انجمن ها > انجمن نصف جهان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
نصف جهان (بازدید: 911)
پنج شنبه 29/2/1390 - 23:46 -0 تشکر 318988
روند ساخت مرکز نمایشگاه های بین المللی اصفهان بسیار کند است

رییس كمیسیون عمران و توسعه شورای اسلامی شهر اصفهان:
روند ساخت مرکز نمایشگاه های بین المللی اصفهان بسیار کند است
خبرگزاری ایمنا: رییس كمیسیون عمران و توسعه شورای اسلامی شهر اصفهان با انتقاد از روند کند ساخت مرکز نمایشگاه های بین المللی شهر اصفهان، گفت: با این رویه، ساخت این مرکز ممکن است چندین سال به طول انجامد این در حالیست که نیاز اصفهان به چنین فضایی هر روز بیشتر احساس می شود. 

به گزارش ایمنا، مهندس مصطفی بهبهانی با بیان این که طبق قانون شهرداری ها، این نهاد می تواند در ساخت نمایشگاه ها نیز وارد شود، اظهار داشت: ساخت چنین نمایشگاهی در برنامه پنج ساله شهرداری اصفهان پیش بینی شده است که شهرداری در نظر دارد به صورت مستقل و یا به صورت مشارکتی در ساخت چنین مرکزی ایفای نقش نماید.

وی با تاکید بر این که مکان کنونی نمایشگاه بین المللی شهر اصفهان در شان این شهر تاریخی فرهنگی نیست، یادآور شد: شهرداری طبق مصوبه ماده 100رای تخریب مکان کنونی این نمایشگاه ها را دارد اما تخریب این مکان تاکنون با میانجیگری مسوولان استان متوقف شده است.

وی تصریح کرد: زمین محل جدید نمایشگاه بین المللی اصفهان در محدوده روشن دشت حدود دوسال است واگذار شده اما عملیات ساخت و ساز در آن همچنان به کندی پیش می رود.

بهبهانی خاطرنشان کرد: این محل قبلا به نرخ یکصدم قیمت فعلی توسط شرکت نمایشگاههای بین المللی اصفهان اجاره شده است لذا آنها از یکسو به دلیل موقعیت بسیار خوب و از سوی دیگر به دلیل نرخ بسیار پایین اجاره بهای آن، از انتقال محل نمایشگاه به شدت خودداری می کنند.

وی اظهارداشت: شهرداری اصفهان اکنون فقط یک وظیفه قانونی نسبت به این نمایشگاه دارد و آن تخریب فوری این محل است.

رییس كمیسیون عمران و توسعه شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اینکه موضوع ساخت و تاسیس محل جدید نمایشگاه بین المللی اصفهان قفل شده است، افزود: فقط با تخریب محل فعلی که در جوار آثار تاریخی قرار دارد، می توان این قفل را بازکرد، در غیر این صورت متولیان نمایشگاه اصفهان همچنان این سنگر موقت را رها نکرده و محل جدید را نیز نخواهند ساخت.

وی از پتانسیل ها و ظرفیت های شهر اصفهان و در مقابل آن عدم وجود مرکز نمایشگاه های بین المللی مناسب و درخور این شهر سخن به میان آورد و اظهار داشت: شهرداری در نظر دارد تا با نظارت بیشتر در این رابطه در رفع این کمبود گامی موثر بردارد.

بهبهانی با تاکید بر این که در معماری این بنا نیز باید به اصول معماری ایرانی اسلامی توجه شود، اذعان داشت: بنای نمایشگاه های بین المللی شهر اصفهان باید آئینه تمام نمای فرهنگ ایرانی اسلامی باشد. 

وی از اختلافات ایجاد شده در این زمینه سخن به میان آورد و تصریح کرد: با یک اراده بزرگ و جدی باید این ضرورت مرتفع شده و مرکز نمایشگاه هی بین المللی اصفهان به زودی احداث شود.

گفتنی است، نمایشگاه بین المللی اصفهان درحال حاضر در شرق اصفهان و در كنار یكی از قدیمیترین پل های تاریخی این شهر (پل شهرستان) و در كنار جلگه زاینده رود احداث شده است و مکان جدید آن در ضلع شمالی جلگه زاینده رود، در دامنه غربی كوه سرو شبادران و منطقه روشن دشت بامساحت 77  هكتار در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی