• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 503)
سه شنبه 27/2/1390 - 9:24 -0 تشکر 318344
شباهت ازدواج کردن و سربازی رفتن

آقایان ، آقا پسرها ، مردان مجرد و متاهل ، افراد ذكور جامعه ...

آیا تا كنون با خود اندیشیده اید كه به چه دلیل خدمت مقدس سربازی اجباریست ؟

چرا از قدیم و ندیم گفته اند كه تا خدمت نروی مرد نمی شوی ؟!

چرا اكثر مردان موفق ، عامل اصلی این موفقیتشان را 2 سال خدمت سربازی می دانند ؟!

چرا اکثریت خانواده های دختر دار حاضر نیستند به پسری كه هنوز خدمت نرفته دختر بدهند ؟!

و چرا اكثر پسرهایی كه قبل از سربازی رفتن زن می گیرند در آینده با مشكلاتی مواجه می شوند؟!

هدف از طرح این سوالات ، آماده كردن ذهن شما خوانندگان محترم جهت پی بردن به عمق فاجعه میباشد !

پاسخ تمام سوالات فوق در یك جمله خلاصه می شود و آن این است كه ( خدمت سربازی یك دوران آموزشی و تمرینی است جهت آشنایی هر چه بیشتر و بهتر آقایان مجرد با زندگی زناشویی ! )بله ، درست شنیدید . شباهت های انكار ناپذیر میان خدمت سربازی و زندگی زناشویی آنقدر زیاد است كه از دیرباز ، در اكثر كشور های دنیا خدمت سربازی اجباری را قرار دادند تا تمام افراد ذكور جامعه ، قبل از افتادن به دام ازدواج ( ببخشید ! منظورم قبل از متاهل شدن بود ) برای 2 سال طعم زندگی مشترك را بچشند تا در 999 سال آینده ، زیاد احساس رنج و عذاب نكنند !

 و اما شباهتهای میان خدمت سربازی و زندگی زناشویی برای آقایان :

1- چه در خدمت سربازی و چه در زندگی زناشویی ، چه بخواهی و چه نخواهی كچل خواهی شد و یا بعبارت بهتر ، كچلت خواهند كرد ! البته این كچلی در خدمت سربازی توسط ماشین اصلاح و در زندگی مشترك توسط عواملی چون : استرس شدید ، سوء تغذیه ، كندن بصورت لاخ لاخ توسط همسر ، چپ شدن ماهیتابه روغن داغ روی سر و ... صورت می گیرد ! نا گفته نماند كه این كچلی در آقایان به نسبت نوع مو ، جنس ریشه مو ، عوامل ارثی و ... متفاوت است ولی به هر حال به قول معروف : دیر و زود داره ولی بالاخره هممون كل پا می شیم !

2- شباهت بعدی در زمینه داشتن فرمانده و بعبارتی ، فرمانبردار شدن است ! به محض ورود به پادگان

3- از دیگر شباهتها می توان به این نكته اشاره كرد كه اكثر سربازی رفته ها و اكثر مردان متاهل متفق

القول هستند كه در این ایام ، هر روز به اندازه یكسال برای آنها می گذرد و ثانیه ها حكم ساعت را پیدامی كنند كه به احتمال زیاد دلیل آن ، مواردی مشابه موارد فوق می باشد !

 

4- و در نهایت اینكه چند ماه پس از آنكه كارت پایان خدمت یا قباله ازدواج را دریافت كردید ، صدای خواندن این شعر معروف در گوشتان خواهد پیچید كه : ( گول خوردی آی گول خوردی ! )زیرا آن موقع است كه تازه دوزاریتان جا می افتد كه با این كارت و قباله نه كاری به آدم می دهند و نه وام ازدواج و نه خیلی از چیزهای دیگر كه شما را به بهانه آنها در این راه وارد كرده بودند ، پس متوجه خواهید شد كه تنها مورد استفاده ای كه برای شما خواهند داشت این است كه می توانید از آنها برای امانت دادن به كلوپ جهت كرایه فیلم استفاده نمایید !!!

و یا منزل مسكونی مشترك ( خانه بخت ) ، هر مردی یك فرمانبردار بی چون و چرا محسوب می شود كه اگر طالب جان و سلامتی جسمی و روحیش می باشد ، باید تمام فرامین فرمانده و یا همسر خودرا بر روی تخم چشمانش بگذارد و هر گونه تخطی از دستورات فرمانده و همسر ، پاسخی جز گلوله ، حبس ، اضافه خدمت ( در خدمت سربازی ) و افتادن توی سماور پر از آب جوش ، هدف قرار گرفتن با ساتور ، رفتن دست توی چرخ گوشت ، پرت شدن از پنجره طبقه هفتم به بیرون ، گشنگی و تشنگی كشیدن و ... ( در زندگی زناشویی ) نخواهد داشت !

5- شباهت سوم در این نكته اقتصادی خلاصه می شود كه چه سرباز و چه مرد متاهل ، میزان پولی كه در آخر برج به دست او خواهد رسید ، فقط به میزانیست كه كفاف بر طرف كردن نیازهای اساسی او را بدهد و چیزی جهت پس انداز كردن و یا خرج كردن در زمینه هایی غیر از نیازهای اساسی نخواهد ماند و در این میان ، سرباز و مرد متاهل ، هر چقدر هم كه جان بكنند و عرق بریزند ، فرقی به حال فرمانده یا همسرش نخواهد كرد و باطبع تاثیری در جهت افزایش مستمری آنان نخواهد داشت ، بعبارت بهتر ، در هر دو جا یكی باید كار كنه تا اون یكی حال كنه !

6- از دیگر شباهتهای موجود میان این دو قشر آسیب پذیر جامعه ، شباهت در آرزو كردن است ! بدین معنا كه هر پسری پس از ورود به پادگان و خانه بخت است كه قدر زندگی در خانه پدری را می فهمد از اعماق وجودش و با تمام اعضا و جوارحش آرزو می كند كه ای كاش هنوز هم در كنار پدر و مادرش بسر می برد و ایضا خودش را نیز لعنت خواهد كرد كه چرا قدر آن روزهای شیرین را ندانسته است ! چرا كه در پادگان و خانه مشترك دیگر كسی غذای مفت به او نمی دهد ، لباسهایش را نمی شوید و اتو نمی زند ، كسی نازش را نمی كشد و ... و فقط خود اوست كه مسئول انجام تمام كارهای شخصی اش و نیز كارهای چند نفر دیگر می باشد !

این تاپیک و ثبت کردم که به آقایون مجرد بگم ما خانمها اینجوریم ازدواج کردین نمیذاریم آب خوش از گلوتون پایین بره  

 دیگه خود دانید هنوزم می خواین زن بگیرین؟ 

منقرض بشین بهتره ها

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

سه شنبه 27/2/1390 - 11:34 - 0 تشکر 318374

با سلام
ممنون از ایجاد این مبحث.
البته در پاسخ به انقراض نسل ما باید بگم که اگر نسل مردان منقرض بشود دیگر هیچ فرزندی به وجود نخواهد آمد و به مرور زمان نسل زنها هم از بین میرود.
من خودم خدمت سربازی رفتم به نظرم آدم بی نظم تر میشه. البته واقعا پول خدمت سربازی خیلی برکت داره چون از صبح تا شب خسته ات میکنند بعدش 50 تومن میدهند. البته من چون منظقه غعملیاتی بودم 80 تومن میدادند ولی خداییش برکت داشت. حالا در زندگی زناشوئی میبینی با 500 تومنم نمیشه زندگی کرد و برکت نداره.
در خدمت اتافاقا از نظر کار کردن همه چیز با پادگانه غذا و غیره البته نظافت با خودمان است. ولی به نظر دانشجو شهرستان بودن خیلی خودکفاتر میکنه تا سربازی . چون اونجا مجبوری همه کارات رو خودت بکنی حتی غذا درست کردن .
ولی در کل خدمت هم خوبی داره و هم بدی.
ولی آرامشی که خدمت داره در کل ازدواج نداره چون در خدمت فرماندت بهت رحم میکنه ولی در زنگی زناشوئی همش باید بارکشی و خرید کنی.D:

نیکی و بدی که در نهاد بشر است                         شـادی و غمی که در قضا و قدراست 

با چرخ مکن حواله کاندر ره عقل                        چرخ از تو هزار بار بــــیچاره تر است

مدیر انجمن خانواده ی تبیان

 

 

چهارشنبه 28/2/1390 - 22:27 - 0 تشکر 318790

به نام خدا
سلام

به نظر من که باید ازدواج کردن و زندگی مشترک از رفتن به سربازی و حتی تو شهرستان دانشجو بودن راحت تر و شیرین و تر و... هست
فقط باید به زور پای سفره عقد نشینی

برا قفل هایی كه بستست یه كلید مونده تو مشتمبه جنون رسیده كارم بس كه فرصت ها رو كشتم
بازی نور و صدا نیست زندگی یه سرنوشته           یكی پیدا یكی پنهون مثل آدم و فرشته
جانشین  انجمن خانواده‌ی تبیان
جمعه 30/2/1390 - 9:29 - 0 تشکر 319039

شما آقایون چه موقع به زور پای سفره عقد نشستین همتون خانواده هاتون و به زور پای سفره عقد میشونید:D 

سلام

[quote=پارسا زاهد;113985;318790]به نام خدا
سلام

به نظر من که باید ازدواج کردن و زندگی مشترک از رفتن به سربازی و حتی تو شهرستان دانشجو بودن راحت تر و شیرین و تر و... هست
فقط باید به زور پای سفره عقد نشینی

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

شنبه 31/2/1390 - 22:13 - 0 تشکر 319601

yasekaboud63 گفته است :
[quote=yasekaboud63;498511;319039]

سلام

شما آقایون چه موقع به زور پای سفره عقد نشستین همتون خانواده هاتون و به زور پای سفره عقد میشونید:D 

به نام خدا

سلام

خب منم بیشتر منظورم خانم‌ها بود

البته دیدم پسرایی که تمایلی به ازدواج نداشتن و دوست داشتن جوونی کنن. اما به خاطر حرف مامانشون رفتن پای سفره عقد. حالا هم دختر مردم رو بدبخت کردن و هم خودشون رو اما بی خبرند

برا قفل هایی كه بستست یه كلید مونده تو مشتمبه جنون رسیده كارم بس كه فرصت ها رو كشتم
بازی نور و صدا نیست زندگی یه سرنوشته           یكی پیدا یكی پنهون مثل آدم و فرشته
جانشین  انجمن خانواده‌ی تبیان
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی