فرهنگ پایداری (بازدید: 193)
يکشنبه 28/1/1390 - 18:20 -0 تشکر 308842
هفتاد و دو شهید به یاری ولایت آمدند

تیر ماه 1378 بود،سردار باقر زاده اکیپ های تفحص را جمع کرد و گفت:((مردم تماس می گیرند و در خواست می کنند مراسم تشییع شهدا بگذارید تا عطر شهدا حال و هوای جامعه را عوض کند.))

سردار گفت:((بروید در مناطق به شهدا التماس کنید و بگویید شما همگی فدایی ولایت هستید.اگر صلاح می دانید به یاری رهبرتان برخیزید.))

چند روز گذشت.یک روز صبح به محور عملیاتی بدر و خیبر رسیدیم. برای رفع تکلیف،همان جملات سردار را گفتیم.ناهار را که خوردیم،برگشتیم اهواز.همان روز در شلمچه تعدادی شهید پیدا شد.چند ساعتی بیشتر در پادگان نبودیم که گفتند از هور تماس گرفتند که شهیدی پیدا شده است. چند روز گذشت و از شرهانی و فکه،نیز هر روز خبرهای خوشی می رسید.شب بود مشغول خوردن شام بودیم که سردار تماس گرفت:((چه خبر؟))گفتم:((شهدا خودشان را رساندند. درهای رحمت خدا باز شد.))گفت:((فردا صبح شهدا را به تهران بفرست.))از تعداد شهدا پرسید،گفتم:((هنوز شمارش نکرده ام.))و همینطور که گوشی را با کتفم نگه داشته بودم،شروع کردم به شمردن:((16 تا فکه،18 تا شرهانی و ......که در مجموع 72 شهید هستند.))سردار گفت:الله اکبر!روز عاشورا هم 72 نفر پای ولایت ایستادند.))

سعی کردم به بهانه ای معطل کنم تا تعداد شهدا بیشتر شود،اما نشد.

 

آسمان مال آنهاست -صفحه50

با نگاه آخرينش خنده کرد                ماندگان را تا ابد شرمنده کرد
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی