انجمن ها > انجمن روانشناسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
روانشناسي (بازدید: 355)
شنبه 24/2/1390 - 15:36 -0 تشکر 317618
قبل از لبخند، چرتکه بیندازید!

یک لحظه فکر کنید و چهره کسی را که به نظرتان لبخند زیبایی دارد به یاد بیاورید! تا به حال فکر کرده اید که یک لبخند زیبا چه ویژگی های پنهانی دارد که آنها را به یاد ماندنی می کند؟ ... مهم ترین اطلاعات برای ارزیابی یک لبخند زیبا در هنگام صحبت کردن و مکالمه طبیعی به دست می آیند زیرا در هنگام لبخند زدن لب بالای شما توسط سه گروه عضلات بالا می رود. به هر حال اگر شما دوست دارید لبخندتان را از نظر ریاضی، حساب و کتاب کنید، همین الان یک آینه بردارید و این ۶ خصوصیت را در لبخند تان کنترل کنید.


● لبخندتان طلایی ا ست؟ در زیبایی لبخند، قانون مهمی وجود دارد به نام «قانون طلایی» که دندانپزشکان آن را «نسبت طلایی» می نامند. این معیار یکی از خصوصیات یک لبخند زیبا به شمار می رود. نسبت طلایی می گوید وقتی شما لبخند می زنید، هر دندان باید قدش ۶۱۸/ ۱برابر قد دندان عقبی اش دیده شود. یعنی اگر دندان جلویی کناری شما (یعنی دندان دومی شما) طولش ۱ باشد باید دندان جلویی میانی شما طولش ۶۱۸/۱ و دندان نیشتان قدش حدود ۶۱۸/۰ دیده شود. البته این نسبت ها وقتی محاسبه می شود که شما از روبه رو به کسی لبخند می زنید و علت آن هم قانون پرسپکتیو است. یعنی در واقع دندان هایی که به درستی درون قوس فکی ردیف شده باشند، به این ترتیب به نظر می آیند. البته این نسبت در تمام عناصر زیبایی طبیعت مثل گلبرگ های گل ها، اجزای صورت های زیبا و حتی بدن حشرات هم رعایت شده است.


● لبخندتان قرینه است؟ دومین خصوصیت یک لبخند زیبا قرینگی لبخند شما است. بد نیست بدانید ما در صورت یک قرینگی صورتی داریم و یک قرینگی دندانی. اگر دوست دارید بدانید صورت و لبخند قرینه ای دارید کافی است یک خط کش و یا مداد بردارید و جلوی آینه بروید و این نسبت ها را در صورتتان کنترل کنید. اگر خط میانی دندان های جلویی فک بالای شما درست در امتداد خط میانی دو دندان جلویی فک پایین شما باشند، آن وقت شما لبخند قرینه دارید یعنی لبخند دندانی شما قرینه است. حالا برای اینکه بدانید لبخند صورتی شما قرینه است باید خطی که از وسط چشمان شما، نوک بینی و چانه تان می گذرد با این خط منطبق باشد. اگر شما چنین لبخندی دارید، لبخندتان کاملا قرینه است و شما یکی از خصوصیات مهم لبخند زیبا را دارید. ● رابطه لب ها و دندان ها اگر شما هنگامی که می خندید مقدار زیادی از لثه های شما دیده می شوند لبخند شما یک «لبخند لثه ای» به شمار می آید که زیبایی لبخند شما را تهدید می کند. در حالت عادی کسانی که لبخند زیبایی دارند هنگامی که لبخند می زنند، بخش فوقانی لب بالای آنها در تماس با محل رویش دندان ها از درون لثه قرار می گیرد و تقریبا مقدار اندکی از لثه های فک بالایشان پیدا می شود. از طرف دیگر اگر وقتی شما لبخند می زنید فقط نیمی و یا کمتر از دندان های فک بالایتان پدیدار می شوند در این صورت هم لبخند شما از نظر زیبایی چندان با یک لبخند زیبا منطبق نخواهد بود. البته فراموش نکنید داشتن ریش و سبیل، داشتن لب هایی بزرگ و پهن و حتی بالا رفتن سن باعث می شوند که هنگام لبخند زدن بخش کمتری از دندان های شما از قاب لبخندتان رویت شوند. از طرف دیگر نوک دندان های بالایی شما در یک لبخند زیبا باید در تماس با لب های پایینی تان قرار گیرند. البته وقتی سن خانم ها بالا می رود معمولا لب ها کمی شل شده و پایین می افتند و باعث می شود که مقدار بیشتری از دندان های پایینی دیده شود.


● سایه تاریک در لبخند تان دارید؟ تا به حال لبخندتان جلوی آینه نگاه کرده اید؟ اگر نگاه نکرده اید جلوی آینه بایستید و از ته دل یک لبخند پهن بزنید. حالا به گوشه های لب تان دقت کنید در این دو گوشه لب شما فضای تاریک زیادی را رویت می کنید؟ دندانپزشکان این فضا را «فضای مرده» می نامند و در واقع تاریکی داخل دهان شما است که در هنگام لبخند زدن در گوشه های لب های شما دیده می شود. یک لبخند زیبا فضای تاریکی در دو سویش ندارد و یا اگر دارد این فضا بسیار کوچک است. گاهی قرار گرفتن دندان های شما در یک زاویه نامناسب باعث می شود که فضای تاریک بیشتری در لبخند شما رویت شود. البته دندانپزشکان می توانند با روکش کردن این دندان هایی که در گوشه های لب شما قرار می گیرند و یا ترمیم و روکش کردن آنها با مواد ترمیمی خاص این زوایای دندان را اصلاح کرده و به کاهش این فضا کمک کنند.


● دندان هایتان ردیف و مرتب اند؟ یکی دیگر از خصوصیات لبخند زیبا این است که دندان ها باید ردیف و مرتب باشد، به خصوص مرتب بودن دندان های فک بالا یکی از ویژگی های افرادی است که لبخند زیبایی دارند. البته شما نباید در مورد دندان های جلویی فک پایین تان زیاد نگرانی به خرج دهید چون معمولا دندان های جلویی فک پایین در هنگام لبخند زدن پشت لب های شما پنهان می شوند و دیده نمی شوند.


● با چند دندان می خندید؟ تا به حال توجه کرده اید وقتی که می خندید چه تعداد از دندان هایتان دیده می شوند؟ نتایج مطالعات نشان می دهد که در یک لبخند طبیعی و زیبا، ۶ دندان قدامی و آسیای کوچک فک بالا دیده می شوند. در ۷درصد افراد فقط شش دندان قدامی، در ۵/۴۸درصد افراد شش دندان قدامی و آسیای کوچک و در ۵/۴۰درصد افراد شش دندان قدامی و آسیای کوچک اول و آسیای کوچک دوم و در ۴درصد افراد هم علاوه بر این دندان ها دندان های آسیای بزرگ اول هم دیده می شوند.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی