• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن حوزه علميه > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
حوزه علميه (بازدید: 681)
شنبه 7/3/1390 - 6:42 -0 تشکر 322485
هنرپیشه هتاک-درخواست

 

 درخواست جمعی از طلاب حوزه علمیه

روزگاری دین خدا مظلوم بود. کسی جرات نمی کرد از دینداری حرفی بزند. رعایت دستورات دینی سخت و گاهی ناممکن بود. صدر اسلام بود و تعداد مومنین قابل شمارش. سال ها و قرن ها و حتی هزاره ای گذشت و حکومت های اسلامی تشکیل شدند و بعد حکومت شیعی نیز تشکیل شد و اکنون امنیت تا بدانجا برقرار شده است که یک بازیگر تازه کار در جوار خانه خدا، می تواند در مقابل علمای شیعی بایستد و ادعای قرآن شناسی و دین شناسی کند.
بر این بازیگر تازه کار که حتی در رشته کاری خود نیز کارنامه ضعیفی ارائه داده است، حرجی نیست. او چه از دین می داند و چقدر با قرآن آشناست. همین قدر که اسم قرآن را می آورد، باز هم قابل تقدیر است. باید ریشه ها را پیدا کرد.

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

شنبه 7/3/1390 - 6:45 - 0 تشکر 322486

وقتی جناب شمقدری عنوان پرطمطراق مشاور فرهنگی دکتر احمدی نژاد را یدک می کشید درباره یکی از اعلام موضع های آیت الله مکارم شیرازی اظهار داشته بود: ” که چرا علما در هر موردی اظهار نظر می کنند.”(نقل به مضمون) نتیجه آن اینگونه خواهد شد که هنرپیشه تازه واردی که به لطف و عنایت دفتر رئیس جمهوری به عمره آمده است اظهار می کند:

” شما یک آیه از قرآن بیاورید که در آن با نمایان بودن بدن زن مخالفت شده باشد!”

و هنگامی که یکی از زائران در پاسخ او می گوید:
“نظر همه مراجع مبنی بر ممنوعیت نمایان بودن برجستگی های بدن زنان است.”

رز رضوی پاسخ داد: “برای ما قرآن مهم است، نه ….”

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

شنبه 7/3/1390 - 6:49 - 0 تشکر 322487

خبرنگار مشرق باقی این گفت و گوی روشنگرانه! را چنین نقل کرده است:

پس از اعزام تعدادی از بازیگران سینما به حج عمره و حضور آنان در مسجد النبی، برخی زائران با مشاهده آنان به بحث ها و گفتگوهایی درباره دیدگاه های آنان پرداختند.

بر اساس این گزارش، مهناز افشار، رز رضوی، الهام حمیدی و روناک یونسی حوالی ساعت ۱ نیمه شب در مسجدالنبی با تعدادی از زائران ایرانی مواجه شدند که مورد سوال های متعددی قرار گرفتند.

یکی از حضار در این جمع به خبرنگار مشرق گفت: یکی از زائران از مهناز افشار پرسید: درست است که مشایی شما را به حج عمره فرستاده است؟

مهناز افشار پاسخ داد: نه! این سهمیه عمره دولت بوده که لطف کردند و در اختیار ما قرار دادند و ربطی به شخص آقای مشایی یا آقای احمدی نژاد ندارد.

این زائر پرسید: پس چرا تکذیب نمی کنید؟

افشار پاسخ داد: چه چیزی را باید تکذیب کنیم؟ همه دارند از سهمیه و امکانات حکومت استفاده می کنند، خب ما هم جزئی از افرادی هستیم که در حال استفاده از این امکانات هستند؛ ضمنا، اینقدر هم به آقای مشایی بدبین نباشید، ایشان یکی از مومن ترین و روشن ترین افرادی است که من تا حالا دیدم.

یکی دیگر از زائرین به این جمع اضافه شد و به وضعیت حجاب خانم های بازیگر در فیلم ها اعتراض کرد و گفت: وضعیت شما در بعضی از فیلم ها به گونه ای است که نمی توان آن فیلم ها را با خانواده دید.

مهناز افشار در پاسخ به این زائر وضعیت قوانین و حجاب در مالزی را مثال زد و گفت که خوب است همان آزادی و قانون مالزی درباره حجاب در ایران هم پیاده شود.

در همین هنگام رز رضوی نیز وارد بحث شد و گفت: شما یک آیه از قرآن بیاورید که در آن با نمایان بودن بدن زن مخالفت شده باشد!

این زائر گفت: نظر همه مراجع مبنی بر ممنوعیت نمایان بودن برجستگی های بدن زنان است.

رز رضوی پاسخ داد: برای ما قرآن مهم است، نه ….

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

شنبه 7/3/1390 - 6:52 - 0 تشکر 322488

البته باید اسلام شناس شدن بازیگران سینما را تبریک گفت. این هنر هر کسی نیست و فقط از بعضی از بزرگان بر می آید. اما آن بزرگان اسلام واقعی را که به سرمنشاء وحی متصل است، آموزش می دادند و می دهند و این آقایان جدید اسلام منهای روحانیت را.

حال باید دید جناب آقای مشایی به وزیر ارشاد اجازه می دهد که این هنرپیشه اسلام شناس! را برای استفاده شدن از نظرات گهربارشان به معاونت سینمایی احضار شوند؟ اگر منطق و عقل حکمفرما باشد، معاونت سینمایی این بازیگران را چندی ممنوع الکار می کند تا برای همه مشخص شود محدوده نظر دادن تا کجاست.

به عنوان جمعی از طلاب حوزه علمیه منتظریم تا برخورد قاطعانه مسوولین را با این گونه اظهارات ببینیم و به این آقایان عاقبت وزیر اسبق ارشاد، جناب آقای مهاجرانی را گوشزد می کنیم. هنوز ما طلاب نمرده ایم تا مسوولین این چنین اجازه هتاکی به روحانیت را آن هم در جوار خانه خدا بدهند.

منبع:روات حدیث 

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

شنبه 7/3/1390 - 10:26 - 0 تشکر 322554

مشكل یه مشكل اساسیه ایشون مطالعات قرانی ندارند توی سوره نور كه توی كتاب دین و زندگی سال دوم دبیرستان هم بخش هایی درباره این موضوع امده
مشكل از مسئولین بی مسئولیته كه وقتی یه بازیگر ایرانی خاونم میره اونور و فیلم هایی با لباس های بد و بی حجاب بازی می كند باز هم به او می گویند هنوز هم می توانی وارد ایران شوی و خیلی موارد دیگه

شنبه 7/3/1390 - 11:48 - 0 تشکر 322581

سلام
بابا چه انتظاری از یه هنر پیشه که هیچی فهمی از دین نداره میره .
تازه انتظاری از شمقدری هم نمیرود به خاطر اینکه شما میتونین فیلم هایی که در زمان ایشان اکران شده چقدر افتضاحه.
بابا از این مهناز افشار بپرسین دینداری یعنی چه که مشایی رو دیندار میدونه (شخصی که میگوید :خدا به خاطر خلق انسان به خود بدهکار است نه انسان به او یا اینکه شخصی که به هدیه تهرانی میگه عکس های شما من رو به یاد خدا می اندازد!!!)
بابا اینا وقتی مسئول سینمایی شمقدری باشه مشایی رو هم دیندار بدونن باید انتظار از این بد ترها هم از اینا داشت.
خدا بخیر بگذرونه.

عليک بالآخره تاتک الدنيا صاغره

  تو مراقب آخرتت باش دنيا ذليلانه پيش تو مي آيد.              اميرالمومنين علي (ع) 

جمعه 3/4/1390 - 19:54 - 0 تشکر 336885

vaghean baes taassofe

جمعه 3/4/1390 - 21:1 - 0 تشکر 336904

بازيگراي بي بند و بار ما از اسلام وقران فقط همينو فهميدن.واقعا بايد بهشون تبريک گفت-

سه شنبه 7/4/1390 - 10:6 - 0 تشکر 337735

1DOKHTARgol گفته است :
[quote=1DOKHTARgol;476723;322554]مشكل يه مشكل اساسيه ايشون مطالعات قراني ندارند توي سوره نور كه توي كتاب دين و زندگي سال دوم دبيرستان هم بخش هايي درباره اين موضوع امده مشكل از مسئولين بي مسئوليته كه وقتي يه بازيگر ايراني خاونم ميره اونور و فيلم هايي با لباس هاي بد و بي حجاب بازي مي كند باز هم به او مي گويند هنوز هم مي تواني وارد ايران شوي و خيلي موارد ديگه
سلام نه اينکه مطالعه نداشته باشن...نميخوان داشته باشن وگرنه به قول شما اين آيه که در کتب دبيرستان ما آمده اينم يادشون رفته؟ يا ميخوان که بره؟ الحمدلله تو ايران که همه شاگرد اول بودن و نمره هاشون بيست بوده... چي شد اين درسه يادشون رفت؟؟؟؟؟؟

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
دوشنبه 6/4/1390 - 15:43 - 0 تشکر 340595

سلام اينكه ضرورت حجاب و شيوه ي رعايت اون واسه خيليا هنوز يقين نشده يه چيز كليه . اين خانم بازيگر هم يكي از اوناست مشكل اينجاست كه سينمايي كه ادعاي اسلامي بودن داره هيچ فكري واسه روشن كردن كساني كه قراره تو همين دايره ايفاي نقش كنن ، نمي كنه

تو وبلاگم منتظرتونم:

 مينيمال هاي آبي من  

قلم سركش

دوشنبه 6/4/1390 - 16:11 - 0 تشکر 340599

خب اينکه وا اسفا سر دادن نداره....بنده خدا نميدونسته....يکي از روحانيون رو صدا ميکردن براش ايه حجاب رو توضيح ميداد ....ندانستن که عيب نيست!

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی