انجمن ها > انجمن برق > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
برق (بازدید: 2133)
پنج شنبه 29/2/1390 - 0:7 -0 تشکر 318813
نوزدهمین كنفرانس مهندسی برق ایران

 

http://icee2011.aut.ac.ir/Images/logo2.gif

 

 ما مي توانيم ....

پنج شنبه 29/2/1390 - 0:13 - 0 تشکر 318814


با ارائه بیش از 700 مقاله؛
نوزدهمین كنفرانس «مهندسی برق ایران» در دانشگاه امیركبیر آغاز شد  

نوزدهمین كنفرانس «مهندسی برق ایران» سه‌شنبه، 27 اردیبهشت ماه با حضور مدیرعامل شركت توانیر، رییس انجمن مهندسان برق و الكترونیك ایران و رییس دانشگاه صنعتی امیركبیر در آمفی تئاتر مركزی دانشگاه صنعتی امیركبیر گشایش یافت.

به گزارش خبرنگار علمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، دكتر حسینیان، دبیر نوزدهمین كنفرانس مهندسی برق ایران در مراسم افتتاحیه این كنفرانس اظهار كرد: این كنفرانس همه ساله در اردیبهشت ماه برگزار می‌شود كه در برگیرنده‌ ایده‌های نو و دست اول متخصصان این رشته است.

وی با بیان این كه ایران از نظر تولید علم در زمینه برق‌، جزء دو كشور اول منطقه است افزود: دستاوردهای نوزدهمین كنفرانس مهندسی برق ایران با حضور بیش از سه هزار شركت كننده حاكی از آن است كه این كنفرانس از رشد پرشتاب و امیدبخش در فعالیتهای علمی بهره‌مند است.

دبیر نوزدهمین كنفرانس مهندسی برق ایران با بیان این‌كه بیش از دو هزار و 200 مقاله داخلی و خارجی به دبیرخانه كنفرانس ارسال شد، خاطرنشان كرد: پس از داوری هر مقاله توسط چهار داور، در نهایت بیش از 700 مقاله در 9 گرایش برای ارائه در كنفرانس پذیرفته شد كه 303 مورد از آنها به زبان انگیسی است.

وی با اعلام این كه سه تن از برجسته‌ترین استادان دانشگاه‌های جهان در نوزدهمین كنفرانس مهندسی برق ایران سخنرانی خواهند كرد، افزود: همچنین برای برگزاری 17 كارگاه آموزشی نیز در روزهای برگزاری كنفرانس برنامه‌ریزی شده است.

به گفته حسینیان دو میزگرد مرتبط با مسائل استراتژیك مانند مصرف انرژی و فناوری اطلاعات با شركت صاحبنظران و مدیران ارشد اجرایی كشور در حاشیه‌ نوزدهمین كنفرانس مهندسی برق ایران برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا، نوزدهمین كنفرانس مهندسی برق ایران كه از امروز آغاز شده ، تا 29 اردیبهشت ادامه دارد.

 ما مي توانيم ....

پنج شنبه 29/2/1390 - 0:18 - 0 تشکر 318815


رییس دانشگاه صنعتی امیركبیر در كنفرانس مهندسی برق اعلام كرد
افزایش 60 درصدی تقاضای انرژی در جهان تا سال 2030

رییس دانشگاه صنعتی امیركبیر گفت: تا سال 2030 میلادی، میزان تقاضای انرژی ، 60 درصد افزایش می‌یابد كه برای تامین آن باید هر سال، 568 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری اضافی در جهان صورت گیرد.


به گزارش خبرنگار علمی ایسنا، دكتر علیرضا رهایی در مراسم افتتاحیه نوزدهمین كنفرانس مهندسی برق ایران كه صبح امروز در دانشگاه صنعتی امیركبیر برگزار شد، اظهار كرد: ارائه 700 مقاله علمی در این كنفرانس فرصت خوبی برای متخصصان خواهد بود تا هم از تجربیات كشورهای پیشرفته حاضر در كنفرانس استفاده كنند و هم از تجربیات دانشگاه‌ها و مراكز تحقیقاتی در زمینه‌های مرتبط با مهندسی برق در جهت توسعه علمی كشور بهره كافی ببرند.

رهایی، دانشجویان را یكی از بهره‌مندان اصلی برگزاری كنفرانس مهندسی برق ایران دانست و افزود: دانشجویان به عنوان یكی از پر تلاش‌ترین اقشار دانشگاهی كشور هم می‌توانند با چالش‌های مطرح در صنعت برق كشور توسط مدیران وزارت نیرو و هم با فعالیت‌های تحقیقاتی و صنعتی كشور آشنا شوند.

وی با اشاره به برگزاری كارگاه‌های آموزشی در حوزه انرژی در نوزدهمین كنفرانس مهندسی برق ایران تصریح كرد: انرژی یكی از بحث‌های چالش برانگیز به لحاظ سرمایه‌گذاری و كمبودهای موجود در این زمینه در دنیا مطرح است كه دانشگاه صنعتی امیركبیر فعالیت‌های خوبی را در انجام تحقیقات در این زمینه با تاسیس پژوهشكده انرژی و ایجاد رشته‌ مدیریت انرژی انجام داده است.

رهایی با بیان اینكه دانشكده مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیركبیر، یكی از موفق‌ترین دانشكده‌های برق كشور است، در ادامه به نام گذاری امسال به نام جهاد اقتصادی اشاره كرد و گفت: در این سال باید به دنبال توسعه و تجاری‌سازی فناوری باشیم كه خوشبختانه در زمینه مهندسی برق و انرژی فعالیت خوبی در دانشگاه صنعتی امیركبیر انجام شده است و حجم بالای اعتبارات قرارداد با صنعت دانشگاه منجر به تاسیس آزمایشگاه‌های تحقیقاتی متعددی شده است كه تاكنون در قالب این قراردادها، پروژه‌های مشترك زیادی نیز به مرحله نهایی رسیده‌اند.

رییس دانشگاه صنعتی امیركبیر در بخش دیگری از سخنانش گفت: تا سال 2030 میلادی میزان تقاضای انرژی ، 60 درصد افزایش می‌یابد كه برای تامین آن باید هر سال، 568 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری اضافی در جهان صورت گیرد.

وی با تاكید بر اینكه باید در كاربردهای صنعتی برق، موضوع مصرف بهینه مورد توجه قرار گیرد، خاطرنشان كرد: در این راستا نیازمند منابع جدید انرژی بدون ایجاد آ‌لودگی و افزایش گازهای گلخانه‌ای هستیم.

رهایی با بیان اینكه آمارها نشان می‌دهد كه 6/1 میلیارد نفر در جهان در حد كافی به برق دسترسی ندارند، افزود: همچنین 4/2 میلیارد نفر در دنیا هنوز از امكانات اولیه مانند استفاده از چوب برای پخت و پز استفاده می‌كنند، بنابراین باید سهم جهان از انرژی‌های تجدید‌پذیر متحول شود. این در حالی است برآورد ها نشان می دهد كه تا سال 2025 سهم جهان از انرژی‌های تجدید‌پذیر كمتر از 10 درصد خواهد بود.

به گزارش ایسنا،در حاشیه برگزاری مراسم افتتاحیه نوزدهمین كنفرانس مهندسی برق ایران رییس دانشگاه صنعتی امیركبیر با دادن لوح تقدیر از زحمات مدیرعامل شركت توانیر تقدیر كرد.
منبع: zanjansadra.com

 ما مي توانيم ....

پنج شنبه 29/2/1390 - 0:22 - 0 تشکر 318816

دکتر رهایی:
ایران باید از قالب های سنتی تولید برق خارج شود

رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با تاکید بر لزوم خروج از قالب های سنتی تولید برق در کشور گفت: باید رویکرد خود را بر روی منابع جدید تولید انرژی متمرکز کنیم.

دکتر "علیرضا رهایی" در مراسم گشایش نوزدهمین کنفرانس مهندسی برق ایران افزود: دنیا در تلاش برای تامین انرژی پاک و حفظ محیط زیست است ،از این رو باید سرمایه گذاری بر روی انرژی های نو مانند خورشید و باد بیش از گذشته باشد.
وی گفت : کشورهای اروپایی در6 سال اخیر 22 درصد افزایش تولید برق حاصل از انرژی باد داشته اند. چنانچه محققان و صنعتگران عرصه تولید برق از انرژی باد مدعی هستند تا سال 2020 ، 195 میلیون نفر را در اروپای غربی تحت پوشش انرژی به دست آمده از باد قرار خواهند داد.
رییس دانشگاه امیرکبیر خاطرنشان کرد: این تحولات نشان می دهد که ایران نیز باید در رویکرد های خود در تولید برق تجدیدنظر کند.
نوزدهمین کنفرانس مهندسی برق ایران امروز با حضور جمعی از متخصصان و مهندسان برق فعالیت خود را در دانشگاه صنعتی امیر کبیر آغاز کرد . این کنفرانس تا 29 اردیبهشت ماه ادامه دارد .
منبع: hitna.ir

 ما مي توانيم ....

پنج شنبه 29/2/1390 - 0:24 - 0 تشکر 318817

بیستمین کنفرانس مهندسی برق ایران در دانشگاه تهران برگزار می شود


به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، دکتر “مسعود شفیعی” روز سه شنبه در مراسم گشایش نوزدهمین کنفرانس مهندسی برق ایران در دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به برگزاری سه دوره از این کنفرانس دراین دانشگاه افزود:

این کنفرانس از سال ۷۲ تا کنون به طور مستمر و هر سال در یک دانشگاه کشور برگزار شده است و سال آینده نیز در دانشگاه تهران برگزار می شود .
وی کاهش سفرهای استادان دانشگاه به خارج از کشور برای ارایه مقاله و در نتیجه صرفه جویی ارزی و ریالی برای کشور، ایجاد فضای مناسب برای ارایه نتایج تحقیقات علمی و ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه را از جمله فواید برگزاری کنفرانس های علمی در دانشگاه های کشور عنوان کرد.
شفیعی یادآور شد : بیش از ۲۲۰۰ عنوان مقاله به دبیرخانه این کنفرانس ارسال شد که از میان آنها ۷۰۰ مقاله برای ارایه در نوزدهمین کنفرانس مهندسی برق انتخاب شدند که از این تعداد نیز به دلیل وقت اندک و عدم امکان ارایه تمامی این مقالات ، ۵۰۰ عنوان مقاله برای ارایه در کنفرانس برگزیده شدند .
نوزدهمین کنفرانس مهندسی برق ایران با حضور بیش از ۳۵۰۰ نفر از متخصصان و مهندسان برق امروز – سه شنبه – در تهران آغاز شد . این کنفرانس تا ۲۹ اردیبهشت ماه در دانشگاه صنعتی امیرکبیر ادامه دارد .

منبع: news110.ir

 ما مي توانيم ....

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی