انجمن ها > انجمن روانشناسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
روانشناسي (بازدید: 384)
شنبه 24/2/1390 - 13:55 -0 تشکر 317589
مثبت انگاری ذهنی

پرورش ذهن به سمت مثبت گرائی از ویژگیهای مهم دست یازیدن به زندگی بهتر است. و باور و اعتقاد به اینکه، زمان در حال گذر است، و هر چه امروز بکاری ، فردا آنرا درو خواهی کرد.
 
 وباید دانست فکر مثبت تن آدمی را نیز بسمت سلامت بیشتر رهنمون می سازد، و افکار پوچ و منفی خود به خود بیماری زا هستند . اثر ذهن مثبت بقدری تعیین کننده است که حتی میزان طول عمرآدمی تا حدودی به آن بستگی دارد ، تحقیقات به عمل آمده از مردم قبیله ایکه با دیگران رابطه ای نداشتند، ودارای عمر طولانــی بیش از صد سال بوده اند نشان داده است، زمانیکه با قبایل دیگرکه متوسط عمر هفتاد ساله داشته اند ، رابطه برقرار می کنند، آنها نیز به این باور می رسند که عمرمتوسط حدود 70 سال است، و بدون اینکه هیچ پارامتری در زندگی آنها تغییر یابد، در اثراین باور و ذهنیت، به عمر متوسط 70 ساله میرسند، شروع به مردن می کنند.
 
و باز طــی آزمایشاتی که در سرای سالمندان، بر روی دو گروه الف و ب سالمند انجام شده است ، گروه الف را ازنظــر باور ذهنی ورزش بدنی داده اند و بعد از مدتی بطور نسبی متوجه شدند که ماهیچه های گروه الف قوی تر از گروه ب شده است، بدون اینکه از نظر سن وغذا،دو گروه با یکدیگر تفاوت می داشتند.
بنابراین تقویت ذهن به سمت مثبت نگریستن همه امور آدمی را وا میدارد که اعتماد به نفس بیشتری پیدا کند و خود را قویتر احساس نماید و همین مسئله باعث پیروزی بر ناکامی های روز مره می گردد.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی