• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن معارف > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
معارف (بازدید: 550)
دوشنبه 19/2/1390 - 8:37 -0 تشکر 316187
تشرف زائر اهل سنت به مذهب شیعه در کربلا


یك زائرین هرمزگانی اهل سنت در جوار حرم مطهر امام حسین (ع) و حضرت اباالفضل (ع) به مذهب شیعه پیوست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی حج، یكی از زائران اهل سنت در كنار حرم مطهر امام حسین (ع) و حضرت ابالفضل (ع) به مذهب شیعه پیوست.

عمادالدین جوان 25 ساله هرمزگانی در این سفر معنوی پس از جلسات مكرر تغییر مذهب داده و مذهب شیعه را پذیرفت.

وی پس از مطالعات فراوان كه در این زمینه انجام داده بود در جلسات پرسش و پاسخ با روحانی كاروان و زیارت حرم‌های حضرت علی (ع) و حضرت حسین بن علی (ع) و ابالفضل ‌العباس (ع) به مذهب شیعه پیوستند.

در جلسه‌ای كه از سوی بعثه مقام معظم رهبری در هتل الكرامه برگزار شد، ایشان به شرح عوامل و وقایع این تصمیم پرداخت و تأكید كرد: با علم و آگاهی و مطالعات سیار در این زمینه این تصمیم را گرفتم.

وی همچنین از تأثیر فراوان 2 كتاب «آنگاه كه هدایت شدم» و «شیعه در خون» در تصمیم خود اشاره كرد و افزود: برترین عامل كه باعث این تصمیم شد، ایمان قوی شیعه و اظهار لطف و پایبندی ایشان به ائمه اطهار بوده است.

وی درباره علت تشریف‌مایی خود به كربلا گفت: شبی خواب حج را دیدم. در خواب به سفر تمتع رفتم و به ترتیب اعمال حج را انجام دادم و رمی جمرات كردم در صورتی كه تا آن شب نمی‌دانستم چنین عملی در حج انجام می‌شود. در جایی هم مطالعه نكرده بودم و حتی به سفر عمره نیز نرفته بودم. بر این اساس تصمیم گرفتم به سفر حج بروم و به دفتر خدمات زیارتی مراجعه كردم و متوجه شدم امكان سفر حج به راحتی موجود نیست. با یكی از دوستان مشورت كردم و تصمیم گرفتم با ایشان به كربلا بیایم و سالروز تولدم را اینجا باشم.

عمادالدین در پاسخ به این سؤال كه از آداب زیارت چه اطلاعی دارید و از كجا با این آداب آشنا شدید؟ گفت: تا قبل از این سفر آشنایی نداشتم و از ابتدای سفر از طریق روحانی كاروان با این آداب آشنا شدم. هنگام مراجعه به حرم امامان و معصومین (ع) اول اذن دخول را می خوانم و بعد زیارت نامه وارده و سپس سلام و نماز زیارت و دعا در حق پدر و مادرم و دیگر دوستان و آشنایان را قرائت می‌كنم.

وی در باره‌ تصمیم خود برای تغییر مذهب گفت: من تقریباً 15 ساله بودم كه شروع به تحقیق در باره دینم كردم و اول به خاطر اینكه خانواده‌ام اهل سنت بودند، این مذهب را پذیرفتم ولی همیشه در حال سؤال كردن و مطالعه كتب دینی بودم. كتاب‌هایی در مورد خلفای اول و دوم خواندم. سپس به دلیل اینكه پدرم شیعه شد به تحقیق در مورد این مذهب پرداختم، مطالعه كردم و سوال های بسیاری در ذهن داشتم كه پدرم در پاسخگویی آنها ناتوان بود.

عمادالدین همچنین با اشاره به این موضوع كه تعدادی از اعضای خانواده‌اش شیعه هستند، اظهار كرد: در حال حاضر پدر و مادرم و خواهرم شیعه هستند؛ ولی برادرهایم اهل سنت‌اند. همسرم نیز اهل سنت است و خیلی دوست دارد كه شیعه شود چون مادرش شیعه است. من به ایشان گفتم باید با علم و آگاهی و مطالعه تغییر مذهب دهیم نه از سر احساسات و ایشان قبول كردند.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

دوشنبه 19/2/1390 - 8:51 - 0 تشکر 316189

با تشکر از حضرتعالی

تصویری از این جوان مستبصر

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

دوشنبه 19/2/1390 - 8:52 - 0 تشکر 316190

واین مصاحبه با ایشان

جوان هرمزگانی که در کربلا شیعه شد

هرکس میخواهد بداند شیعه چیست به نجف و کربلا بیاید و بسیار سوال کند و کتب شبهای پیشاور و چگونه هدایت شدم و شیعه در خون را مطالعه کند . وجه تمایز انسان و حیوان تعقل است و باید تفکر کرد و راه را پیدا کرد . ...
پایگاه اطلاع رسانی حج وابسته به بعثه مقام معظم رهبری - در چهاردهم اردیبهشت امسال و مقارن با ایام شهادت صدیقه طاهره، حضرت فاطمه زهرا (س) توسط روابط عمومی بعثه مقام معظم رهبری در کربلای معلی با خبر شدیم که یکی از زائرین عتبات عالیات که از اهل سنت استان هرمزگان هستند تغیر مذهب داده و به مذهب شیعه روی آوردند لذا با حضور در هتل محل اسکان ایشان گفتگویی انجام دادم که در ادامه می خوانید .
لازم به ذکر است که طبق درخواست ایشان نام به صورت کامل ذکر نخواهد شد .


با سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما و ضمن تبریک به مناسبت تغییر عقیده شما و پیوستن به مذهب شیعه ، لطفا به اختصار خود را معرفی نمایید.
من عماد هستم 25 ساله از استان هرمزگان ، متاهل و در یک شرکت حمل و نقل کار میکنم.

چه شد که به این سفر آمدی ؟
شبی خواب حج را دیدم . در خواب به سفر تمتع رفتم و به ترتیب اعمال حج را انجام دادم و رمی جمرات کردم در صورتیکه تا آن شب نمی دانشتم چنین عملی در حج انجام می شود. در جایی هم مطالعه نکرده بودم و حتی به سفر عمره نیز نرفته بودم. بر این اساس تصمیم گرفتم به سفر حج بروم لذا به دفتر خدمات زیارتی مراجعه کردم و متوجه شدم امکان سفر حج به راحتی موجود نیست . با یکی از دوستان مشورت کردم و تصمیم گرفتم با ایشان به کربلا بیایم و سالروز تولدم را اینجا باشم.

چقدر با قرآن کریم انس داری؟ آیا تا به حال از کتاب های تفسیر قرآن استفاده کردی ؟
تفسیر قرآن خیر ولی فرآن را دوست دارم و تا به حال هیچ چیزی را بیشتر از قرآن دوست نداشتم . از طریق پدر و مادرم با قرآن آشنا شدم ولی به خاطر مشغله کاری بیشتر از رادیو و تلویزیون آنرا گوش میکنم و سعی میکنم با ترجمه آن هم آشنا باشم.

از آداب زیارت چه اطلاعی داری و از کجا با این آداب آشنا شدی؟
تا قبل از این سفر آشنایی نداشتم و از ابتدای سفر از طریق روحانی خوب کاروان با این آداب آشنا شدم .
موقع مراجعه به حرم امامان و معصومین اول اذن دخول را می خوانم و بعد زیارت نامه وارده و سپس سلام و نماز زیارت و دعا در حق پدر و مادرم و دیگر دوستان و آشنایان.

از ائمه اطهار چه می خواهی و چه دعایی میکنی؟
اول ایمان قوی را با توسل به ائمه اطهار از خداوند طلب میکنم و همچنین میخواهم که مرا آن ده که آن به ، هرچیزی را که خیر و صلاح من در آن هست و لایق آن هستم به من عطا کند و چیزی که باعث گمراهیم می شود به من عطا نفرماید.

از چه زمانی به فکر تغییر مذهب افتادی؟
من تقریبا 15 ساله بودم که شروع به تحقیق در باره دینم کردم و اول به خاطر اینکه خانواده اهل سنت بودند این دین و این مذهب را پذیرفتم ولی همیشه در حال سوال بودم و در حال مطالعه کتب دینی . کتاب هایی در مورد عمر و ابوبکر خواندم البته این کتابها در اختیارم بود.
سپس به دلیل اینکه پدرم شیعه شد به تحقیق در مورد این مذهب پرداختم .مطالعه کردم و سوال های بسیاری در ذهن داشتم که پدرم در پاسخگویی آنها ناتوان بود.

پس در خانواده شما شیعه وجود دارد ؟
بله در حال حاضر پدر و مادرم و خواهرم شیعه هستند ولی برادرهایم اهل سنت هستند . همسرم نیز اهل سنت است و خیلی دوست دارد که شیعه شود چون مادرش شیعه است . من به ایشان گفتم باید با علم و آگاهی و مطالعه تغییر مذهب دهیم نه از سر احساسات و ایشان قبول کردند.

و حتما از طریق پدرتان با شیعه آشنا شدید؟
بله ، هم از طریق ایشان و هم از طریق دوستان من دوستان زیادی دارم حتی کلیمی و زرتشتی هم در بین دوستانم وجود دارند ، امام بیشتر از طریق خانواده به این مذهب علاقمند شدم و باعث مطالعات بیشتر من شد.

از چه کتابهایی بیشتر بهره گرفتی؟
کتاب آنگاه که هدایت شدم و کتاب شیعه در خون و شبهای پیشاور که اولی را قبل از سفر کربلا خواندم .

زیباترین نکته که در شیعه یافتی؟
ایمان قوی شیعیان و پایبندی ایشان به ائمه اطهار . در مذهب اهل سنت خدا و قرآن و پیامبر است که در بعضی موارد اعمال پیامبر را نیز رد میکنند مانند واقعه غدیر خم .

سفر به مشهد و قم و سوریه داشتی؟
2 بار به مشهد رفتم به همراه خانواده و برای تحقیق . قم هم رفته ام ولی سوریه هنوز نرفته ام.

تصمیم به ترویج مذهب شیعه داری ؟
حتما این کار را خواهم کرد .

با چه امکاناتی و از چه راهی شروع میکنی ؟
از قرآن و ائمه اطهار و از کتب دینی بهره میگیرم و اول از خانواده شروع میکنم چون اعتقاد دارم انسان برای تغییر اول خود سپس خانواده اش را باید تغییر دهد و نمی تواند سراغ دیگری برود قبل از خود و خانواده اش.

چه مواردی را باعث تقویت وحدت شیعه و اهل سنت می دانی؟
من توصیه میکن همانطور که رهبر معظم ما فرمودند از توهین به یکدیگر پرهیز کنند و مباحث را در چارچوب احترام متقابل انجام دهند ، وقتی توهین شود به علت عصبانیت ، عقلانیت کنار می رود .

زیباترین نکته ای که در این سفر دیدی؟
وقتی به حرم امام علی (ع) و سید الشهدا (ع) و اباالفضل (ع) می رفتم شاداب بودم ولی در زمان برگشت تاب و توان راه رفتن نداشتم و نمی توانستم به همان راحتی که آمده بودم برگردمو نیرویی مرا نگه میداشت و ضعف را در تمام بدنم حس میکردم.

باز هم به عتبات عالیات سفر میکنی؟
حتما حتی خیلی علاقمندم اینجا زندگی کنم.

چه بار معنوی در این سفر با خود برداشتی ؟
به آن چیزی که ده سال است دنبالش میگردم رسیدم و مذهب شیعه را قبول کردم.

برای تقویت خود چه برنامه ای داری؟
مطالعه قرآن و نهج البلاغه و زیارت ائمه اطهار (ع).

در اخر کلام ...
هرکس میخواهد بداند شیعه چیست به نجف و کربلا بیاید و بسیار سوال کند و کتب شبهای پیشاور و چگونه هدایت شدم و شیعه در خون را مطالعه کند . وجه تمایز انسان و حیوان تعقل است و باید تفکر کرد و راه را پیدا کرد .
منبع 

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

دوشنبه 19/2/1390 - 15:3 - 0 تشکر 316253

(((در حال حاضر پدر و مادرم و خواهرم شیعه هستند ولی برادرهایم اهل سنت هستند . همسرم نیز اهل سنت است و خیلی دوست دارد که شیعه شود چون مادرش شیعه است . من به ایشان گفتم باید با علم و آگاهی ومطالعه تغییر مذهب دهیم نه از سر احساسات و ایشان قبول کردند)))

چه جالبه که توی یه خانواده تعدادی شیعه وتعدادی سنی هستن!!

گاهي به آسمان خيالم عبور کن

شعر مرا نيم نگاهي مرور کن

دل مرده ام،قبول . . .!

تو اما مسيحا باش،

يک جمعه هم زيارت اهل قبور کن.

دوشنبه 19/2/1390 - 15:28 - 0 تشکر 316265

به امید اینکه همه به این استبصار
شیعه علی علیه السلام و آل اوشوند
انشاءالله

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

سه شنبه 20/2/1390 - 14:22 - 0 تشکر 316537

azar13 گفته است :
[quote=azar13;555839;316253](((در حال حاضر پدر و مادرم و خواهرم شیعه هستند ولی برادرهایم اهل سنت هستند . همسرم نیز اهل سنت است و خیلی دوست دارد که شیعه شود چون مادرش شیعه است . من به ایشان گفتم باید با علم و آگاهی ومطالعه تغییر مذهب دهیم نه از سر احساسات و ایشان قبول کردند)))

چه جالبه که توی یه خانواده تعدادی شیعه وتعدادی سنی هستن!!

با سلام

بله، باید از روی مطالعه و منطق پیش بروید تا در راه هیچ گزندی شما را تهدید نکند.

با تشکر

مدیر انجمن ورزش و تندرستی

 
برو به انجمن
فعالترین ها در هفته گذشته
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی