انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 2802)
چهارشنبه 24/1/1390 - 13:14 -0 تشکر 307150
عربستان ایران را تهدید به جنگ کرد!

سفیر عربستان در قاهره گفت: امیدوارم ایران، قدرت ما را نیازماید زیرا ما توانایی مقابله را داریم.

به گزارش جهان به نقل از انتخاب، "احمد القطان" سفیر عربستان سعودی در مصر در مصاحبه با شبکه تلویزیونی "الحیات" مصر ادعا کرد: ما در عربستان سعودی مخصوصا دوره ملک عبدالله و از زمانی که وی ولی عهد بود تلاش کرده ایم که دست دوستی را از طرق مختلف بسوی ایران دراز کنیم اما متأسفانه، توطئه های ایران در کشورهای حاشیه خلیج[فارس] هرگز تمامی ندارد.

وی با سوء استفاده از برخی اظهارات جنجالی داخل کشورمان درباره برتری ایرانیان به دیگر اقوام و ملل، گفت: تا امروز آنها با توهم امپراطوری پارس زندگی می کنند.

القطان افزود: اظهارات اخیر ایرانیان عجیب و غریب است؛ آنها عربستان سعودی را متهم به دخالت در امور بحرین کردند. این حقیقت ندارد و من می توانم آن را ثابت کنم.

وی مدعی شد: این اتهامات زمانی از سوی ایران متوجه ما می شود که ایران هم در حال مداخله در امور لبنان ، عراق، مصر و کشورهای حاشیه خلیج[فارس] است.

سفیر عربستان سعودی در مصر افزود: وضعیت ما با ایران در منطقه بصورت وحشتناکی است. ما پیام قدرتمندانه و مهمی را به آنها منتقل کرده ایم: ما اجازه نقض امنیت کشورهای حاشیه خلیج[فارس] را نمی دهیم.

وی افزود: امنیت کشورهای حاشیه خلیج[فارس]، خطر قرمز ما در عربستان سعودی است؛ مطمئناً شما به یاد دارید که عربستان چگونه به حمله کویت پاسخ داد.

احمد القتان در ادامه ادعاهایش، گفت: اهداف ایران در ایجاد یک شبکه جاسوسی در کوبت چه بود؟ کل این قضیه هشدار دهنده است. ایران چندین سال است که جزیره های امارات را اشغال کرده است! و هنوز هم از هر نوع مذاکره ای در این مورد سرباز می زند! و حتی داوری بین المللی را هم قبول نمی کند!

وی با بیان اینکه "ما در عربستان سعودی خیلی از دست ایران رنج کشیدیم" ادامه داد: بگذارید که به شما یادآوری کنم که ایران در سال ۱۹۸۶ و ۱۹۸۷ میلادی، دو بار به حریم عربستان سعودی حمله کرد که ما به آنها هشدار دادیم و وقتی که برای بار سوم این قضیه تکرار شد، هواپیماهای آنها را زدیم.

احمد القتان اضافه می کند: من فکر نمی کنم که سیاست ایران با سیاست مصر در یک خط است. ایران برنامه های خود را دارد. من از اعماق قلبم آرزو می کنم که مصر قادر باشد که ایران را متقاعد کند که روابط همسایگی اش را حفظ کند و به کنواسنیون های بین اللمی احترام بگذارد و دست از دخالت در کشورهای حاشیه خلیج فارس دست بردارد.

وی خطاب به مصاحبه کننده می گوید: برادر عزیر، شما باور نمی کنید که این ایرانی ها دارند در کشورهای حاشیه خلیج فارس چه می کنند. تنها چیزی که این کشور به آن اهمیت می دهد دخالت در هر قسمت از کشورهای جهان عرب است. مصر هم اکنون دارد از این قضیه رنج می برد. مانند خیلی دیگر از کشورهای عربی، من می توانم در مورد هر کشور عربی دیگری، مثال های زیادی بزنم!

سفیر عربستان سعودی در مصر، در ادامه، تلویحاً ایران را تهدید به حمله نظامی می کند و می گوید: من به این چیزی که می گویم اعتقاد دارم: امیدوارم ایرانی ها قدرت ما را امتحان نکنند. آنها نباید قدرت ما را تست کنند. انشالله اگر آنها بخواهند کشورهای حاشیه خلیح[فارس] را بی ثبات کنند، ما توانایی مقابله با ایران را داریم.

مصاحبه کننده در این لحظه پرسید: منظور شما از قدرت به معنای خود کلمه است که وی پاسخ داد: بله.

مصاحبه کننده دوباره پرسید که این شامل حمله نظامی هم می شود که القطان پاسخ داد: منظور من ایران است؛ کشورهای حاشیه خلیج[فارس] و امنیت آنها، خط قرمز ماست و ما اجازه نقض امنیت را به آنها را نمی دهیم.

وی افزود: امیدوارم که ایرانی ها قدرت ما را تست نکنند و من دوست دارم چیزهایی که نگفتم یادآور شوم.

القطان ادعا کرد: ما از دست ایرانی ها در دوره حج، خیلی رنج بردیم و آزار دیدیم! آنها به عربستان می آیند و باعث آشوب در طول مدت برگزاری حج می شوند.

این ادعا در حالی مطرح می شود که جز جنایتی که آل سعود در جمعه خونین سال ۱۳۶۶ آفرید، هیچ گونه دفاع دیگری از ایرانیان در طول سالهای برگزاری حج به ثبت نرسیده است.

مصاحبه کننده در پایان گفت وگو، از سفیر عربستان سعودی در مصر پرسید: آیا ایران، مسئول آشوب و تظاهرات در عربستان هم هست؛ که القطان بدون اشاره به درگیری های سنگین در کشورش که روزهای متمادی است ادامه دارد، پاسخ داد: کدام تظاهرات؟ همانی را می گویید که ۱۰ تا ۱۵ نفر آمدند؟!

چهارشنبه 24/1/1390 - 13:24 - 0 تشکر 307155

سلام

تیترو خوندم خندم گرفت..هه...خیال باطل

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

پنج شنبه 25/1/1390 - 14:56 - 0 تشکر 307621

روزنامه الریاض چاپ عربستان چند روز قبل اقدام به انتشار یک گزارش تصویری کرد و طی آن قدرت بالای! نظامیان خود را به تصویر کشید.

چند روز پس از این اقدام بود که سفیر عربستان در قاهره نیز با دیدن این تصاویر دچار توهم شد و حرفهایی را در زمینه اعمال قدرت نظامی علیه ایران مطرح کرد که به نظر می رسد باید درستی یا نادرستی این حرف ها را با نگاهی به تصاویر ذکر شده قضاوت کرد.

این سه تصویر در سایت روزنامه الریاض منتشر شده اند.*در تصویر فوق نظامیان عربستانی در حالی که تجهیزات نظامی پیشرفته! خود را منقوش به عکس شاه 87 ساله خود کرده اند، آمادگی خود را برای رفتن به جنگ اعلام می کنند.


*در این تصویر توانایی نظامیان عربستانی در اتخاذ روش های مختلف! برای تیراندازی به سمت بادکنکها به نمایش گذاشته شده است!
همانطور که در تصویر مشاهده می شود اساسا در بین نظامیان آل سعود تیراندازی به سمت بادکنک و سایر هدفهای مهم به همین شکل انجام می شود.

*این تصویر نیز مربوط به یکی از تمرینات مخصوص کماندوهای آل سعود است. آنها با برعکس گرفتن اسلحه تمرین می کنند که چگونه در صحنه جنگ؛ پشت به دشمن و رو به میهن فرار کنند.

جمعه 26/1/1390 - 12:39 - 0 تشکر 308013

سلام
عجب قدرت نظامی ای
موفق باشید

جمعه 26/1/1390 - 12:44 - 0 تشکر 308015

سلام
از آنجا که این روزا من به ملا لغتی تبدیل شدم باید بگم
زهی خیال باطل:))

جمعه 26/1/1390 - 13:18 - 0 تشکر 308032

به این میگند غلط زیادی

جمعه 26/1/1390 - 14:15 - 0 تشکر 308058

سلام

والا تا الان از امریکا تا عربستان ما رو تهدید کردن ... نه امریکا و نه عربستان دست به همچین کاری نمی زنه ...امریکا و غرب یه بار سپردن یه ماموریت نظامی رو به هم پیمان عربش امتحان کرده ... صدام رو می گم ... گمان نکنم دوباره چنین حماقتی بکنه

جمعه 26/1/1390 - 14:36 - 0 تشکر 308075

دستشون درد نكنه ....

موفق باشید.

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
جمعه 26/1/1390 - 18:2 - 0 تشکر 308156

خرید سلاح 67 میلیارد دلاری عربستان از آمریکا

بولتن نیوز: در ارتباط با ملاقات هفته گذشته رابرت گیتس با ملک عبدالله دولت عربستان سعودی قصد دارد که قدرت دریایی خود را با تجهیز ناوگان دریایی به کشتی های جنگی اندازه متوسط و همچنین موشک های سطح به سطح افزایش دهد.

این برنامه كه کلیدی ترین خرید تسلیحاتی از امریکا است به "برنامه دوم توسعه دریایی" معروف است كه ارزش آن 23 میلیارد دلار برآورد شده و در مدت ده سال به اجرا درمی آید. این معامله را می توان دومین خرید بزرگ عربستان پس از جنگ دوم خلیج فارس و اشغال کویت توسط عراق دانشت..

نیروی دریایی امریکا امروز فاش نمود که وزارت دفاع و هوانوردی عربستان سعودی خواهان خریداری ناوهای جنگی دریایی که قابلیت دفاع موشکی و زمینی را داشته باشد و همچنین خریداری هلی کوپترهای جنگی و ناوچه های گشت زنی و ساختن زیرساخت های دریایی و مراکز فرماندهی دریایی و آموزش و تجهیز بخشهای اموزشی  است.

نیروی دریای امریکا می گوید که پیشنهاد دقیق مالی این درخواست ها را در ماه آینده میلادی به طرف سعودی اعلام خواهد کرد .

اگرچه سعودی ها تاکنون نوع ناوهای جنگی را مشخص نکرده اند اما براساس سوابق بنظر می رسد که آنها به ناوهای "لیتورال" علاقمند هستند که نوع جنگی "کوروت" آنرا از امریکا خریداری نمایند.

اما سعودی ها قصد دارند که این ناوهای جنگی را با سیستم دفاع هوایی "ایگس" تولید کمپانی "لاکهید مارتین" مجهز نمایند.

اکنون امریکا بر دو نوع "ناو جنگی لیتورال" برای مقابله با سیستم تهاجمی در منطقه که دارای سرعت کافی و دقت باشند و با تجهیزات دریایی منطقه بتوانند مقابله نمایند تمرکز کرده است.

این ناوهای جنگی قابلیت حمل دو فروند هلی کوپتر "سی هاوگ اس-اچ-60" و همچنین توپ های 57 میلیمتری ضد هوایی "ام-کا-110" را دارد که با سرعت 47 گره دریایی می توانند حرکت کنند.

کمپانی "لاکهید مارتین" نوع مستقل این ناوهای جنگی را دارد. اگر چه ناوهای کلاس آزاد معروف هستند توسط کمپانی "جنرال داینامیک" امریکا ساخته می شوند.

انتظار می رود که عربستان سعودی 12 فروند از این نوع کشتی ها را که با سیستم موشکی "ایگس" مجهز می باشند را خریداری نماید و برای آنها کشتی ها با این قابلیت طراحی و ساخته خواهد شد.

تنها ناو جنگی که با سیستم موشکی "ایگس" تجهیز شده ناو 5200 تنی "نانسن" نروز و همچنین ناو 6200 تنی "بازن" برزیل می باشد اگرچه این ناوها برای دریاهای عمیق ساخته شده است اما سعودی ها می خواهند که این ناوها بنحوی طراحی شوند که در دریای کم عمق خلیج فارس هم بتوانند از این ناوها استفاده کنند.

همچنین در این معامله تسلیحاتی که انتظار می رود رقم آن به 67 میلیارد دلار افزایش یابد و تجهیزات در مدت 15 تا 20 سال ارسال شود شامل فروش 84 فروند هواپیمای جنگنده شکاری "بوئینگ اف-15 اس" و همچنین به روز کردن 70 فروند هواپیماهای موجود اف-15اس موجود نیروی هوایی عربستان سعودی می باشد.

همچنین فروش تانک های "ابراماس" مدل ام یک ای-2 ساخت کمپانی جنرال داینامیک و بیش از 120 فروند هلی کوپتر می باشد.

در بزرگترین معامله تسلیحاتی تاریخ امریکا انتظار می رود از مدل هلی کوپترهایی استفاده گردد که کشتیهای گشتی دریایی عربستان سعودی را بتوانند حمایت کنند مورد خریداری قرار خواهند گرفت.

نیروی دریایی عربستان سعودی با 13500 نفر خدمه دارای دو ناوگان است که یکی از آنها از دیگری بزرگتر است و در ساحل شرقی عربستان در بندر "جبیل" در خلیج فارس قرار دارد و ناوگان دیگر سعودی در دریای سرخ به مرکزیت فرماندهی شهر ریاض مستقر شده است.

نیروی دریایی سلطنتی سعودی دارای سه ناو جنگی بزرگ که با سیستم موشکی "اگزوسه" مدل "ام -ام-40" و همچنین چهار فروند ناو چه جنگی "لافیهات" مدل اف-3000 مجهز است که بوسیله کمپانی فرانسوی "دی-سی-ان" در بندر لورینت ساخته شده اند .

لازم بذکر است عربستان سعودی در مقطعی قصد خریداری 6 تا 8 فروند زیردریایی به ارزش 4 تا 6 میلیارد دلار را داشته که از خریداری زیردریایی منصرف شده است.

گفتنی است بعد از حوادث به وجود آمده در خاورمیانه و قیام‌های مردمی در مصر و سایر كشورها، ایالات متحده و اسرائیل قصد دارند تا از عربستان به عنوان حافظ منافع اسرائیل در منطقه به جای مصر استفاده كرده و آل سعود، نقش حسنی مبارك، دیكتاتور مصر را بازی كند.

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
جمعه 26/1/1390 - 18:10 - 0 تشکر 308164

قدرت خیره کننده ارتش عربستان

روزنامه الریاض چاپ عربستان چند روز قبل اقدام به انتشار یک گزارش تصویری کرد و طی آن قدرت بالای! نظامیان خود را به تصویر کشید.

چند روز پس از این اقدام بود که سفیر عربستان در قاهره نیز با دیدن این تصاویر دچار توهم شد و حرفهایی را در زمینه اعمال قدرت نظامی علیه ایران مطرح کرد که به نظر می رسد باید درستی یا نادرستی این حرف ها را با نگاهی به تصاویر ذکر شده قضاوت کرد.

این سه تصویر در سایت روزنامه الریاض منتشر شده اند.

*در تصویر فوق نظامیان عربستانی در حالی که تجهیزات نظامی پیشرفته! خود را منقوش به عکس شاه 87 ساله خود کرده اند، آمادگی خود را برای رفتن به جنگ اعلام می کنند.
قدرت خیره کننده ارتش عربستان (+عکس) - www.taknaz.ir

*در این تصویر توانایی نظامیان عربستانی در اتخاذ روش های مختلف! برای تیراندازی به سمت بادکنکها به نمایش گذاشته شده است!

قدرت خیره کننده ارتش عربستان (+عکس) - www.taknaz.ir

همانطور که در تصویر مشاهده می شود اساسا در بین نظامیان آل سعود تیراندازی به سمت بادکنک و سایر هدفهای مهم به همین شکل انجام می شود.

قدرت خیره کننده ارتش عربستان (+عکس) - www.taknaz.ir

*این تصویر نیز مربوط به یکی از تمرینات مخصوص کماندوهای آل سعود است. آنها با برعکس گرفتن اسلحه تمرین می کنند که چگونه در صحنه جنگ؛ پشت به دشمن و رو به میهن فرار کنند.

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
شنبه 27/1/1390 - 10:6 - 0 تشکر 308312

یعنی چون قدرت ارتش عربستان خیره کننده!!!! است ماباید بترسیم ؟
تفاوت ما با ارتش عربستان در این است که آنها قدرتمند می شوند تا زوالشان را به تاخیر بیندازند وما قدرتمند می شویم تا حکومت جهانی مان تحقق بخشیم قدرت نظامی برای آنها آخرین حربه وبرای ما اولین حربه است پشت گرمی ما به قطب دایره امکان حجت بن الحسن العسگری است وپشت گرمی آنها به قدرت نظامی آمریکا ما برای شهادت می جنگیم وآنها برای زندگی بیشتر وملتی شهادت دارد اسارت ندارد
ببخشید خیلی آرمانگرایانه حرف زدم

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی