تعلیم و تربیت (بازدید: 3137)
يکشنبه 8/3/1390 - 10:19 -0 تشکر 323191
کتابهای کمک درسی مفید یا...؟؟؟؟؟؟

با نام خدا و سلام

زمانهایی که ما درس می خوندیم هیچ خبری از این همه کتاب

کمک درسی و راهنمای درسی و نمونه سوالات امتحانی و ...

نبود و ما با هزار سختی و بدبختی چند کلاس درس خوندیم ولی امروزه شاهد ظهور و بروز انبوهی از کتاب های به اصطلاح کمک درسی در بازار کتاب هستیم.

آیا با این حجم کتاب کمک درسی در بازار موافقید؟

آیا مطالب و محتویات این کتاب ها مفیدند؟

ایا اینجور کتابها ارزش تهیه و مطالعه دارند؟

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

يکشنبه 8/3/1390 - 12:3 - 0 تشکر 323264

سلام
به نظر من باید کتاب های اصلی در مدرسه اولویت قرار بگیرن و به نظر من توی ایران یک یا دو تا ناشر کتاب های درسی خوب وجود داره و بقیه به درد نمیخورن .

خدا به انسان عقل نداد جز آنکه روزی او را با کمک عقل نجات بخشد.
سه شنبه 10/3/1390 - 16:1 - 0 تشکر 326110

با نام خدا و سلام يه چيز بگم که خودم از ديدنش شاخ درآوردم: امسال حدود 20 بهمن يه داش آموز اومد کلاسم (کلاس اول ابتدايي)ثبت نام کرد وقتي کتاب رياضي اش رو ديدم يه جدول چسبونده بودن پشت جلدش و تو هر رديف جدول نوشته بود از صفحه .... تا صفحه .... را بنويس. ازش پرسيدم کتاب رياضي ات را خونه کار مي کردي؟ گفت بله گفتم پس تو کلاس چکار مي کردين گفت:کتاب کار را مي نوشتيم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! تو کلاس اول يه قانون نانوشته هست که کتاب درسي را بچه ها اصلا خونه نمي برن يعني نبايد ببرن.

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

دوشنبه 16/3/1390 - 20:26 - 0 تشکر 328053

با نام خدا و سلام همين امروز يه سري کتاب کمک درسي به دستم رسيد که مطالعه کنم و نظرم رو بگم کتاب کار رياضي اش را سرسري ديدم و من که تجربه خيلي انچناني ندارم حدود 20 مورد اشکال توش ديدم و پيش خودم گفتم بيچاره بچه هاي معصومي که ميخوان اينا رو کار کنن و رياضي ياد بگيرن

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

سه شنبه 17/3/1390 - 3:39 - 0 تشکر 328190

سلام وااي اين كتاباي كمك درسي كه كلي اشكال دارن سيستم ادمو ميريزن به هم... چون آدم ميشينه يه درسي رو ميخونه واسه تمرينش مياد اينا رو حل كنه... بعدش پيچونده ميشه...أي وو :-)

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

پنج شنبه 19/3/1390 - 14:43 - 0 تشکر 329136

با نام خدا و سلام تشکر از دهکده عزيز بابت حضور و ارائه نظر منم موافقم که اين کتابهاي باصطلاح کمک درسي پر از اشکالند و بيشتر کتاب «کمک درامدي»براي ناشرين ارجمندند و مولفين دردمند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(البته درد درس خوندن بچه ها يا درد بي پولي خودشون بماند.)

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

پنج شنبه 19/3/1390 - 23:35 - 0 تشکر 329332

به نام خدا - سلام . به نظر من کتاب هاي کمک درس هم مي تونن خوب باشند هم مي تونن بد باشند . مي تونن خوب باشن چون اگر واقعا بر اساس اصول تهيه شده باشند کمک زيادي براي درک بهتر مسائل به دانش اموز مي کنند مانند هند بوکاي ارائه شده براي دانشجويان که البته اکثرن انگليسي اند . مي تونن بد باشه چون ممکنه با کشوندن دانش اموز به سمت مسائل پيچيده دانش آموز را زده کند . مسائلي که نياز به پيش زمينه هايي دارد که دانش آموز بايد در ادامه آنها را آموزش ببيند . و حتي ممکن است با گفتن فرمول هاي مختلف براي موارد مختلف فکر دانش اموز را به جاي حل و فکر براي پيدا کردن ايده به حفظ فرمول و راحت طلب بکشاند . در مورد کتاب هاي موجود در بازار هم بگويم که نمي توان گفت همه ي کتاب ها خوب نيستند . کتاب هاي ناشر هاي با سابقه و برت به مرور زمان ايرادشان بر طرف شده . به نظر من بايد در انتخاب کتاب هاي کمک درسي بسيار توجه شود . اين مورد هم بگويم که کتاب هاي قطور براي دانش آموز جز هدر دادن پول و نخواندن کتابو و زده شدن چيزي ندارد . کتاب خوب کتابي است که در عين کم بودن مطالب مفيدي داشته باشد .

 برای امام زمان صلوات فرستادی ؟      

خدایا شکرت که هر چه دادی بهترین بود . 


 

يکشنبه 22/3/1390 - 0:48 - 0 تشکر 330138

سلام, خوب قطعا در اين بستر عده اي به سود جويي و ارائه ي کتب بي کيفيت مي پردازند. اما بنده عقيده دارم براي دانش آموزان و دانش جويان مستعد وجود اين کتابها لازمه, تا باعث انگيزش بيشتر اين دسته بشه. اما در مقابل لطمه ي زيادي هم به گروه مقابل ميزنه.

يکشنبه 22/3/1390 - 7:50 - 0 تشکر 330167

سلام به نظر من اصلاً کتابهاي کمک درسي مفهومي ندارند . و بايد معلم ها تلاش براي انتقال علم را بنمايند . موفق باشيد.

يکشنبه 22/3/1390 - 8:32 - 0 تشکر 330175

کتاب کمک درسي موقعي مناسبه که بخواي يه مطلب که معلم نگفته يا متوجه نشدي و ديگه تکرار نميشه رو بيشتر بخوني. مثلا براي درس زبان انگليسي لغتها و گرامر و مثالها و ... رو ميتوني تا 70 درصد از کتاب کمک آموزشي ياد بگيري. حالا شايد ضرر نداشته باشه ولي اصلا هيچ فايده اي نداره که بين انبوه کتاب کمک درسي بخواي يک يا چندتارو انتخاب کني. البته اگه دانش آموز بخواد سوء استفاده کنه کتابي ميخره که همه جوابهاي کتاب درسي رو داشته باشه و ديگه زحمت فکرکردن و حل مسئله رو به خودش نده. الآن چيزي يادم اومد ( جناب آقاي حاجي وزير آموزش و پرورش دوره محمد خاتمي اينطور گفته بود : سعي شده که کتاب کمک آموزشي توي بازار کتاب بسيار بيشتر از سالهاي قبل بشه و هر موسسه اي که قصد چاپ کتب کمک درسي داشته باشه سريعا بهش مجوز نشر ميديم. اينطور شد که کتب حل المسائل به طور انبوه وارد بازار شد. اين در حالي بود که مدارس با اخذ مجوز و صدور بخشنامه از طرف شخص وزير اقدام به دريافت وجه بالاجبار با عنوان کمک هزينه تحصيلي و فوق برنامه و جشن و سرود و هزينهاي اضافه کردند. و نيز اينکه هر کس مشکلي مطرح ميکرد جناب وزير بدون توجه از کنارش ميگذشت. بگذريم . راستي بحثمون سر چي بود؟

من ديگه پير شدم ...

نه از سنم بلکه از خودم بيست سال پير ترم...

اين رو کسي بهم گفت که مينايي ميان گلها بود ...

ولي من ميان اين همه گل به دنبال نيلوفري بودم که بيست سال بيشتر گشتم و پيدا نشد...

من عمر جوانيم را به نيلوفري بخشيدم که در مرداب خواست بيشتر زنده بماند و نشد و پيدا نشد...

يکشنبه 22/3/1390 - 8:41 - 0 تشکر 330178

به نظر من خوب است البته در صورتي که به عنوان يک معلم از اونها استفاده بشود و تنها زماني بريم سراغشون که تلاش خودمونو براي حل مسئله کرده باشيم و به جوابي نرسيده باشم يا از درستي آن مطمئن نباشيم ! در همين حد !!! البته بزرگان مي توانند با کمک همين کتابها در خونه براي فرزندانشان مانند يک معلم عمل کنند ،و در مسئلي که فرزندشان با مشکل روبه رو مي شوند ياري رسان آنان بشوند .

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی