انجمن ها > انجمن حوزه علميه > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
حوزه علميه (بازدید: 555)
چهارشنبه 24/1/1390 - 8:50 -0 تشکر 307059
مردم ما صاحب داریم

این جمله را خیلی افراد به یاد دارند.صدای خطیب مشهوری که هم و غمش،بیدار کردن دل ها به یاد حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف بود.

گفته اند سخنی که از دل برآید لاجرم بر دل نشیند...منبرهایی ((کافی)) اینگونه بود...کافی همه   را به خصوص جوانان را به اسلام و تشیع جذب می کرد.پرجمعیت ترین منبرها را داشت و با صدای گرم و زیبا به وعظ می پرداخت.از ویژگی های منبرش عدم تفکیک سخنرانی و روضه بود.خودش هم سخنرانی میکرد هم روضه میخواند.چه روضه هایی هم میخواند.ویژگی دیگر،ساده گویی اش بود.سخنانش را همه خوب خوب می فهمیدند...

گفته اند خیلی از پامنبری هایش جوانانی بودند که تحت تبلیغ شاه ،روحانیت را قبول نداشتند اما کافی با همین خنده ها و سخنان گرم کم کم جذبشان می کرد و با حقیقت دین آشنایشان می ساخت.

ادامه دارد...

یالثارات

با نگاه آخرينش خنده کرد                ماندگان را تا ابد شرمنده کرد
چهارشنبه 24/1/1390 - 9:31 - 0 تشکر 307072

سلام

نمیدونم چرا..لرزم گرفت...

سخن جالبیه....ادمون رفته صاحب اصلی كیه.....

ممنون...در ادامه اش هستیم باهاتون

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

چهارشنبه 24/1/1390 - 15:58 - 0 تشکر 307238

مرحوم حجت الاسلام شیخ احمد کافی از چهره های تاثیر گذار در جامعه دینی ایران طی سال های 1340تا 1357 بود.وی در تمام این سال ها با منبر های گرم خود تلاش می کرد تا اخلاقیات اسلامی را با زبان عامه و در حد معلومات مذهبی خود که از وی یک منبری متنفذ ساخته بود ،میان مردم رواج دهد.طبعا به دلیل شرایط فساد آمیز آن روزگار، مجبور به اعتراض به وضع موجود بود واین چیزی بود که سبب می شد تا سخنرانی های وی نمود سیاسی پیدا کند و با مقامات دولتی و امنیتی رژیم پهلوی درگیر شود.

حجت الاسلام کافی زمانی که 18 سال بیشتر نداشت برای یاد گرفتن علوم دینی به نجف اشرف رهسپار شد.شیخ احمد کافی که به اهل بیت علیهم السلام محبت خاصی داشت از طرف آیت الله مدنی مامور خواندن دعای کمیل در صحن امام حسین علیه السلام و دعای ندبه در مدرسه طیب شد.

ادامه دارد....

یالثارات

با نگاه آخرينش خنده کرد                ماندگان را تا ابد شرمنده کرد
جمعه 26/1/1390 - 13:43 - 0 تشکر 308045

ازدواج

حجت الاسلام حاج احمد کافی در سن 23 سالگی با فرزند مرحوم آیت الله سید حسین شاهرودی که از زاهدان و عارفان معروف بود ازدواج کرد.ثمره این ازدواج هفت فرزند بود.

وی از سن 8 سالگی به خاطر صدای رسا و خوشش، دعای کمیل را در حرم امام رضا علیه السلام می خواند که مورد استقبال بسیاری از مردم قرار گرفته بود و نیز در مدتی که در نجف ساکن بود، به دستور آیت الله مدنی تبریزی، دعای ندبه مدرسه سید درنجف و نیز دعای کمیل بارگاه ملکوتی امام حسین علیه السلام را قرائت می کرد که افراد بسیاری از دور و نزدیک دراین مجالس دعا حاضر می شدند.

از سال 1340 که مرحوم کافی به تهران آمد جلسات دعای ندبه را در منزل خویش برپا می کرد.به دلیل استقبال پرشور و کم نظیر مردم و کمبود جا، بر آن شد تا با کمک برخی از بازاریان و خیرین تهران، ((مهدیه))را در خیابان ولی عصر (عج) تهران بنا نهد. گفته اند منزل خود را فروخت و با کمک 4 تن از بازاریان تهران و کمک بسیاری از مردم، مهدیه تهران را ساخت.متعاقب مهدیه تهران، ده ها مهدیه در شهرهای مختلف ساخته شد.

ادامه دارد...

یالثارات

با نگاه آخرينش خنده کرد                ماندگان را تا ابد شرمنده کرد
يکشنبه 28/1/1390 - 18:44 - 0 تشکر 308854

حکومت ظالم با جگر گوشه های زهرا(سلام الله علیها) چه می کند

مرحوم کافی با وجود محدودیت ها و فشار های فراوان و تضییقات وارده گوناگون، همیشه از فرصت های به دست آمده بهره های مناسب جسته، به ویژه در مجالس و محافل بزرگی که در محضر آیات عظام و بزرگان و مراجع عالیقدر تقلید در شهرهای مقدس قم،مشهد ،تهران و سایر شهرستان ها بر پامی گردید، با همان سبک و سیاق و روش خاص خود به طور مستقیم و غیر مستقیم،از سیاست ضد دینی و اسلامی و عناد ضد رو حانی و مردمی رژیم منفور پهلوی، به وضوح، با زبانی گویا و بیانی رسا، شجاعانه و متهورانه سخن به میان می آورد و از امام امت و رهبر ملت،ا ین قلب تپنده و امید جهان اسلام، خمینی کبیر(ره)با عظمت یاد و تجلیل فراوان می نمود.

ایشان در 29 تیر 57 در تصادفی مشکوک در حالی که از قوچان عازم مشهد بود کشته شد.

روز 31 همان ماه در مشهد با حضور ده هزار نفر از دوستدارانش پیکر او را به صحن آورده و پس از نماز خواندن آیت الله سید عبد الله شیرازی برآن، با هواپیما به تهران منتقل شد.پس از آن بود که جمعیت در شهر پراکنده شد و تظاهرات زیادی به راه افتاد.بعد از انتقال پیکر ایشان به تهران و برگزاری مراسم درمهدیه، مجددا پیکر ایشان به مشهد منتقل و در خواجه ربیع دفن شد.بازتاب این ماجرا در قم به تظاهرات مخالفان دولت منجر شد.در اصفهان هم پس از برگزاری مراسم فاتحه وی تظاهرات شد و نیز در کاشان وبسیاری از شهر های دیگر.

از این حرف ها بگذریم.....اینها که گفته شد ((کافی )) هست و کافی نیست.....

و مرحوم کافی واقعا کس دیگری بود نه اینها که گفته شد......کافی عاشق و خادم امام زمان علیه السلام بود و چه خلعتی از این شریفتر؟

ادامه دارد...

یالثارات

با نگاه آخرينش خنده کرد                ماندگان را تا ابد شرمنده کرد
دوشنبه 29/1/1390 - 8:52 - 0 تشکر 309009

مرحوم کافی یک رسانه تاثیر گذار دینی در مساجد و جامعه بود

آیت الله عباس کعبی درباره شخصیت مرحوم کافی چنین اظهار داشت:مرحوم کافی از واعظان تاثیر گذار دهه40 و 50 است که در برابر رسانه های آن زمان یک رسانه تاثیر گذار دینی در مساجد ،حسینیه ها و خانه ها بود.با سوز و گدازی که نسبت به ترویج باورها و ارزش های اسلامی داشت به ترویج امر به معروف و نهی از منکر می پرداخت. وی با اشاره به اینکه مرحوم کافی  در برابر محرمات ایستادگی می کرد افزود:عشق به ابا عبدالله و امام زمان ایشان در حافظه تاریخی نسل انقلاب و نسل مبارزه تاثیر فوق العاده ای داشت.حتی تا کنون یاد کافی در خاطراتشان باقی مانده است.

ویژگی های بارز مرحوم کافی

حجت الاسلام و المسلمین عیسی عیسی زاده، مدیر فرهنگ نامه های قرآنی مرکز فرهنگ معارف قرآن درباره شخصیت مرحوم کافی چنین بیان داشت:مهمترین دلیل موفقیت مرحوم کافی را می توان اخلاص وی دانست.چرا که با اندک هزینه ای که برای مخارج زندگی خود به دست می آورد آن را در ساخت مساجد، حسینیه ها و ازدواج جوانان خرج می کرد و در عرصه ی تبلیغ همان کاری را می کرد که انبیاء انجام می دادند.

آیت الله مرعشی نجفی بر اثر روضه مرحوم کافی در رثای حضرت زهرا(سلام الله علیها)بیهوش شد

حجت الاسلام و المسلمین حاج باقر احمد از مبلغان و مروجان فرهنگ حسینی در این باره یاد آور شد:روزی مصادف با شهادت حضرت زهرا(سلام الله علیها)در قم آیت الله مرعشی نجفی جزء مستمعین خطابه و روضه مرحوم کافی بودند که بر اثر تاثیرات این روضه ایشان بیهوش شدند که تاکنون این مورد را شاهد نبودم و این حاکی از اخلاص مرحوم کافی است.

وی با اشاره به خاطره ای دیگر درباره مرحوم کافی افزود:وی با وصیت خود مبنی بر اینکه بعد از پخش دعای ندبه او را به خاک بسپارند،عشق وارادت خود به امام زمان (عج)را رساند.

پایان

یالثارات

با نگاه آخرينش خنده کرد                ماندگان را تا ابد شرمنده کرد
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی