سينما و تلویزیون (بازدید: 251)
پنج شنبه 5/3/1390 - 22:8 -0 تشکر 321937
اخبار احتمال ساخت اخراجی های 4

روز سه‌ شنبه ۲۳ فروردین‌ ماه نشست فیلم سینمایی «اخراجی‌ ها ۳» با حضور مسعود ده‌ نمکی ، فرشاد گل سفیدی مدیر فیلمبرداری ، محمدرضا شریفی‌ نیا بازیگر ، امیر قادری منتقد و جمعی از اهالی رسانه در فرهنگسرای رسانه برگزار شد و ده‌ نمکی با رضایت از «اخراجی‌ ها ۳» از احتمال تولید نسخه چهارم این فیلم با بیان حرف‌ های متعالی خبر داد.

 

در ابتدای این نشست یکی از حاضرین جلسه در مورد ناعادلانه تقسیم شدن فیلم‌ ها در شهرستان‌ ها سوال کرد که ده نمکی در پاسخ گفت: این بخش خیلی به حوزه کاری من ربطی ندارد و پخش‌ کننده مختار است که با سینماها قرارداد ببندد ، «اخراجی‌ ها ۳» به سینماهای تعطیل شهرستان‌ ها هم رونق داد و این خدمت بزرگی بود که این فیلم انجام داد و حالا فیلم ما در تهران ۲۷ سالن در اختیار دارد که بدترین و کوچک‌ ترین سالن‌ ها را به اکران این فیلم اختصاص دادند.

«درباره الی» و «پوپک و مش ماشاالله» هم ۳۰ سالن در اختیار داشتند و کسی اعتراض نکرد اما حالا با اعداد و ارقام می‌ شود این مقایسه‌ ها را انجام داد ، این در صورتی است که فیلم ما پول‌ های معوقه و پرداخت نشده سینمادارها را هم در اکران جبران کرده و یک گردش مالی خوبی در سینما رخ داده است و بعضی حرف‌ ها واقعا بی‌ انصافی است و این در صورتی است که من به پخش کننده فیلم خود هم اطمینان دارم و اعتقاد دارم که بین دو فیلم برتر اکران تقسیم عادلانه‌ ای صورت نگرفته است.

ده نمکی درباره پراکندگی فیلم گفت: «من این مسئله را قبول ندارم و فیلم من در برآیند مسائل فنی نمره قبولی می‌ گیرد ، البته خالی از ضعف هم نیست چرا که ما یک سوژه ملتهب اجتماعی را دستمایه کار خود قرار دادیم و تصویر شرایط ملتهب جامعه را نشانه گرفتیم.

نوع ساختار و فیلمبرداری کمک کرد تا این القا بهتر صورت گیرد و من اعتقاد دارم در ساخت یک فیلم نباید کم‌ فروشی کرد ، من سری‏دوز نیستم و در مورد پلان به پلان فیلم خودم حرف برای گفتن دارم و همه سه موضوعی که موازی در فیلم مطرح می‌ شود در آخر به یک سرانجامی می‌ رسد.»

ده نمکی درباره نسخه غیرقانونی این فیلم نیز گفت: «کپی کردن فیلم کاری سخت بود ، چرا که ۴۰ مگابایت دانلود کردن ، دشوار است و جالب است که کسی اعتراض هم نمی‌ کند اما اگر جلوی کپی دو نسخه قبلی را هم می‌ گرفتند ، «اخراجی‌ ها ۲» ۱۶ میلیارد تومان می‌ فروخت ، کپی فیلم هم با موبایل نبوده و عجله‌ ای کار کردند چون منتظر مرگ من در سینما هستند ، «اخراجی‌ ها ۳» در بعد صنعت و رسانه موفق عمل کرد اما در فرم می‌ توانست بهتر هم باشد و در عالم سینما همه‏ چیز می‌ تواند تغییر کند ، در این فیلم مصادیق ذیل مفاهیم است چرا که «اخراجی‌ ها ۳» را هشدار دهنده ساختم.

محمدرضا شریفی‌ نیا نیز درباره حضور خود در این فیلم گفت: اگر در سال ۱۰۰ تا فیلم تولید شود حدود ۸۰ فیلم به من پیشنهاد می‌ شود اما من در سه فیلم بیشتر بازی نکردم و اعتقاد دارم دانشکده عمومی فرض نکنیم ، سینما برای قشر فرهیخته نیست بلکه برای عموم مردم است و اگر همه فیلم نبینند به فارسی وان گرایش پیدا می‌ کنند ، دو فیلم خوب را با هم مقایسه نکنیم و جلوی یکدیگر قرار ندهیم چرا که این فیلم‌ ها باعث رونق سینما شده‌ اند و در ضمن «اخراجی‌ ها» سه قصه مرتبط است اما بعضی آن را جدا فرض می‌ کنند.

ده نمکی در پایان این نشست خاطرنشان کرد: من از تیم جوانی استفاده کردم تا پتانسیل این را داشته باشند که فیلم را ۴۵ روزه جمع کنیم و استفاده از طنز هم در فیلم سلیقه‌ ای است ، «اخراجی‌ ها ۳» به زبان مردم صحبت می‌ کند و حرف دل آنها را می‌ زند ، به همین دلیل مورد استقبال قرار می‌ گیرد و من تریبون هیچ جناحی نیستم و اگر نسخه بعدی ساخته شود حرف متعالی‌ تری در بر دارد.

يکشنبه 5/4/1390 - 14:26 - 0 تشکر 337150

من هر چي زبان و دلم و گشتم هيچ نقطه اشتراكي با اين فيلم پيدا نكردم چه جوري اين فيلم به زبان ما حرف شده وحرف دلمونو گفته!!!

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی