ورزش و تندرستی (بازدید: 474)
يکشنبه 4/2/1390 - 20:33 -0 تشکر 311415
خطرناک‌ترین ورزش برای زنان؟

بر اساس پژوهشی‌ که اخیرا در انجمن ورزش‌های‌ دانشگاهی‌ امریکا انجام شده محققان اعلام کردند ورزش هاکی‌ زنان را با تکان‌های‌ مغزی‌ روبرو کرده و ممکن است صدمات جبران ناپذیری‌ به آنها وارد کند.


این محققان دریافتند که خطر تکان مغز در مردان هاکی‌ باز نیز وجود دارد اما این خطر در زنان دو برابر مردان است.


کارشناسان فیفا و کمیته بین المللی‌ المپیک پس از بررسی‌ میزان بروز صدمات مغزی‌ و طول مدت درمان آنها در رشته‌های‌ مختلف و بین زنان و مردان اعلام کردند که هاکی‌ روی‌ یخ خطرآفرین‌ترین رشته ورزشی‌ برای‌ زنان است.


در هاکی‌ زنان به خاطر اینکه برخورد فیزیکی‌ شدید عمدی‌ ممنوع است، بازیکنان تصور می‌کنند اینگونه ضربات شدید در بازی‌ اصلاً‌وجود نخواهد داشت، به همین دلیل آمادگی‌ ذهنی‌ و فیزیکی‌ برای‌ دریافت این ضربات را نداشته و نمی‌توانند خود را در یک ضربه غیرمنتظره کنترل کرده یا محکم نگه دارند.


این در حالی‌ است که اکثر زنان تصور درستی‌ از صدمه و تکان مغزی‌ ندارند و فقط تصویری‌ از یک بازیکن بعد از یک ضربه یا زمین خوردن شدید ‌در حالیکه برای‌ لحظاتی‌ بی‌حرکت روی‌ زمین افتاده است را در ذهن خود مجسم می‌کنند. اما باید گفت که صدمه و تکان مغزی‌ حتی‌ یک سرگیجه و احساس سبکی‌ بعد از یک ضربه شدید را نیز شامل می‌‌شود.

يکشنبه 4/2/1390 - 23:14 - 0 تشکر 311460

ممنون از راهنماییتون

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی