• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن دانشجویی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
دانشجویی (بازدید: 3496)
يکشنبه 8/3/1390 - 0:15 -0 تشکر 322998
اختلاط ممنوع !

به نام خدا - سلام . 


وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینكه دانشگاهها باید سرچشمه فرهنگ اسلامی باشند، گفت: حضور دختر و پسر در دانشگاهها یك فرصت است ولی نباید اجازه اختلاط به دانشجویان داده شود.


جمله ی بالا از فرد اول وزارت علوم خیلی جای تعجب دارد . نمی دونم جناب وزیر دایه ی عزیز تر از مادر شدن . امام خمینی زمانی که تو دانشگاه ها برای جدایی پسر و دختر دیوار کشیدن دستور دادند تا سریعا تخریبش کنند . 

این حرکت وزیر توهین علنی به دانشجویان است . نمی گم و مدعی نمی شوم که تو دانشگاه های ما اقداماتی نمی افتد ولی اینو می گم که جدایی دانشجویان به این معنی است که توی دانشجو نمی تونی خودو حفظ کنی پس باید از جنس مخالفت جدا باشی تا دانشگاه تو مسیر اصلیش بره .

فکر کنم آقای دانشجو فقط اردوه ی دانشگاه امیر کبیرو دیدن که اونم تو بیرون دانشگاه بودنه تو دانشگاه . ایشون مقالات برتر ، طرح و پروژه های علمی ، مسابقات دانشجویی و ... را ندیدن که دخرت و پسردانشجو با کمک هم و با همفکری همبه چه موفقیت هایی رسیده اند

خب فکرکنم من نظرمو یه طرف گفتم . ولی دوستان به نظر شما اختلاط دانشجویان با مبانی انقلاب و اسلام منافات دارد ؟! 

 برای امام زمان صلوات فرستادی ؟      

خدایا شکرت که هر چه دادی بهترین بود . 


 

يکشنبه 8/3/1390 - 10:7 - 0 تشکر 323184

با نام خدا و سلام
این شیوه حرف زدن و فکر کردن و رفتار کردن فکر کنم خیلی صحیح نباشه. مساله ای اگر هست باید اون را حل کرد نه اینکه مساله را پاک کرد

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

يکشنبه 8/3/1390 - 12:5 - 0 تشکر 323265


فکر کنم عملی نباشه. در بسیاری از رشته ها اینقدر تعداد دانشجوها از یک جنس، کمه که از لحاظ عقلی، عملی، بودجه ای، زمانی این کار عملی نیست. به نظر من مشکل الان جامعه ما مشکل مسکن و بیکاری و ازدواجه و پرداختن به این مسائل ذهن کسی رو از مشکلات اساسی منحرف نمی کنه.

خدا در همین نزدیکی است
يکشنبه 8/3/1390 - 15:6 - 0 تشکر 323353

واقعا که
اخبارش رو نشنیده بودم...
به خاطر حاشیه هایی که یه سری دارن میخوان کن فیکون کنن همه چیو؟

من از اين كوه بالا خواهم رفت.ميگويند ارتفاعش زياد است.راهش طولاني و شيب دار است,پر از صخره و صعود به آن بيش از حد دشوار است.كارخودم است.از آن بالا خواهم رفت.به زودي مرا خواهي ديد كه از قله برايتان دست تكان ميدهم يا از فرط تلاش بر دامنه جان ميسپارم

يکشنبه 8/3/1390 - 23:14 - 0 تشکر 323735

به نام خدا - سلام .
وقتی وزیر کشور یه حرفی بزنه که امکانش غیر ممکن باشه باید نتیجه گرفت که سرنوشت اون وزرات چی می شه .

 برای امام زمان صلوات فرستادی ؟      

خدایا شکرت که هر چه دادی بهترین بود . 


 

دوشنبه 9/3/1390 - 10:2 - 0 تشکر 323964

سلام
به نظر من اصلا لزومی نداره كه كلاسهای دخترا و پسرها از هم جدا بشه اما یه برنامه هایی كه اجراشون نیاز به حضور هر دو گروه نداره رو میتونن جداگانه برگزار كنن (منظورم اردوهاس)كه توی این برنامها صمیمیت خاصی به وجود میاد
نسل جوون رو بیشتر باید روی افكار و عقایدش كار كنن نه اینكه كلاسها رو از هم جدا كنن!

گاهي به آسمان خيالم عبور کن

شعر مرا نيم نگاهي مرور کن

دل مرده ام،قبول . . .!

تو اما مسيحا باش،

يک جمعه هم زيارت اهل قبور کن.

دوشنبه 9/3/1390 - 10:46 - 0 تشکر 323990

البته در سالهای اول ورود دانشجوها این کار انجام بشه بد نیست چون بچه هنوز تو عالم مدرسه و دبیرستان سیر میکنه (البته از یه بچه 18-19 ساله مخصوصا پسرها که دیرتر عقلشون سرجاش میاد ، انتظار خاصی هم نمیشه داشت) ولی باید به عواقب کارشون هم فکر کنند . چون : همون 4 تا جوونی هم که ترمهای اول توی دانشگاه (با رد و بدل کردن جزوه )با هم آشنا و بعد از یک ترم ازدواج میکردند ، هم دیگه وجود نخواهند داشت و آمار ازدواج افت شدیدی خواهد کرد !
ولی از شوخی گذشته برای مقاطع کارشناسی و کاردانی جداکردن دانشجوهای دختر و پسر (حتی جدا کردن دانشکده ها)به نظر خوب میاد ، چون هم استاد کارش راحت تره و کلاس آرومی داره و هم دانشجو به فکر درسه و به مسائل جانبی کمتر فکر میکنه .

 همین الان خدا رو شکر کن ، به خاطر همه چی ! 
دوشنبه 9/3/1390 - 12:33 - 0 تشکر 324058


البته یک نکته ای رو هم باید بگم: روز به روز جو دانشگاه ها داره بدتر میشه. این مساله رو کسانی میفهمن که الان از جو دانشگاه خارج شدن و وقتی دوباره برای انجام برخی امور به محیط دانشگاهشون برمیگردن این تفاوت رو به وضوح احساس میکنن. لذا باید یه فکری به حال جو دانشگاهها کرد. یک دوستی هم حرف جالبی به من زد: می گفت که اگر کسی بخواد در رشته مورد علاقه اش درس بخونه در عین حال نخواد در این جو بعضا نامناسب باشه چیکار کنه؟مساله دانشگاه رفتن بچه ها تبدیل به معضلی برای خانواده ها خصوصا خانواده های مذهبی شده و خیلی از مادرها و پدرها نگران تاثیر این جو بر بچه های خودشون هستن و واقعا هم نمیتونیم منکر مسائلی باشیم که در دانشگاه ها وجود داره و اصلا به روح علم و علم آموزی و تحقیق و پژوهش کوچکترین ارتباطی نداره .


خدا در همین نزدیکی است
سه شنبه 10/3/1390 - 11:55 - 0 تشکر 325969

منم به حرف دوستم heaven_h موافقم. دانشگاه امروزي وضعش خرابه....مخصوصا تو اردوها که بساط همه چيز هست...روابط صميمي شده و نميشه جلوشونو گرفت...بايد اعتقادها و فرهنگ را عوض کرد. ميگن آدم به چيزي که منعش ميکنن حريص تره.....خلاصه اين که بايد فکر اساسي کرد .........اينطوري بشه مادرا و پدرا از ترس خيلي چيزا بايد بچه شونو بفرستن پيام نور که سه ماه يه بار دانشگاه بره. البته کسي که بخواد کاري بکنه خارج دانشگام ميکنه.ولي دانشگاهام راه رو باز تر کرده.

 

بیاید شاهد پرواز پروانه ها باشیم....

شادی را هدیه کن حتی به کسانی که آن را از تو گرفتند. عشق بورز به آنهایی که دلت را شکستند.دعا کن برای آنهایی که نفرینت کردندو بخند که خدا هنوز آن بالا با توست.

خدایا رهایم مکن

 

 

چهارشنبه 11/3/1390 - 14:37 - 0 تشکر 326476

اون حضرت موسي ع کليم الله با نفس مطمئنه که وقتي با دختر شعيب در کوچه ميرفت باد ميامد گفت من جلو ميرم تو از پشت سر بيا....اون مولا علي ع ساقي کوثر که جواب سلام دختراي جوون رو نميداد در صورتي که جواب سلام در اسلام واجبه .....حالا ما بيايم بگيم دانشجو خودشو حفظ ميکنه؟اين اختلاط از اجباره

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

چهارشنبه 11/3/1390 - 14:41 - 0 تشکر 326478

vahidmiladi گفته است :
[quote=vahidmiladi;415987;325180]اون حضرت موسي ع کليم الله با نفس مطمئنه که وقتي با دختر شعيب در کوچه ميرفت باد ميامد گفت من جلو ميرم تو از پشت سر بيا....اون مولا علي ع ساقي کوثر که جواب سلام دختراي جوون رو نميداد در صورتي که جواب سلام در اسلام واجبه .....حالا ما بيايم بگيم دانشجو خودشو حفظ ميکنه؟اين اختلاط از اجباره
سلام شرمنده ولي باد کجا ميومد؟ کجا چنين خونديد؟ خود قرآن که از باد حرفي نميزنه :دي حضرت(ع) هم پيش دستي به سلام نميکردند نه اينکه جواب ندن بازم :دي امام صادق در اين روايت مي فرمايد كه رسول خدا به زنان سلام مي كرد و آنها نيز پاسخ مي دادند؛ علي (ع) نيز چنين مي كرده[أَمِيرُ الْمُؤْمِنِينَ (ع) يُسَلِّمُ عَلَى النِّسَاءِ ] ولي از سلام بر جوانترها اكراه داشته[ كلام امام صادق است] و مي فرمود: مي ترسم صدايشان مرا خوش آيد و در نتيجه چيزي به دلم درآيد كه به ثوابش نيرزد[ كافي ج5/ص535 حديث 3]

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
برو به انجمن
فعالترین ها در هفته گذشته
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی