• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 325)
پنج شنبه 22/2/1390 - 1:58 -0 تشکر 316972
رابطه ازدواج با دانشگاه !

سلام دوستان .

اگر لطف کنید ودر پاسخ به چند سوال زیر با من همراهی کنید ممنون میشم.

امروزه اکثر جوونای ما به نحوی فضای دانشجویی رو تجربه میکنند و مسئله ای که خیلی در دانشگاه های ما شایع هستش ارتباط با جنس مخالفه به طوری که میشه گفت بیش از نیمی از جوونا دوست دختر یا پسر دارن .

از طرف دیگه به نظر من جوونی نیست که ندونه با برقراری ارتباط با جنس مخالف ایجاد عاطفه و هیجان کاذب میکنه ، یعنی یه جورایی هر کس فکر می کنه عاشق شده و عشقش رو پیدا کرده در صورتی که بعد از مدتی دوستی متوجه میشه اشتباه کرده و طرفش رو ول می کنه.

حالا اصلا به این مسئله کاری ندارم که این دوستی ها از نظر شرع و عرف مورد قبول هست یا نه ، نکته مبهم تو ذهنم اینجاست که چرا وقتی میبینیم روز به روز آمار طلاق در ازدواج هایی که از طریق دوستی ( منظور شیوه غلط انتخاب همسره که بدون هیچ شناختی و در نظر گرفتن ملزومات مورد نیاز برای انتخاب همسر ) صورت میگیره بیشتر میشه و بیش از 50 % طلاق ها مربوط به ازدواج های زیر 2 ساله ، چرا بازم به سمت این سبک انتخاب همسر میریم و خود ما جوونا حاضر نیستیم به خودمون بیایم و جدای از عواطف و هیجانات جنسی برای زندگی آینده تصمیم بگیریم ؟

سوال دومم هم اینه که :

به نظر شما چرا قشر جوون جامعه تصمیم به خودکشی دست جمعی عاطفی گرفته ؟

( منظورم از این سوال اینه که : وقتی ما میدونیم دوستی هامون به ازدواج ختم نمیشه و اگرم ختم بشه عاقبت خوبی نداره چرا راه دوستی رو پیش میگیریم تا عواطفمون رو خرج کسی بکنیم که قرار نیست با ما بمونه و حاضریم ورشکسته عاطفی بشیم  ولی برای آماده کردن شرایط خودمون برای ازدواج تلاش نکنیم !)

سوال 3 : به نظر شما خود قشر جوون کم کاری میکنه برای یادگیری مهارت های لازم برای تشکیل خانواده و یا آموزش در فضاهایی مثل دانشگاه ضعیفه تا جوونا رو به سمت انتخاب مناسب هدایت کنه ؟

سوال 4: اگر شما به عنوان یک دانشجو بخواید یک کاری در زمینه ترویج ازدواج صحیح بین دوستان و هم دانشگاهیاتون انجام بدید چی کار می کنین و احساس می کنید الان جوونای ما به چه آموزش هایی نیاز دارن ؟

کي ميگه نميشه خوب زندگي کرد ! !
جمعه 23/2/1390 - 10:11 - 0 تشکر 317310

با سلام
ممنون از ایجاد این تاپیک.
راستش به نظر من ازدواج های این دوره و زمونه اکثرا به طلاق انجامیده میشود. الان آمار طلاق رو میخوندم نوشته بود 9 درصد افزایش داشته و آمار ازدواج 0.2 افزایش داشته.
سن مطلقه شدن به 20 تا 24 رسیده در صورتی که زمان های دورتر شاید 29 تا 30 مثلا بوده . به نظرم شاید این موضوع به بد شدن جوون ها ربط داشته باشه.
من الان اینقدر که طلاق در ازدواج فامیلی دیدم در دوستی تا به حال ندیدم. در صورتی که میگن فامیل آشناست و باید موفق تر باشه ولی برعکسه. ازدواج دانشجویی هم به نظرمشاید بد نباشه ولی کلا اصلا ملاک طلاق گرفتن این چیزها نیست. ولی خوب دوستی که خیابانی باشه اون شاید ضریب طلاقش یا مشکلاتش بیشتر باشه.
ما تو دانشگاه آموزشی نداریم. حتی همان درسهایی را هم که میخونیماز سر باز میکنند چه برسد در زمینه ازدواج.
البته همه ما این تئوری ها را یاد داریم ولی کدوممان عمل میکنیم.
بر فرض مثال آموزش ببینیم فلان کار رو انجام بدیم خوب است ولی آیا تجه میشود در عمل؟

نیکی و بدی که در نهاد بشر است                         شـادی و غمی که در قضا و قدراست 

با چرخ مکن حواله کاندر ره عقل                        چرخ از تو هزار بار بــــیچاره تر است

مدیر انجمن خانواده ی تبیان

 

 

جمعه 23/2/1390 - 11:5 - 0 تشکر 317319

سلام
سن بلوغ و کشیده شدن به طرف جنس مخالف یک حقیقت و تو فطرت همه هست اگر در همون دوران راهنمایی آموزش پذیری صورت بگیره و به نوجوان آموزش بدن که باید در چه موقعی ازدواج کنن و همسر آیندشون و چگونه انتخاب کنند و از عواقب دوستی های خیابانی آموزششون بدن به نظرم خیلی می تونه مفید باشه .
از دوران راهنمایی که نوجوون به سن بلوغ میرسه مدام می گن جلوش حرف از دوست پسر یا دوست دختر را نزنید و خوب نیست در صورتی که باید بهشون گفت و از عواقب این دوستی ها با خبرشون کرد خیلی می تونه در کم شدن دوستی های خیابانی تاثیر داشته باشه .
با تشکر

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

جمعه 23/2/1390 - 14:12 - 0 تشکر 317345

سلام
اکثر ماها فکر میکنیم که همه چیز بلدیم در صورتی که عملا طرز رفتار با همسر رو بلد نیستیم و هیچ جایی هم به شکل اجباری آموزش نمیدن

((چرا بازم به سمت این سبک انتخاب همسر میریم و خود ما جوونا حاضر نیستیم به خودمون بیایم و جدای از عواطف و هیجانات جنسی برای زندگی آینده تصمیم بگیریم ؟)) چون هرکسی فکر میکنه انتخابش درسته و با بقیه فرق داره و راه درست رو انتخاب کرده!!

گاهي به آسمان خيالم عبور کن

شعر مرا نيم نگاهي مرور کن

دل مرده ام،قبول . . .!

تو اما مسيحا باش،

يک جمعه هم زيارت اهل قبور کن.

جمعه 23/2/1390 - 14:34 - 0 تشکر 317357

azar13 گفته است :
[quote=azar13;555839;317345]سلام
اکثر ماها فکر میکنیم که همه چیز بلدیم در صورتی که عملا طرز رفتار با همسر رو بلد نیستیم و هیچ جایی هم به شکل اجباری آموزش نمیدن

((چرا بازم به سمت این سبک انتخاب همسر میریم و خود ما جوونا حاضر نیستیم به خودمون بیایم و جدای از عواطف و هیجانات جنسی برای زندگی آینده تصمیم بگیریم ؟)) چون هرکسی فکر میکنه انتخابش درسته و با بقیه فرق داره و راه درست رو انتخاب کرده!!

به نام خدا

سلام

من هم می‌خواستم همین حرف شما رو بزنم (چون هرکسی فکر میکنه انتخابش درسته و با بقیه فرق داره و راه درست رو انتخاب کرده!!)

که دیدم شما گفتید.

اما کم کاری 75 درصدش مربوط به آموزش دانش آموزی و دانشگاهی میشه و 25 درصدش هم دانشجو

وقتی دروسی مثل معارف و اخلاق و این چیزا رو یکی یا حد اکثر دو واحد بهش اختصاص می‌دن و استاد سر کلاس آموزش میده اینو مجبوری باید بگذرونید و نمونه سوال میده و تست های مهم رو میگه حفظ کنید. دانش جو از این دروس هیچی نمی‌فهمه و خیلی از آموز‌های این دروس که بدرد زندگی و اخلاق و انتخاب کردن می‌خوره رو یاد نمی‌گیره.

در کنارش هم از نوع حرف زدن یا از چهره‌ی جنس مخالف خوشش میاد . فکر می‌کنه همین حد از شناخت کافیه و تصمیمی که فکر می‌کنه درسته رو می‌گیره. بعد تو زندگی میره و میفهمه این اون چیزی که دیده یک درصد واقعیت بود

برا قفل هایی كه بستست یه كلید مونده تو مشتمبه جنون رسیده كارم بس كه فرصت ها رو كشتم
بازی نور و صدا نیست زندگی یه سرنوشته           یكی پیدا یكی پنهون مثل آدم و فرشته
جانشین  انجمن خانواده‌ی تبیان
جمعه 23/2/1390 - 19:57 - 0 تشکر 317433

سلام

خب سوال اول شما كه گفتی چرا بااینكه جوون میدونه ولی سمتش میره...
یكی به نظرم بخاطر اون كشش و جاذبه بین دوجنس هستش كه خدا در وجود ما گذاشته...اما اگه از قبل كنترل نشه و اجازه ی جولون دادن بهش داده بشه وقتی گرفتارش بشیم دیگه بیرون اومدن ازش سخته...چون شیرین هم هست...

دیگه اینكه آذر عزیز گفتن..هركی كه بهش میگی داری اشباه میكنی میگه نه من میدونم چی میكنم و حواسم هست...

در مورد سوال دوم كه چرا خودكشیه هست...نمیدونم والا...شاید اینطوری یه جورایی میخوان مشكلاتشون رو تخلیه كنن...ولی راهش این نیست...جوون پاكه...هرچی بیشتر از خدا دور میشه..بیشتر به سمت آرام بخشهای كاذب میره...

سوال سوم كه باعث این اشتباهات كیه...والا آموزش بعله كم و غیركاربردی هست به نظرم...ولی خود جوون هم كمكاری میكنه...اونی كه واقعا میخواد انتخاب درستی داشته باشه و در ادامه اش زندگی خوبی..مطالعه اش رو زیاد میكنه...سعی میكنه اخلاق خودش رو اصلاح كنه...و كلا پیگیر باشه...البته كمك بزرگترا هم هست...كه ما نمیبینیم...یعنی همون آموزشه نیست متاسفانه

آخی...این سوال آخریتون چقده توش روح و آرامشه و محبته....خوبه كه به فكرید...خب نمیدونم والا..تا آدم خودش ندونه چی درسته چی غلط كه نمیتونه به بقیه كمك كنه...شاید همون برگزاری نشستهای پرسش و پاسخ خیلی كمك نه..اینكه بشینیم و باهم بررسی كنیم مشكلاتی كه پیش میاد و اگه با حضور یه بزرگتر و كارشناس خوب و جوون پسند باشه كه خیلی خوبه...حالا بگردید و این كارشناس رو پید ا كنید:)

درپناه حق

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی