• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
ورزش و تندرستی (بازدید: 811)
چهارشنبه 31/1/1390 - 16:38 -0 تشکر 309916
هویت تلخ فوتبال

آخرین نود در فرورین نود از آن برنامه‌هایی شد كه در حافظه تاریخی فوتبالدوستان به ثبت رسید. از این دست نودها البته باز هم داشتیم اما آنچه این برنامه عادل را متمایزتر از برنامه‌ای جنجالی قبلی‌اش می‌كرد اولا ركورد شكنی مشاركت مردم در این برنامه بود و بعد هم بحث‌های طنز آلودی كه در آن مطرح شد و دعواهای بچه گانه‌ای كه برای مردم روشن کرد در پس چهره افراد پرطمطراق این فوتبال چه ذهنیت‌های واهی پنهان شده است.

 دوشنبه این هفته البته فردوسی پور با عوامل بازبینی برنامه‌اش چون هفته گذشته درگیر نبود و ظاهرا همه چیز سر وقت آمده شده بود تا عادل نیمی از برنامه‌اش را با «دیگه چه خبرهای مكرر» كسالت آور به خورد مردم خواب زده ندهد. اتفاقاً این برنامه با آن همه چالش خواب را از چشم همه ربوده بود.
نظرخواهی برنامه طبق انتظار حول محور كار درست یا نادرست پرسپولیسی‌ها در ندادن توپ به استیل آذینی‌ها بود و البته چون دفعات قبل مشخص بود كه به واسطه در میان بودن منافع پرسپولیس شیب پیامك‌ها به سمت دایی و سربازانش خواهد بود. بعد از پخش چند بازی لیگی و مصاحبه با قاسم حدادی فر كاپیتان ذوب آهن نوبت رسید به اكشن ‌ترین بازی این سال‌ها و البته دوئل حامیان فیرپلی.

*متلك باران 
بعد از پخش صحنه‌های بازی و مشخص شدن نگرفتن یك پنالتی به نفع استیل آذینی‌ها (به اعتقاد ایرج نظری كارشناس داوری) فیلم نبرد گلادیاتورها به روی پرده رفت و از اینجا بود كه برنامه به نقطه جوش خود رسید. آوردن ایرج نظری به عنوان كارشناسی كه معمولا جایی وسط جنجال‌های گذشته نداشته نشان داد كه اتفاقاً فردوسی پور می‌خواهد جنگ را به بیرون از استودیو و به پشت خط تلفن ها بكشد. جایی كه آدم‌ها به دلیل چشم در چشم نشدن با هم راحت‌تر می ‌وانند حرف‌های واقعی‌شان را بزنند و عادل هم راحت تر می‌تواند برنامه را اداره كند. پس در حالیكه برنامه مثلاً كارشناس داوری داشت او از فنایی و نصیرزاده به عنوان مخالف و موافق داستان پرسپولیس و استیل آذین پشت خط دعوت تلفن دعوت كرد تانظراتشان را بگویند.
فنایی قانونی از پرسپولیسی‌ها دفاع كرد و چند متلك آبدار به قاضی شریفی و دارو دسته‌اش انداخت .اما نصیرزاده احساسی صحبت كرد و صراحتا اعلام كرد كه نتیجه نظرخواهی نود به سود پرسپولیس‌ها خواهد بود. او ادله قانونی برای مخالفت خودش با كار سرخ‌ها نداشت و بنای استدلالش را روی خصلت‌های ایرانی بنا نهاده بود. در حقیقت او آمده بود تا فقط در این فیلم مهیج نقشی كوتاه داشته باشد كه فردا نگویند نصیرزاده نبود.او البته برای پررنگ‌تر كردن نقش سیاهی لشگرش تلاش هم كرد.
آنجا كه در میان آن دعوا یك دفعه به نبش قبر پرداخت و از دایی گلایه كرد كه كه چرا قبل‌ها به او گفته است كارشناس رنگی.به هر حال سرشاخ شدن با دایی اعتباری است برای فردی كه افتخار چندانی در كارنامه‌اش خود نمایی نمی‌كند.
*قهوه تلخ عادل 
صادق درودگر با عنوان مشاور عالی مدیرعامل میهمان تلفنی بعدی بود كه حرفهایش را با كنایه به عادل و طنزآلودن بود نود درجه‌اش و اینكه این قسمت اگر به عنوان سی دی بیرون بیاید پرفروش‌تر از قهوه تلخ خواهد شد شروع كرد.
او در ادامه به اساسنامه فیفا در مرود فیرپلی اشاره كرد و آن‌را به نفع تیمش نصفه و نیمه خواند و كلی از پرسپولیسی‌ها گلایه كرد و سوشامكانی را تطهیر نمود. او فنایی را كه جز موافقان عمل پرسپولیسی‌ها بود مبلغ بازی ناجوانمردانه خواند.
*روكم كنی دایی 
دایی كه روی خط آمد یك راست رفت سراغ تحریف كردن قانون فیفا توسط درودگر و با خواندن ادامه متن این قانون دست مشاور مدیر عامل استیل آذین را رو كردو با بیان اینكه تلفتی با رئیس كمیته داوران فیفا در این خصوص صحبت كرده نفوذش به عنوان یكی از ستارگان دنیای فوتبال در فیفا به رخ همه كشاند.
جالب اینكه درودگر تا آخر برنامه دیگر دور و بر قانون فیفا نچرخید و بحث را به این كشاند كه همه برای ما دكتر شده‌اند و از راه دور نسخه می‌نویسند.او شان عقاب آسیا را هم پایین آورد و با مقایسه رفتارهای روحیه بخش عابدزاده در دیدار استرالیا با رفتارهای سوشا مكانی در بازی پرسپولیس به دفاع از خطای گلر كمك تجربه تیمش پرداخت. این مقایسه‌ای بود كه به مذاق هیچ كس خوش نیامد. دایی هم در ادامه با كنایه به كفاشیان و اینكه از هدایتی برای بازگرداندن تیمش به لیگ دلجویی كرده به مسوولین غیر فوتبالی تاخت و آنها را به اظهارنظر ها و رفتارهای غیر اصولی و منت كشی متهم كرد.
*شلیك هدایتی
با اینكه حرفهای دایی آتش جنگ را شعله ورتر كرد اما مصاحبه هدایتی پس از خروج از مراسم دلجویی در فدارسیون چون انفجاری میهب بود كه انبار پرباروت اختلافات قدیمی كاشانی و هدایتی منهدم كرد او درباره مطالب روزنامه پرسپولیس پس از بازی گفت: روزنامه پرسپولیس از پنج شنبه هفته گذشته با نوشته‌هایی عملكرد بازیكنان استیل آذین را زیر سؤال برده بود، در حالی كه شمار زیادی از بازیكنان استیل آذین در پرسپولیس بازی كردند اما در این روزنامه از واژه‌های زشتی استفاده شد. مهدی مهدوی كیا كه اسطوره پرسپولیس بوده مورد نقد این روزنامه قرار گرفته بود و فوتبال او را تمام شده خوانده بودند.
*خداحافظ فوتبال 
مالك باشگاه استیل آذین ادامه داد: من می‌دانم این نوشته‌ها از كجا نشات می‌گیرد. آدم‌های كه حضور بخش خصوصی را به ضرر خود را می‌دانند این مسائل را مطرح می‌كنند. شاید آنها از اصل 44 قانون اساسی حمایت كنند، اما ترجیح می‌دهند كه همچنان سیستم دولتی و استفاده از پول بیت المال را در دستور كار داشته باشند. بعضی از آقایان از حضور بخش خصوصی ناراحت‌ هستند و موقعیت خود را به خطر می‌بییند. آقایانی كه به دنبال جمع كردن رأی برای شورای شهر هستند. وی در پاسخ به سؤال خبرنگار كه پرسیده بود منظور شما به حبیب كاشانی است گفت: این آقای كه شما از آن نام می‌برید صاحب امتیاز روزنامه پرسپولیس است و حتما در جریان مطالبی كه در آن نوشته شده است، قرار دارد. هدایتی گفت: من همچنان سر حرفم‌ هستم و می‌گویم خداحافظ فوتبال. تلفن كاشانی خاموش بود وگرنه جواب او هم می توانست زاویه ای جدید به این تراژدی بدهد.
اما حرفهای فردوسی پور هم در مجادله با درودگر بر سر منت كشی از هدایتی و بی قانون نبودن فوتبال ایران هم چزی كمتر از جوابهای احتمالی كاشانی نداشت.
*کنایه دایی و عصبانیت عادل 
دایی كه دوباره روی خط آمد عادل را به دلیل انتخاب گزینه دوم كه اتفاقا 33 درصد آرائ هم به خود اختصاص داده بود  به این متهم كرد كه از فوتبل هیچ چیز نمی‌فهمد كه این حرف مجری نود را به واكنش واداشت. دایی البته به این هم اشاره كرد اصلاً درودگر از دقیقه 83 در استادیوم نبوده است.كه درودگر گفت از تلویزیون ماشینش بازی را دنبال می كرده كه با طنز دایی در این خصوص همه چیز نیمه كاره رها شد.
*موشك‌های مهدی 
آخرین میهمان عادل در این برنامه مهدوی مهدوی كیا بود. مردی كه در چند روز گذشته دندان روی جگر گذاشته بود به هیچ فردی نتاخته بود پشت تلفن همه را مورد خطاب قرار داد. از دایی گرفته تا عادل را. او در گفت و گوی تلفنی با برنامه تلویزیونی 90 در مورد اتفاقات رخ داده در بازی پرسپولیس و استیل آذین گفت: بعد از اتفاقاتی كه افتاد مصاحبه‌ای با هیچ روزنامه و خبرگزاری انجام ندادم. چون واقعا از بروز چنین اتفاقاتی به عنوان یك بازیكن شرمم می‌آمد، اما من حرف‌هایی برای گفتن دارم. وی افزود: آیا ما در طول مسابقه با پرسپولیس حركات ناجوانمردانه‌ای انجام دادیم و یا بازیكنان ما حركت‌ ناشایستی انجام دادند؟ این بازی برای ما هم مهم بود، باید 3 امتیاز آن را می‌گرفتیم برای پرسپولیس هم 3 امتیاز مهم بود. آیا ما برای كسب 3 امتیاز كار اشتباهی انجام دادیم؟ كاپیتان استیل آذین با بیان اینكه همه در مورد صحنه جنجالی اظهار نظر كردند، گفت: در جریان بازی بازیكن حریف با استوك كفش با صورت من زد و من تا 2 روز درد داشتم. بعد از آن برخورد من محترمانه به داور یك اعتراض كوچك كردم اما آقای افشاریان گفت: این صحنه را ندیده، در حالی كه صحنه‌ صد در صد پنالتی بود.
مهدوی كیا با اشاره به حركت سوشا مكانی در فرستادن توپ به بیرون زمین عنوان كرد: من در مورد این حركت مكانی مخالف بودم. تیم ما نیاز به برد داشت و نباید توپ را به بیرون می‌زدیم چون می‌خواستیم ببریم. پرسپولیس هم به پیروزی نیاز داشت. مكانی اشتباهی انجام داد و توپ را به بیرون انداخت و همان توپ تبدیل به گل شد.
پرسپولیس دوست نداشت بازی جوانمردانه انجام دهد و آن حق آنها بود كه از آن موقعیت استفاده كنند. اتفاقا من یكی از كسانی هستم كه می‌گویم پرسپولیس از موقعیتی كه آورد استفاده كرد، اما اینكه مكانی مصدوم شد یا نه باید بگویم كه برای یك دروازه‌بان مصدومیت‌هایی پیش می‌آید كه برای سایرین پیش نمی‌آید، چون آنها مدام در حال زمین خوردن هستند. كاپیتان استیل آذین در ادامه صحبت‌های خود به صحبت‌های علی دایی در نشست خبری بعد از بازی با استیل آذین اشاره كرد و در حالی كه دوست داشت كه علی دایی هم همزمان با او روی خط باشد، گفت: من سؤالی از علی دایی داشتم. با او سال‌ها در تیم ملی همبازی بودم و می‌خواهم بگویم من آنقدر كه پرسپولیس با آن حركت به گل رسید ناراحت نشدم كه علی دایی در نشست خبری اعلام كرد بازی‌های استیل آذین را دیده و آنها كه دم از غیرت می‌زنند در زمین راه می‌رفتند و مقابل پرسپولیس غیرت‌شان گل كرد، می‌خواهم به علی دایی بگویم كه من چند سال در تیم ملی با هم همبازی بودیم چه بی‌غیرتی در من دیده است.
وی تصریح كرد: من نمی‌گویم طرف صحبت دایی شخص من بوده است، اما در حیطه وظیفه یك مربی نیست در مورد بازیكنان حریف صحبت كند. یعنی ما در همه بازی‌ها بی غیرت بوده‌ایم و فقط در مقابل پرسپولیس غیرت نشان داده‌ایم. فوتبال اینقدر ارزش ندارد كه چنین صحبت‌های مطرح شود.
مهدوی كیا با اشاره به مشكلاتی كه برای استیل آذین در فصل جاری به وجود آمد، تصریح كرد: استیل آذین برای فصل جاری بازیكنان جدید زیادی به خدمت گرفت. مربیان زیادی عوض كردیم من به شخصه و با جرات می‌گویم كه این فصل كاری كه باید برای استیل آذین انجام ندادیم را به خوبی پیاده نكردیم. مهدوی كیا در ادامه گفت: یكی دیگری از عواملی كه من را ناراحت كرد بازیكنی بود كه به ما گل زد. تمام جنجال بازی به خاطر حركت این آقا شروع شد. شما گل زدی تیمت هم برد و خودم هم جزء اول نفراتی بودم كه تبریك گفتم چون این 2 امتیاز می‌تواند به پرسپولیس كمك كند تا به هدفی كه دارد برسد. اما حركتی كه برای شادی گل درآوردی چه بود؟! این بازیكن درجه 5 كه به فوتبال ایران می‌آیند جای تاسف دارد. زمانی تیم‌های پرسپولیس و استقلال سالانه 12 یا 13 بازیكن به آلمان می‌فرستادند و برای باشگاه درآمد زایی می‌شد، اما اكنون همین باشگاه‌ها هزینه‌های سنگین انجام دهند تا بازیكنانی كه نمی‌دانم از كجا می‌آیند را به خدمت بگیرند و در فوتبال ما چنین حركات زشتی انجام دهند.
دوباره دایی و انتقاد از کیا
علی دایی که برای پاسخ دادن به سخنان مهدوی‌کیا روی خط آمده بود از مهدوی کیا عذرخواهی کرد اما در کنار این عذرخواهی حمله‌ای نصفه و نیمه به مهدوی کیا کرد و از او به خاطر توهین به بازیکن گلزن تیمش انتقاد کرد، فردوسی‌پور که دوست نداشت دایی و مهدوی کیا رو به روی هم قرار گیرند با سرعت این آیتم را به پایان برد تا مشکلی حادتر از این نشود و اسطوره‌های مقابل دیدگان مردم به جان هم نیفتند.

چهارشنبه 31/1/1390 - 19:25 - 0 تشکر 310005

سلام
زدی تو هدف
هم فیلم بود هم سریال هم مسابقه هم...
ولی عادل فردوسی پور هم زرنگه...خوب بلده چجوری هیجانی کنه برنامش رو...خیلی

من از اين كوه بالا خواهم رفت.ميگويند ارتفاعش زياد است.راهش طولاني و شيب دار است,پر از صخره و صعود به آن بيش از حد دشوار است.كارخودم است.از آن بالا خواهم رفت.به زودي مرا خواهي ديد كه از قله برايتان دست تكان ميدهم يا از فرط تلاش بر دامنه جان ميسپارم

پنج شنبه 1/2/1390 - 2:5 - 0 تشکر 310119

سلام
ما چی میگیم سلطان چی میگه
موفق باشید

پنج شنبه 1/2/1390 - 13:32 - 0 تشکر 310212

با نام خدا و سلام
یه سناریو مناسب برای ساخت یک فیلمی هندی عالی.

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

پنج شنبه 1/2/1390 - 23:0 - 0 تشکر 310496

teachman گفته است :
[quote=teachman;521731;310212]با نام خدا و سلام
یه سناریو مناسب برای ساخت یک فیلمی هندی عالی.

سلام

گل گفتی آقا معلم

موفق باشی

جمعه 2/2/1390 - 19:54 - 0 تشکر 310769

با نام خدا و سلام
البته خیلی از این نوع سناریوها تو این فوتبال نه خیلی تمیز وجود داره.
البته خیلیها می پرسن چرا نه خیلی تمیز؟برا اینکه هیچ چیز تو فوتبال ما شفاف نیس هرکسی تو این فوتبال ضربه میخره تهدید میکنه واقعیتها رو فاش میکنم ولی چیزی فاش نمیشه همینه که تمیز نیس این ورزش پرهزینه کم درامد

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

جمعه 2/2/1390 - 20:10 - 0 تشکر 310782

سلام
من هم فاش می کنم
راستی چیو؟؟
مهم نیست بدونم یا نه ولی تو فوتبال نقاط ضعف اینقد بسیاره که گفتن این جمله به تنهایی هشداری برای اوناست
موفق باشید

برو به انجمن
فعالترین ها در هفته گذشته
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی