انجمن ها > انجمن جراحان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
جراحان (بازدید: 790)
پنج شنبه 1/2/1390 - 15:2 -0 تشکر 310233
مهمترین مشكلات جراحی زیبایی بینی

مهمترین مشكلات جراحی زیبایی بینی چیست؟

وی اضافه كرد: به علل مختلف، ممكن است این شاخك‌های داخل بینی بیش از اندازه رشد كنند و موجب تنگ‌كردن راه هوایی داخل بینی شوند. در صورتی كه رشد بیش از حد آنها با درمان‌های دارویی قابل معالجه نباشد و مشكلات تنفسی برای بیمار ایجاد كرده باشد، با روش مختلف جراحی می‌توان از اندازه آنها كاست.

عضو انجمن گوش گلو و بینی گفت: یكی از مشكلات داخل بینی كه در جراحی‌های پلاستیك و زیبایی بینی پیش روی جراحی بینی است انحراف تیغه بینی است كه در بسیاری از بیماران انحراف بیرونی بینی در درجات مختلفی از انحراف داخل بینی همراه است.

ابراهیم رزم‌پا در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در پاسخ به این سؤال كه آیا بر روی بینی‌هایی كه دچار مشكلات تنفسی از راه بینی هستند، می‌توان جراحی پلاستیك انجام داد اظهار داشت: اگر پیش از جراحی، در حین عمل و پس از جراحی، تمامی شرایط لازم برای حفظ سلامت بینی از نظر تنفسی مورد توجه قرار گیرد، می‌توان حتی در این شرایط نیز اقدام به جراحی بینی كرد.

وی افزود: البته در این موارد، جراح با مشكلات زیادی در عمل مواجه است كه با تسلط خود بر مشكلات داخل بینی باید بتواند در آنها غلبه كند. اما سئوال بعدی این است كه اساساً این مشكلات چیست و چگونه توسط جراحی بینی رفع می شود؟

این متخصص گوش، ‌گلو وبینی تصریح كرد: یكی از مشكلات داخل بینی كه در جراحی‌های پلاستیك و زیبایی بینی پیش روی جراحی بینی است انحراف تیغه بینی است كه در بسیاری از بیماران انحراف بیرونی بینی در درجات مختلفی از انحراف داخل بینی همراه است و در تعدادی از بیماران بدون هیچ انحرافی در ظاهر بینی داخل بینی دچار انحراف شدید است كه این نوع از انحراف‌ها فقط با معاینه دقیق داخل بینی قابل تشخیص است.

وی افزود: گاهی بیماران از شنیدن این كه در داخل بینی دارای تیغه بینی به شدت منحرف هستند، متعجب می‌شوند كه باید دانست انحراف داخل و ظاهر بینی لزوماً با هم موازی نیستند. انحراف تیغه بینی در هر دو دسته یاد شده نیاز به اصلاح در حین جراحی دارد و در ابتدای جراحی قبل از شروع قسمت زیبایی عمل، جراح بینی تمام همت خود را باید صرف انحراف تیغه بینی و بازكردن راه تنفس كند و پس از اطمینان از برقراری راه طبیعی تنفس، به قسمت دوم عمل جراحی كه اصلاح ساختار ظاهری بینی با ایجاد تناسب در قسمت های مختلف بینی و صورت است بپردازد.

رزم‌پا ادامه داد: در صورتی كه اصلاح تیغه داخل بینی صورت نگیرد، پس از عمل بیمار با مشكلات تنفسی از راه بینی مواجه خواهد شد. مشكل شایع دیگر داخل بینی، رشد بیش از حد شاخك‌های داخل بینی است كه در هر فرد به طور طبیعی در هر سمت بینی سه برآمدگی استخوانی در داخل بینی وجود دارد كه هوای تنفسی در حین عبور از راه بینی، از لابلای این برآمدگی‌ها عبور كرده و اعمال مختلف بینی مانند تصفیه، مرطوب‌سازی و گرم‌كردن هوا روی آن انجام می‌‌شود.

وی اضافه كرد: به علل مختلف، ممكن است این شاخك‌های داخل بینی بیش از اندازه رشد كنند و موجب تنگ‌كردن راه هوایی داخل بینی شوند. در صورتی كه رشد بیش از حد آنها با درمان‌های دارویی قابل معالجه نباشد و مشكلات تنفسی برای بیمار ایجاد كرده باشد، با روش مختلف جراحی می‌توان از اندازه آنها كاست.

پنج شنبه 1/2/1390 - 15:5 - 0 تشکر 310234

 مراقبت‌های 14 گانه بعد از جراحی زیبایی بینی
یکی از دغدغه‌های داوطلبان جراحی زیبایی بینی، مراقبت‌های پزشکی بعد از عمل است. با خواندن 14 نکته زیر می‌توانید اطلاعات مفیدی درباره مراقبت‌های بعد از رینوپلاستی به‌دست آورید تا با شرایط جدید راحت‌تر کنار بیایید...

1 در انتهای عمل جراحی روی بینی بیمار قالبی از جنس پلیمر سبک (به جای گچ که سابقا استفاده می‌شد) گذاشته می‌شود. این قالب بین روز چهارم تا هفتم توسط جراح از روی بینی برداشته می‌شود. در طی این مدت لازم است از وارد شدن هر ضربه و نیز از دست زدن به آن اجتناب شود. در همان روز برداشتن قالب. بیمار می‌تواند قبل از مراجعه به مطب به طور کامل به حمام برود و سر و صورت خود را بشوید. در این حالت چسب‌ها شل می‌شود و برداشتن قالب را تسهیل می‌کند.


2 معمولا هیچ برش و یا بخیه‌ای روی پوست بینی وجود ندارد. در تعدادی از بیماران که بخیه دارند، بین روز چهارم تا هفتم بخیه بینی توسط جراح برداشته می‌شود.


3 پس از برداشتن قالب، با استفاده از چسب‌های ضدحساسیت روی بینی، سعی می‌شود تا ثبات بیشتری برای بینی در روند ترمیمی تامین گردد. مدت زمان استفاده از این چسب‌ها در بیماران مختلف متفاوت است.


4 در مواردی که توام با جراحی پلاستیک بینی، جراحی انحراف تیغه بینی نیز انجام شده باشد، در بسیاری از این موارد ورقه‌هایی از جنس سیلیکون به طور موقت در دو طرف تیغه بینی قرار داده می‌شود تا از چسبندگی و عود انحراف جلوگیری شود. این ورقه‌ها معمولا بین هفته اول تا سوم توسط جراح از داخل بینی بیرون آورده می‌شوند.


5 در طی این چند هفته پس از عمل به علت جمع شدن و خشک شدن ترشحات در داخل بینی ممکن است تنفس مشکل شود. برای رفع این مساله بیمار می‌تواند روزانه در چند نوبت محلول سرم نمکی نرمال را با استفاده از یک سرنگ 20 سی سی بدون سوزن در حالی که در دست‌شویی ایستاده است، در بینی خود بریزد، به طوری که بدون خیس شدن چسب‌ها، مقداری از ترشحات بینی شستشو داده شود و خارج گردد.


پنج شنبه 1/2/1390 - 15:7 - 0 تشکر 310236
6 تا دو هفته پس از عمل سعی شود از تخلیه ترشحات بینی با فشار خودداری شود.


7 در بعضی از بیماران در هفته‌های اول پس از عمل ممکن است لب بالا مقداری بی‌حس باشد. این حالت ظرف چند هفته از بین می‌رود.


8 در طی روزهای اول پس از عمل باید از هر گونه ضربه به بینی پرهیز شود. به عنوان مثال در هنگام خواب باید طاق باز خوابید و در هنگام پوشیدن و درآوردن لباس از لباس‌های دگمه‌دار یا زیپ دار استفاده کرد تا ضربه‌ای به بینی وارد نشود.


9 در هنگام خوابیدن سعی شود نیم تنه بالاتر از پاها قرار گیرد تا ورم کمتری در ناحیه صورت ایجاد شود. می‌توان در منزل با گذاشتن بالش‌هایی در زیر تشک، شیب حدود 30 درجه را ایجاد کرد. نشستن یا ایستاده بودن در روز اول نه تنها مانعی ندارد بلکه بهتر از این است که بیمار درازکش باشد چرا که این حالت عمودی به کاهش ورم کمک می‌کند.


10 در هفته‌های اول پس از عمل لازم است از فعالیت‌های بدنی شدید و ورزش‌های سنگین اجتناب شود، به ویژه ورزش‌هایی که موجب برافروخته شدن صورت می‌شوند. از ورزش‌های رزمی و یا ورزش‌هایی که با احتمال ضربات توپ به بینی همراه‌اند مدت زمان بیشتری باید اجتناب شود.


پنج شنبه 1/2/1390 - 15:7 - 0 تشکر 310237
11 هیچ محدودیت غذایی وجود ندارد به جز آنکه از خوردن غذاهایی که به جویدن طولانی نیاز دارند، مانند استیک، کباب برگ، ساندویچ و امثال آنها در هفته‌های اول باید پرهیز شود. در طی روزهای اول پس از جراحی بهتر است گوشت و مواد مغذی دیگر ابتدا در مخلوط کن نرم شود تا جویدن کمتری لازم باشد. همچنین از خوردن چای و قهوه داغ در این روزها اجتناب شود. نوشیدن مایعات کافی مانند آب میوه و سوپ به رفع خشکی دهان کمک می‌کند.


12 در هفته اول پس از عمل سعی شود عطسه با دهان باز انجام شود و از حرکات شدید صورت در هنگام خنده و و نیز ازگریه اجتناب شود.


13 از گذاشتن عینک طبی یا آفتابی به مدت یک ماه خودداری شود. در صورتی که با استفاده از چسب ضد حساسیت عینک به پیشانی متصل شود، از همان روز اول می‌توان از عینک استفاده نمود.


14 به علت چسب‌هایی که پس از عمل روی بینی زده می‌شود، ممکن است در ماه‌های اول پس از عمل پوست بینی چرب تر باشد و نیز در افراد مستعد جوش‌های صورت بیشتر شود که در این موارد داروهای مناسب توسط پزشک تجویز می‌شود.


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی