انجمن ها > انجمن خراسان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خراسان (بازدید: 551)
سه شنبه 10/3/1390 - 11:38 -0 تشکر 325957
دیجیتال سازی هزار برگ سند تاریخی دوره های صفویه، قاجار، پهلوی و جمهوری اسلامی

دیجیتال سازی هزار برگ سند تاریخی دوره های صفویه، قاجار، پهلوی و جمهوری اسلامی 

 

    بیش از ??? هزار برگ سند تاریخی دوره صفویه، قاجار، پهلوی و جمهوری اسلامی در مدیریت امور اسناد و مطبوعات آستان قدس رضوی دیجیتال سازی شد.   مدیر امور اسناد و مطبوعات این سازمان با بیان این مطلب گفت: در راستای تهیه نسخه پشتیبان، دسترس پذیری آسان محققان، دانش پژوهان و متخصصان اسناد تاریخی و حفاظت و نگهداری میراث فرهنگی اسناد دیوانی آستان قدس رضوی در دوره صفویه، افشاریه و قاجاریه دیجیتال سازی شد.      منصور سلطان محمدی خاطر نشان کرد: در این مجموعه تعداد ?? هزار قطعه عکس از دوره قاجار، پهلوی و جمهوری اسلامی به ویژه دفاع مقدس دیجیتال سازی شده است که در نوع خود گنجینه ارزشمندی برای محققان و علاقه مندان به عکس های تاریخی می باشد.   

 

   شایان ذکر است از آن جا که مدیریت امور اسناد و مطبوعات آستان قدس رضوی دارای گنجینه ارزشمند اسناد تاریخی است و در سال های اخیر در راستای حفاظت، نگهداری و اطلاع رسانی آن ها کوشش های فراوانی انجام شده است و از همه صاحبان اسناد تاریخی که علاقه مند به ماندگاری آن ها که بخشی از تاریخ ایرانی و اسلامی محسوب می شوند تقاضا می کنیم تا این گونه اسناد را قبل از این که از بین بروند به صورت وقف، اهدا و یا فروش به این مرکز تحویل دهند .

 

 

جهانی فکر کن    با استفاده از امکانات محلی تولید کن    جهانی توزیع کن

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی