انجمن ها > انجمن خراسان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خراسان (بازدید: 282)
سه شنبه 6/2/1390 - 10:51 -0 تشکر 311879
مرمت بنای تاریخی

مرمت بنای تاریخی مدرسه علمیه عباسقلی خان آغاز شد

 

مرمت مدرسه علمیه «عباسقلی خان شاملو» به همت مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان آغاز شد. این بنای تاریخی در زمان حکومت سلیمان صفوی ساخته شده است و قدمتی بیش از ۳۵۰سال دارد. با مرمت های نادرست و غیرتخصصی که در ۳۰سال اخیر روی این بنای تاریخی صورت گرفته به برخی از نقاط این بنای تاریخی آسیب جدی وارد شده است که نیاز به مرمت تخصصی و بازسازی اصولی دارد.

 

شایان ذکر است این مرمت که با همکاری مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان و زیرنظر سازمان میراث فرهنگی انجام می شود و بودجه اش از محل کسب درآمد موقوفات این مدرسه تامین می شود. مرمت و بازسازی بخش قابل توجهی از این مدرسه که دارای ۹۰حجره است و حدود ۱۰۰نفر طلبه نیز در آن سکونت دارد تا اول مهرماه سال جاری به پایان خواهد رسید.

 

جهانی فکر کن    با استفاده از امکانات محلی تولید کن    جهانی توزیع کن

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی