انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 399)
يکشنبه 12/4/1390 - 22:43 -0 تشکر 324753
عکس یادگاری رئیس‌دادگاه حریری با مریم‌رجوی
تصویر بزرگ

آنتونیو کاسزی رییس دادگاه حریری و مشاور حقوقی کمیته حذف منافقین از لیست تروریست‌های اتحادیه اروپا است که در سال 2008 در کنفرانسی با مریم رجوی با سرکردگان منافقین عکس یادگاری گرفت.

به گزارش فرهنگ نیوز به نقل از فارس، آنتونیو کاسزی رییس دادگاه حریری همان مشاور حقوقی کمیته حذف منافقین از لیست تروریست‌های اتحادیه اروپا است که در سال 2008 در کنفرانسی خواهان حمایت گسترده اتحادیه اروپا و آمریکا از منافقین شد.

رییس دادگاه حریری از جمله شرکت کنندگان در کنفرانس "در جستجوی عدالت ـ کمیته اروپایی برای حذف سازمان مجاهدین خلق ایران از لیست تروریست‌ها " بود که در آن با استناد به موادی سازمان منافقین را دارای مصونیت قضایی دانسته و خواهان حمایت گسترده اتحادیه اروپا و آمریکا از منافقین شدند.

آنتونیو کاسیزی به همراه مریم رجوی در کمیته حذف منافقین از لیست گروه های تروریستی در اتحادیه اروپا


جالب اینکه این فرد قرار است در دادگاه حریری که به دلیل نفوذ گسترده در آن به دادگاه آمریکایی اسراییلی حریری مشهور شده رای صادر کرده است.مطلب زیر گزارش گونه‌ای از کنفرانس "در جستجوی عدالت ـ کمیته اروپایی برای حذف سازمان مجاهدین خلق ایران از لیست تروریست‌ها " است که آنتونیو کاسزی رییس دادگاه حریری در آن حضور موثر داشته است:


روز سه‌شنبه 16 سپتامبر 2008 در بروکسل کنفرانسی با حضور اعضای پارلمان اروپا و نمایندگان پارلمان‌های ملی کشورهای عضو، از جمله فرانسه، انگلستان و ایتالیا و همچنین چندین حقوقدان تشکیل شد.


*تشکیل کمیته اروپایی برای حذف سازمان مجاهدین خلق ایران از لیست تروریست‌ها


آلجو ویدال کوادراس (Alejo Vidal-Quadras) با اعلام تشکیل یک کمیته اروپایی خاطرنشان کرد که قرار است تصمیم شورای اتحادیه اروپا مبنی بر ابقای سازمان مجاهدین خلق ایران در لیست تروریست‌‌ها را مورد تجدید نظر قرار دهد.

این کمیته کار خود را با تشکیل کنفرانسی یک‎روزه با همراهی گروه داخلی دوستان ایرانی آزاد (Friends of a Free Iran Inter-group) در پارلمان اروپا، آغاز کرد.

آقای استروان استیونسن (Struan Stevenson)، نایب رئیس حزب خلق اروپا در پارلمان اروپا (European People"s Party in the European Parliament)، گفت که کنفرانس "در جستجوی عدالت ـ کمیته اروپایی برای حذف سازمان مجاهدین خلق ایران از لیست تروریست‌ها " از طرف 2000 نفر از اعضای پارلمان کشورهای مختلف عضو در این پارلمان، حمایت می‌شود.


*اگر سازمان مجاهدین را تروریست می‌دانید اعضای پارلمان اروپا را نیز به آن لیست اضافه کنید


وی ادامه داد که اگر آنچه سازمان مجاهدین خلق ایران مرتکب می‌شود، تروریسم نام دارد، بنابراین ریاست اتحادیه اروپا باید اعضای پارلمان را نیز به آن لیست اضافه کند چرا که ما از اقدامات سازمان مجاهدین خلق حمایت می‌کنیم. پائولو کاساکا (Paulo Casaca)، نایب رئیس گروه دوستان ایرانی آزاد اعلام کرد که هدف از این اقدام برقراری و اجرای عدالت است.

کمیته مذکور اعلام کرد که به منظور حذف سازمان مجاهدین خلق ایران از لیست تروریست‌های اتحادیه اروپا، به هرگونه اقدام سیاسی و حقوقی متوسل خواهد شد و عدالتی را که شورا در مورد سازمان مجاهدین خلق ایران نادیده گرفته بود، اجرا خواهد کرد.


*رییس دادگاه حریری شرکت کننده در کنفرانس کمیته اروپایی برای حذف سازمان مجاهدین از لیست تروریست‌ها


در اولین جلسه این کنفرانس، حقوقدانانی از جمله این افراد حضور داشتند:

لرد اسلین از هادلی (Lord Slynn of Hadley)، از قضات پیشین دادگاه اروپا

پروفسور آنتونیو کاسزی (Antonio Cassese)، رییس دادگاه حریری، رئیس پیشین دادگاه محاکمه جنایات بین‌المللی اتحادیه اروپا برای یوگوسلاوی سابق

پروفسور هرنی لابایل (Herni Labayle)، صاحب کرسی جین مونت (Jean Monnet Chair) در دانشگاه پاو (Pau)

پروفسور بیل بورینگ (Bill Bowring)، رئیس مجمع وکلای حامی دموکراسی و حقوق بشر اروپا (European Association of Lawyers for Democracy and Human Rights)

سِر جفری بیندمن (Sir Geoffrey Bindman)، پروفسور حقوقدان مدعو در دانشگاه کالج لندن.


*سازمان مجاهدین از مصونیت قضایی برخوردار هستند


این حقوقدانان از جمله آنتونیو کاسزی در این جلسه، آرای حقوقی خود را در مورد تصمیمی که شورا در ماه جولای اتخاذ و سازمان مجاهدین خلق ایران را همچنان در لیست تروریست‌ها ابقا کرد، ارائه نمودند.

این حقوقدانان اعلام کردند که بنا به نظر کارشناسی آنها ابقای سازمان مجاهدین خلق ایران در لیست مذکور، غیرقانونی است. از این روی شورا قانون را نادیده انگاشته و از قدرت خود سوء استفاده کرده است.

این کنفرانس همچنین تغییر و تحولاتی را که به تازگی در محل استقرار اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران در پادگان اشرف در عراق روی داده است، به بحث و گفت‏وگو گذاشتند. با استناد به دو قطعنامه‌ای که پارلمان اروپا در 12 جولای 2007 و 4 سپتامبر 2008 به تصویب رسانده بود، تأکید کردند که اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران در پادگان اشرف پناهندگان سیاسی به شمار رفته و تحت حمایت چهارمین بند معاهده ژنو می‌باشند و از این روی مورد حمایت بند عدم سرکوب قانون بین‌المللی حمایت از حقوق بشر، قانون بین‌الملل بوده و از مصونیت قضایی برخوردار هستند.

آنها تأکید کردند که ایالات متحده همچنان باید از پادگان اشرف محافظت کند و رفع حمایت از اعضای پادگان اشرف منجر به یک فاجعه خواهد شد.


* عکس یادگاری با سرکرده منافقین


آنتونیو کاسزی رییس دادگاه حریری و مشاور حقوقی کمیته حذف منافقین از لیست تروریست‌های اتحادیه اروپا است که در سال 2008 در کنفرانسی با مریم رجوی از سرکردگان منافقین عکس یادگاری گرفت.

Bookmark and Share

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی