تریبون مستضعفین- تهمینه میلانی کارگردان جنجالی سینما، جمعه شب در حالی میهمان برنامه «هفت» شبکه سوم سیما بود که قسمتی از این برنامه به بررسی فیلم «یکی از ما دو نفر» آخرین فیلم این کارگردان اختصاص یافته بود.

 

میلانی در حالی به برنامه هفت آمده بود که در هفته گذشته نیز با یادداشتی اعتراضی، خواستار استعفای مجری این برنامه – فریدون جیرانی – شده بود

 

تهمینه میلانی در ابتدای حضورش حرف‌هایش را با یک ژست طلبکارانه آغاز کرد و گفت که نیم ساعت با تاخیر به وی آنتن داده شده است اما در عین حال از مردمی که همراه با او تا آن وقع شب بیدار بودند تشکر کرد!

 

این کارگردان زن سینما در پاسخ به این سؤال که چگونه به داستان فیلم «یکی از ما دونفر» رسیده است در صحبت‌هایی تأسف برانگیز گفت: «من حرف‌های جوانان را می‌زنم که همه دوست دارند یک رابطه‌ی پنهانی را تجربه کنند ولی جامعه یک جوری به آنان نگاه می‌کند… همه جوانان چنین رابطه‌هایی را دارند و همواره با برخورد مواجه هستند و دائم در اضطرابند.»!

 

میلانی درحالی اینگونه باوقاحت جوانان ایرانی را توصیف کرد که در پاسخ به نقد فراستی که چرا دختر داستان باوجودی که خیانت پسر را می‌بیند خیلی راحت از وی می‌گذرد گفت: «من می‌خواستم به دخترها و خانوم‌ها یاد بدهم که به یک چیز خاص حساس نشوند و از کنار مسائل راحت بگذرند.»!

 

در قسمتی از برنامه که فراستی لفظ «شلخته» را برای فیلمنامه‌ی «یکی از ما دونفر» به کار برد میلانی با ‌‌نهایت عصبانیت سخنان سخیفی را بر زبان راند که ببنندگان را در بهت و تعجب فرو برد؛ این درحالی بود که این کارگردان چندلحظه پیش فراستی را به نقد مؤدبانه و رعایت ادب در صحبت‌هایش دعوت کرده بود!

 

کارگردان فیلم سینمایی «یکی از ما دونفر» درحالی از دختر قهرمان داستان که تحصیل کرده‌ی خارج است به عنوان یک دختر اصول‌مند دفاع می‌کرد که در صحبت‌هایی توهین آمیز مدعی شد: «همه انسان‌هایی که در ایران زندگی می‌کنند «عقده‌ای» هستند هرکس به نسبتی! و دختر داستان من چون خارج تحصیل کرده اینطوری نیست»!

 

این توهین آشکار میلانی آنهم از فرصتی که رسانه ملی در اختیار وی قرار داده بود در حالی صورت می‌گرفت که فریدون جیرانی هیچ عکس العملی نسبت به آن نشان نداد و فقط فراستی به وی تذکر داد که شما به مردم ایران توهین کردید اما پس از این تذکر هم میلانی با وقاحت تمام گفت واقعیت رو گفتم!