انجمن ها > انجمن امور تربیتی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
امور تربیتی (بازدید: 405)
جمعه 26/1/1390 - 18:14 -0 تشکر 308165
چطور مادری خونسرد باشیم ؟

چطور مادری خونسرد باشیم ؟ www.taknaz.ir

 

بیشتر ما وقتی بچه دار می شویم ، سعی می کنیم برای فرزندان خود هر کاری انجام دهیم و بهترین ها را برایش فراهم کنیم اما در این راه ، گاهی استرس هایی به ما وارد می شود تاجایی که حس می کنیم خلاصی از این استرس ها و رسیدن به آرامش ، خود ، خوشبختی است . به کار بستن توصیه های زیر به شما کمک می کند زندگی را هر چند با داشتن فرزند ، آسان تر بگیرید.

 


 

● ۲۰ تا ۳۰ دقیقه اختصاصی

۲۰ تا ۳۰ دقیقه پیش از دیگران از خواب برخیزید.چای بنوشید یا با آرامش ، مجله مورد علاقه تان را ورق بزنید. این کار سبب می شود، روزتان را خوب آغاز کنید واسترس وکارهای روزمره باعث خستگی شما نشود.

 

 

● دوستی با مادران دیگر

به جای آنکه وقتی کودکتان را به پارک می برید تا بازی کند روی نیمکتی تنها بنشینید. سعی کنید با دیگر مادرها دوست شوید.به ویژه می توانید با کسانی آشنا شوید که فرزندانی هم سن وسال فرزند شما دارند. برای آشنا شدن ، یکی دو جمله ساده کافی است . برای مثال می توانید بگویید:" چه کیف زیبا یی دارید ! آن را از کجا خریده اید؟ یا چقدر کودکتان زیباست". بعد می توانید درباره مسائل کودکان صحبت کنید و با هم دوست شوید.

 


 

● لحظات اختصاصی برای کودکان

تمام روز کار می کنید و شب خسته به خانه برمی گردید. خودتان را جای فرزندتان بگذارید . در این شرایط او چه حسی خواهد داشت و چه می کند؟ حتی اگر مجبورید شاغل باشید ، وقتی به خانه باز می گردید تمام کارهای تان را کنار گذاشته وبرای چند دقیقه به فرزندتان توجه کنید. کمی با او بازی کنید. حرف بزنید ونقاشی بکشید. جمع وجور کردن خانه ، جارو کشیدن ، حمام کردن و ... را می توان چند ساعتی عقب انداخت . یک روز در هفته را هم مرخصی بگیرید وبه تمام کارهای خانه برسید تا استرس شما کمتر شود.

 


 

● برهنه کردن پاها

گاهی اوقات باید اجازه داد کودکان پابرهنه روی چمن ها یا ماسه های کنار دریا بدوند؛ حتی در خانه نیز نباید سر لباس آنها خیلی حساس بود. به این ترتیب مدام مجبور نیستید تکرار کنید که : " کفشت کو ، کجا انداختیش" ؟پابرهنه بودن می تواند راه رفتن صحیح را به کودک بیاموزد وماهیچه های پا را هم قوی می کند.

 

 

● غذا خوردن با دست

میوه ها را پوست بکنید،در بشقاب بگذارید واجازه بدهید کودک به جای چنگال ، آنها را با دست بخورد . تکه های گوشت ، مرغ وپنیر را کوچک کنید واجازه دهید ،آنها راخودش در دهانش بگذارد. پس از اتمام غذا هم دستمال مرطوبی به او بدهید تا دهان ، دست ها وصورتش را تمیز کند.

 

 

● غذای حاضری جلوتلویزیون

شاید شما هم بارها شنیده باشید که ناهار یا شام خوردن با تلویزیون روشن در ست نیست وکانون خانواده را سست می کند.ما نیز با غذا خوردن در شرایط آرام موافقیم اما بد نیست پنج شنبه یا جمعه ، غذایی حاضری درست کنید وبا همسر وفرزندانتان جلو تلویزیون بنشینید ودر حالی که کارتون یا یک فیلم کمدی می بینید آن را میل نمایید.

 

 

● خوابیدن در روز جمعه

روز جمعه اجازه بدهید همه اهل خانه تاظهر بخوابند؛ خود نیز تاجایی که می توانید خوب استراحت کنید. صبحانه وناهار را یکی کنید و بیرون ازخانه در پارک صرف کنید یا برای راحت تربودن ، صبحانه سبکی بخوردیدو ناهار را دررستوران بروید.


منبع:
semorgh.com

 

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
شنبه 27/1/1390 - 15:51 - 0 تشکر 308432

با سلام . بله کاملا درسته ما باید بعضی اوقات به فرزندمان اجازه بدیم که هر طور که راحته غذا بخوره و یا لباس و کفش بپوشه به نظرم با این کار به بچمون اعتماد به نفس میدیم .

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی