انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 268)
سه شنبه 23/1/1390 - 18:4 -0 تشکر 306800
گزارش ویژه از گاف جدید منافقین

ایران هسته ای:
ادعاهای جدید گروهک تروریستی منافقین درباره کشف یک تاسیسات هسته ای جدید در ایران بلافاصله توسط کارشناسان بین المللی رد شد.

علیرضا جعفرزاده سخنگوی شورای ملی مقاومت (شاخه سیاسی منافقین) روز جمعه ۱۹ فروردین ۱۳۹۰ (۸ آوریل ۲۰۱۱) در یک کنفرانس خبری در واشینگتن ادعا کرد که مجتمع صنعتی تابا در حوالی قزوین یک تاسیسات ساخت قطعات سانتریفیوژ در ایران است که زیر نظر وزارت دفاع اداره می شود.

در حالی که امریکا ادعا می کند که نام گروهک منافقین را در فهرست گروه های تروریستی قرار داده معلوم نیست چگونه یک عضو شناخته شده این گروهک به راحتی می تواند در پایتخت ایالات متحده امریکا کنفرانس خبری ترتیب بدهد و برای خبرنگاران سخنرانی کند.


سه شنبه 23/1/1390 - 18:5 - 0 تشکر 306801

بر اساس مجموعه گزارش هایی که منابع غربی منتشر کرده اند جعفرزاده در کنفرانس مطبوعاتی خود ادعاهای زیر را مطرح کرده است:

اول- جعفرزاده ادعا کرده است که تاسیسات تابا در نزدیکی قزوین به تولید قطعات ماشین های سانتریفیوژ اختصاص دارد. وی گفته است: «اژانس بین المللی انرژی اتمی بارها شکایت کرد که هیچ دسترسی به مکانی ندارد که ماشین های سانتریفوژ ایران در ان ساخته می شوند». وی درباره مشخصات این تاسیسات گفته است: «تصاویری که از ماهواره گرفته شده نشان می دهد این سایت از ۳ ساختمان تشکیل شده و طول ان ۲۵۰ متر و عرص ان ۲۰۰ متر است و تدابیر امنیتی شدید در این پایگاه اجرا می شود و به ابزارهای الکترونیک همچون تلفن همراه و لپ تاپ اجازه ورود به این سایت داده نمی شود».

دوم- ادعای دوم جعفرزاده این است که تابا زیر نظر وزارت دفاع ایران اداره می شود. وی گفته است: «برخی شاهدان دیده اند که کارشناس وزارت دفاع تجهیزاتی شبیه به راکت را که پوشیده شده بودند به داخل سایت می اورد. کار در این سایت انقدر حساس است که حتی نیروهای امنیتی محلی در این سایت اجازه نداشتند هنگام فعالیت سایت به ان نزدیک شوند».

سوم- ادعای سوم او این است که: «اطلاعاتی که به دست ما رسیده است نشان می دهد تعداد قطعات تولید شده در این تاسیسات و دیگر تاسیسات حاکی از ان است که ایران ۱۰۰ هزار سانتریفیوژ در اختیار دارد».

چهارم- ادعای آخر جعفرزاده هم این است منافقین این اطلاعات را در اختیار دولت امریکا و اژانس بین المللی انرژی اتمی قرار داده است.

سه شنبه 23/1/1390 - 18:6 - 0 تشکر 306802

این ادعاها که مثل همیشه و بنا به عادت منافقین در قالب یک شو رسانه ای مطرح شده آنچنان بی پایه بود که قبل از آنکه نوبت به مسئولان ایرانی برسد، دیوید آلبرایت بازرس تسلیحاتی شناخته شده سازمان ملل که به داشتن دیدگاه های ضد ایرانی معروف است و هم اکنون مدیریت موسسه علوم و امنیت بین المللی در واشینگتن را بر عهده دارد، آن را رد کرد. روزنامه واشینگتن تایمز در شماره ۱۹ فروردین (۸ آوریل) به نقل از آلبرایت نوشت: «من نمی توانم تایید کنم که تابا که به عنوان یک شرکت تولید ابزار برش شناخته شده در تولید قطعات سانتریفیوژ در ایران دخیل است». او در ایمیلی که به واشینگتن تایمز زده اضافه کرده است: «این ادعا که ایران ۱۰۰ هزار ماشین سانتریفیوژ در اختیار دارد با مشکلاتی که تحریم ها در مسیر دست یابی ایران به مواد خام و قطعات برای ایران فراهم کرده هم خوانی ندارد».

موسسه ای که آلبرایت آن را مدیریت می کند، موسسه ای است که در سال ۲۰۰۲ نخستین تصاویر مربوط به تاسیسات هسته ای ایران را منتشر کرد. او در تحلیل خود به وضوح بر این نکته تاکید کرده اگر ادعاهای منافقین درست باشد اولین چیزی که زیر سوال می رود کارآمدی تحریم های اعمال شده علیه ایران است که یکی از اهدف اصلی آنها جلوگیری از دست یابی ایران به واد و قطعات مورد نیاز برای توسعه برنامه هسته ای اش بوده است!

سه شنبه 23/1/1390 - 18:7 - 0 تشکر 306803

کارشناس بعدی که ادعای منافقین را رد کرده پاتریک کلاوسون است. وی که معاون تحقیقات مرکز مطالعات استراتژیک لندن است در این باره به واشینگتن تایمز گفته است: «ادعاهای مجاهدین خلق دروغ از آب در می آید».

علاوه بر این برخی کارشناسان می گویند این ادعاها دم دستی است که حتی ابتدا و انتهای آن با هم نمی خواند. مهم ترین سوال این است که وقتی منافقین ادعا می کنند این اطلاعات را به آژانس ارائه کرده اند اما در گزارش های آژانس نشانی از آن نیست خود به خود روشن می شود که آژانس این ادعاها را جدی نگرفته است. آژانس حتی هرگز درخواستی برای بازرسی از تابا هم نداشته اگرچه مطابق موافقت نامه پادمان این درخواست قانونی هم نیست. نکته دیگر این است که منافقین ادعا کرده اند که آژانس همواره خواهان دسترسی به تاسیسات تولید قطعه در ایران بوده است. نکته جالب در این باره این است که ادعاهای آژانس همواره درباره شرکت کالای الکتریک بوده و هرگز چیزی درباره تابا مطرح نشده است. علت از سال ۲۰۰۳ که اجرای پروتکل الحاقی را آغاز کرد بارها به کالای الکتریک دسترسی داد اما این دسترسی ها از زمانی که اجرای داوطلبانه پروتکل در سال ۲۰۰۶ متوقف شد، قطع شده است. ایران اجرای داوطلبانه پروتکل را در پاسخ به ارسال غیر قانونی پرونده هسته ای اش به شورای امنیت به حال تعلیق درآورد.

سه شنبه 23/1/1390 - 18:7 - 0 تشکر 306804

در عین حال کارشناسان می گویند سرویس های اطلاعاتی غرب از جلو انداختن دوباره منافقین چند هدف اصلی را تعقیب می کنند.

۱- نخستین هدف بدون تردید این است که امریکا بهانه ای برای فشار آوردن به دولت عرافق که اکنون عملیات جدید و مهمی را علیه پادگان اشرف آغاز کرده داشته باشد. ارتش عراق از صبح روز جمعه ۱۹ فروردین به اشرف حمله کرده و تا کنون ۳ نفر از منافقین را به هلاکت رسانده است.

۲- هدف دوم این است که امریکایی ها می خواند با زدوده شدن این اتهام از منافقین که آنها یک گروه بی مصرف هستند و باارزش نشان دادن ادعاها و فعالیت های آنها زمینه را برای خارج کردن نام این گروه از فهرست گروه های تروریستی فراهم آورند. این اقدامی است که چند ماه قبل توسط اتحادیه اروپا انجام شده و از آن تاریخ به بعد منافقین تلاش های فراوانی برای تکرار آن در امریکا را آغاز کرده اند. این موضوعی است که جعفرزاده هم صریحا به آن اشاره کرده است. بنابر گزارش گزارش شبکه تلویزیونی رویترز در روز ۱۹ فروردین، جعفرزاده در کنفرانس مطبوعاتی خود گفته است: «به نظر من بسیار روشن است که تنها راه داشتن یک ایران غیر هسته ای وجود یک ایران دمکراتیک است و امریکا واقعا باید به امال و اروزهای مردم ایران که به دنبال ازادی هستند احترام بگذارد. متاسفانه این سیاست تعقیب و پیگیری نشده است. امریکا نه تنها به جنبش تغییر در ایران کمک نکرده است بلکه برعکس مجاهدین خلق (منافقین) را که تعداد زیادی از سایت های هسته ای ایران را از سال ۲۰۰۲ تا کنون معرفی کرده است همچنان در فهرست سازمان های تروریستی خارجی در وزارت امور خارجه امریکا قرار دارد. این فهرست به ایران کمک کرده است تا دست کم برنامه تسلیحات هسته ای خود را دنبال کند قطعا باید این مسئله خاتمه یابد».

در آخرین خبر، مارک تونر سخنگوی وزارت خارجه امریکا هم حاضر به تایید این ادعاها نشد. تونر در کنفرانس مطبوعاتی روز ۷ آوریل ۲۰۱۱ خود می گوید وزارت خارجه امریکا هیچ سندی در این مورد دریافت نکرده است.

چهارشنبه 24/1/1390 - 11:2 - 0 تشکر 307093

گناه دارم تروریست اگر گاف نده كه ما به كی بخندیم و جك بسازیم بهرحال جكهای بروز شده و گاف های بروز شده را همین تروریستهای عزیر درست میكنند كه ما به ریششون میخندیم

به وبلاگ من سر بزنيد
http://www.bia2allthing.mihanblog.com
درضمن منو با اسم (دختر بابا )ميتونيد تو گوگل پيدا كنيد
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی