مورد تایید وزارت علوم را صادر نمود، مرکز آموزش الکترونیکی دانشگاه علم و صنعت ایران بود. در کنار این دانشگاه دولتی، دانشکده مجازی علوم حدیث به عنوان یک دانشگاه غیردولتی موفق شد نخستین دور? آموزشی خود را در سال 1383 در بستر شبک? اینترنت اجرا کند و پس از کسب مجوزهای قانونی لازم از سوی وزارت علوم، در سال 1384 جذب دانشجو را به صورت رسمی آغاز کرد.

 

مرکز آموزش الکترونیکی دانشگاه علم و صنعت در سال ???? تاسیس و برای اولین بار در کشور، اقدام به جذب دانش‌پذیر به صورت فراگیر در مقطع کارشناسی با ظرفیت ??? نفر با استفاده از مزیت‌ها و ظرفیت‌های آموزش الکترونیکی نمود .

 

 در بهمن ماه سال ???? نیز برای اولین بار در ایران، اقدام به جذب دانشپذیر به صورت فراگیر با ظرفیت ??? نفر در مقطع کارشناسی ارشد با بهره گیری از آموزش کاملا الکترونیکی نمود. در سال ?? دانشگاه علم و صنعت اولین دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد را از راه کنکور سراسری جذب نمود.

 

 

 

سه شنبه 10/3/1390 - 19:35 - 0 تشکر 326190

وضعيت آموزش الکترونيکي در ساير کشورها چطوره؟

چهارشنبه 11/3/1390 - 0:14 - 0 تشکر 326280

در بسياري از كشورهاي دنيا گسترش فناوري اطلاعات در آموزش و پرورش مورد توجه قرار گرفته است. با بررسي آمار و اطلاعات موجود در مورد ميزا ن گسترش فناوري اطلاعات در آموزش و پرورش كشورهاي جهان در مي يابيم كه در بسياري از كشورهاي دنيا از جمله كشورهاي توسعه يافته و در حال توسعه، براي تجهيز مدارس با امكانات گوناگوني همچون رايانه و اينترنت، برنامه هاي جامعي وجود دارد. با توجه به گسترش روز افزون فناوري اطلاعات و تاثير فزاينده آن بر زندگي انسان، آشنايي دانش اموزان و معلمان با اين فناوري و نيز تسلط در استفاده از ابزارهاي آن از ضروريات است. به همين منظور برخي از كشورهاي دنيا ضمن اين كه امكانات لازم را در اختيار دانش آموزان و معلمان قرار مي دهد، به اموزش آنها نيز مي پردازند و آنها را براي زندگي در دنياي الكترونيكي آماده مي كنند که يکي از اجزاء مهم اين دنياي الکترونيکي آموزش الکترونيکي است.

چهارشنبه 11/3/1390 - 12:40 - 0 تشکر 326427

چند وقت پيش تو اخبار شنيدم که تو مدارس ژاپن به جاي آموزش نوشتن روي کاغذ، تايپ رو به دانش آموزان آموزش ميدن. اون وقت به جاي نوشتن از روي درس تصميم کبري، کافيه از گزينه "کپي" و بعد "پيست" استفاده کني!

دوشنبه 16/3/1390 - 10:25 - 0 تشکر 327773

تاريخچه آموزش الکترونيکي در ايران به زمان بهره گيري از ابزارهاي کمک آموزشي سمعي - بصري شامل نمايش اسلايد و فيلم هاي آموزشي در کلاس درس باز مي گردد. پس از آن تلويزيون به عنوان يک رسانه آموزشي مورد توجه قرار گرفته است و تلويزيون آموزشي ملي ايران رسماً به امر آموزش همگاني از طريق اين رسانه در سراسر کشور پرداخت.

مرکز آموزش الکترونيکي تبيان

eLearning.Tebyan.net

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی