انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 443)
جمعه 23/2/1390 - 2:32 -0 تشکر 317208
فاطمه هاشمی: آیت الله هاشمی رفسنجانی نباید کوتاه میآمد

فاطمه هاشمی معتقد است: در موضع‌گیریهای اخیرآقای هاشمی نگرانی‌های زیادی وجود دارد.

به گزارش جهان در ادامه بخش هایی از گفت گوی فاطمه هاشمی با ماهنامه «نسیم بیداری» می آید:

*اصل نگرانی ایشان اسلام، انقلاب مردم و کشورهستند. بخشی از سیاستها که در چند سال گذشته اتفاق افتاده و اقداماتی که انجام می‌گیرد در جهت خدمت به مردم نیست وسبب افزایش معضلات و مشکلات کشور شدهاست. آقای هاشمی باتجربه و ژرفنگری که داشتند و موضع‌گیریها صحبتهایی که در زمینه‌های مختلف می‌شد این احساس را داشتند که بسیاری از این برنامه‌ها در جهت رفاه و زندگی مردم نیست. مضافا بر اینکه ایشان معتقدند که دولت می­بایست طبق سیاست‌ها و توسعه کشورعمل کند. سیاستهای کلی سند چشم انداز یک برنامه مفصل و جامعی بوده و رهبری هم آن را ابلاغ کردند، ولی متاسفانه دولت نهم و دهم آن را اجرا نکرده و این مساله هم باعث بروز مشکلات زیادی در کشور شده که ما امروز شاهد این مشکلات هستیم.

* آقای هاشمی می‌گویندحکومت اسلامی بدون رضایت و خواست مردم تحقق پیدا نمی‌کند. اگر شما نگاه بکنید به حدیث و روایتی که در نماز جمعه معروف خودشان در سال ۸۸ مطرح کردند همین مساله مورد توجه بود.اصلا بحت ولایت فقیه امام هم در همین است. امام خمینی برنقش اساسی و محوری مردم در تحقق حکومت تاکید فرموده‌اند. از دیگر مواردی که باید اشاره کنم به ملاقاتهایی است که ایشان با رهبری دارند. آیتالله هاشمی می‌گویند که من باید مسائل و چیزهایی را که در جامعه می‌بینم با ایشان در میان بگذارم و نظرات خودم را بگویم، و راه حل برای آن مسئله پیدا کنیم ولی نهایتا هدایت امور و رفع تمام آن مشکلات را از اختیارات رهبری می‌بینند. یعنی می‌گویند ایشان آن قدرت را دارند و می‌توانند که هر جا مسئله‌ای پیش بیاید مدیریت بکنندو آن مشکل را حل کنند.

*در مورد انتخابات سال ۸۴ یا مجلس ششم که وارد شدند همیشه ما می‌گفتیم شما در انتخابات شرکت نکنید. می‌گفتند من اگر شرایطی را ببینم که اتفاقاتی بر علیه نظام ممکن است بیفتد و یا مشکلاتی با آمدن افراد مختلف برای نظام ایجاد شود من سعی خودم را می‌کنم. حالا انتخاب نشدم که نشدم. ولی من باید این تعهدی راکه نسبت به خداوند و نسبت به مردمم دارم را انجام دهم.

* آقای هاشمی در سه دهه گذشته همواره در ساختار سیاسی وتصمیمگیری کشور حضور داشتهاست. ایشان چه در منصب سیاسی باشند چه نباشند، نقش خودشان را ایفا می‌کنند. اتفاقا چند روز پیش صحبتی را من از ایشان می‌خواندم که فکر می‌کنم، می‌توانیم به آن اشاره کنیم. آیتالله هاشمی در رابطه با ریاست مجلس خبرگان آقای مهدوی کنی گفته بودند، من در بعضی از موارد کوتاه می‌آمدم ولی آقای مهدوی کوتاه نخواهند آمد. من فکر می‌کنم در جریاناتی که اتفاق افتاد شاید در بعضی از جاها ایشان نباید کوتاه می‌آمدند که منتهی به این قضایا شود.

*هر چند که سخن گفتن درباره پدر بسیار سخت است اما من یک جمله بچگانه می‌گویم. او یکی از بهترین باباهای دنیاست و از نظر کلی اگر بخواهیم در مورد ایشان بگویم باید گفت ایشان سمبل صبوری، صداقت و صلابت هستند.


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی