پاسخ به شبهات (بازدید: 822)
دوشنبه 29/1/1390 - 12:57 -0 تشکر 309076
حضرت فاطمه چرا زهرا نامیده شد

عضو شورای سیاستگذاری ائمه جمعه با اشاره به بندگی دخت پیامبر در مقابل خداوند و تسلیم بودن وی در مقابل حضرت علی(ع) به عنوان امام خود گفت: هرکس در هر موقعیتی خواستار رسیدن به مقامات معنوی است باید از بندگی حضرت زهرا(س) در مقابل خداوند بیاموزد.

حجت الاسلام عباسعلی عضو شورای سیاستگذاری ائمه جمعه و نماینده مقام معظم رهبری در کمیته همکاری حوزه های علمیه تهران با آموزش و پرورش در گفتگو با خبرنگار مهر در رابطه با ویژگیهای اخلاقی حضرت فاطمه (س) اظهار داشت: ویژگیهای حضرت زهرا(س) البته بسیار است به این معنا که تمام خوبیهایی که یک انسان بدون توجه به زن بودن و مرد بودن باید داشته باشد، این بانو در خود جمع کرده بود.

وی افزود: نمی توان ویژگی مثبت اخلاقی را تصور کرد که این بانو نداشته باشد از این رو پدر ایشان رسول اکرم(ص) درباره ایشان فرمود دختر من بزرگ بانوی جهانیان از اولین تا آخرین است.

حجت الاسلام عباسعلی اختری تأکید کرد: برای برشمردن ویژگیهای حضرت زهرا(س) باید به این نکته توجه کرد که وی درمقابل خداوند بنده ای به تمام معنای کلمه بود. حضرت فاطمه زهرا هرچه خداوند دستور داده عمل می کرد و هرچه نهی کرده ترک می کرد. از این رو خشم و خشنودی حضرت زهر را مظهر خشم و خشنودی خدا دانسته اند. پیغمبر خدا فرمود خداوند غصب می کند برای غصب فاطمه و خشنود می شود برای خشنودی فاطمه. معنای دقیق این جمله این است که حضرت زهرا خشنودی جز خشنودی خدا و خشمی جز خشم خدا ندارد.

وی با اشاره به دیگر ویژگهای اخلاقی حضرت زهرا(س) گفت: حضرت زهرا در مقابل پدر بزرگوار خود به عنوان یکی از اعضای امت که باید در پیغمبر خود تسلیم باشد در مقابل پدر خود تسلیم بود، از آنجا که پیامبر فرستاده خدا است، حضرت زهرا همواره بدنبال خشنودی پدر و خشنودی خدا بود.

عضو شورای سیاستگذاری ائمه جمعه اظهار داشت: حضرت زهرا در مقابل علی بن ابی طالب در مقابل ولی خود تسلیم بود حضرت زهرا علی را به عنوان ولی و امام خود می شناخت. وی همچنین از علم فوق العاده خدادادی برخوردار بود. در یک ملاقاتی حضرت علی وارد منزل شد، حضرت زهرا فرمود علی بیا نزدیک تا به تو از آنچه گذشته بوده، آنچه در آینده خواهد بود و آنچه در جهان هست خبر دهم. حضرت علی(ع) از پیغمبر (ص) پرسید نور فاطمه از ماست؟ پیامبر فرمود: بله نور فاطمه از ما است.

نماینده مقام معظم رهبری در کمیته همکاری حوزه های علمیه تهران با آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه حضرت زهرا بانوی عابده بود گفت: یکی از عللی که حضرت فاطمه را زهرا به معنای درخشان می نامند این است که موقعی که وی در محراب عبادت می ایستاد جایگاه محراب وی برای فرشتگان می درخشید. هرکس در هر موقعیتی خواستار رسیدن به مقامات معنوی است باید از بندگی و تسلیم بودن حضرت زهرا(س) در مقابل خداوند بیاموزد.


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی