انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 812)
سه شنبه 30/11/1386 - 1:11 -0 تشکر 30648
آیت الله توسلی مرحوم و احمدی نژاد مظلوم

   شاید این مطالب روشنیده یا دیده اید:  

مطالب یک سایت حامی دولت بر علیه سیدحسن خمینی و پاسخ دفتر وی

آفتاب: یک سایت توجیه گر دولت به یکی از بی‌سابقه‌ترین اهانت‌ها نسبت به نوه مکرم حضرت امام (ره) اقدام نمود.  

  درگذشت مرحوم آیت الله توسلی كه صبح روز شنبه و به هنگام حضور در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام یعنی در حال انجام وظیفه اتفاق افتاد همانگونه كه انتظار می رفت غبار غم بر چهره مردم و دوستداران امام راحل(ره) نشاند چرا كه آن مرحوم به دلیل حضور پیوسته در محضر حضرت امام(ره) و در جایگاه ریاست دفتر آن مراد به حق پیوسته، یاد و خاطره امام راحل(ره) را در اذهان زنده می كرد و به قول رهبر معظم انقلاب «از شاگردان امام راحل رضوان الله علیه و از نخستین پیوستگان به نهضت عظیم آن بزرگوار بود» بنابراین طبیعی بود كه فقدانش برای تمامی ارادتمندان حضرت امام(ره) تلخ و ناگوار باشد و هست.
گفته می شود و می تواند صحت داشته باشد كه مرحوم آیت الله توسلی در حالی دچار عارضه سكته قلبی شده و دار فانی را وداع كرده است كه از اهانت یك سایت اینترنتی به بیت معظم حضرت امام(ره) برآشفته و ماجرای آن اهانت را به گلایه برای حاضران نقل می كرده است، كه نگرانی ایشان نیز طبیعی بوده است زیرا مرحوم آیت الله توسلی از نزدیكان بیت امام راحل(ره) بود و تا پایان عمر نیز در این حلقه می زیست، بنابراین اهانت به یادگار نسبی حضرت امام(ره) اگرچه برای تمامی ملت ایران تلخ و گزنده بود ولی برای ایشان می توانست تلخ تر و گزنده تر باشد. اما...
اما، بعد از انتشار خبر درگذشت مرحوم آیت الله توسلی برخی از مدعیان اصلاحات كه بارها نشان داده اند كمترین ارادتی به حضرت امام(ره) ندارند، تلاش گسترده ای را برای سوء استفاده از درگذشت آن مرحوم آغاز كردند. آنها در یك حركت موذیانه كه تمامی شواهد از هماهنگی آن در یك نقطه مشترك حكایت می كند كوشیدند ضایعه فوت مرحوم توسلی را با ماجرای اهانت یك سایت اینترنتی به نوه حضرت امام(ره) گره بزنند و در همان حال سایت مورد اشاره را به دولت نهم نسبت داده و نتیجه بگیرند كه اهانت این سایت باعث سكته قلبی آیت الله توسلی و درگذشت ایشان بوده است! كه در این باره گفتنی است؛
1همزمانی دو رخداد در هیچیك از دستگاههای منطقی و مبانی عقلی به مفهوم رابطه علت و معلولی آنها نیست بلكه دو حادثه همزمان می توانند علت های جداگانه ای داشته باشند، بنابراین مرتبط دانستن درگذشت مرحوم آیت الله توسلی با ماجرای اهانت یك سایت به نوه حضرت امام(ره) یك برداشت غیرمنطقی و عوامانه است كه تنها با هدف عوام فریبی قابل طرح خواهد بود!
2 علاوه بر نكته فوق، باید گفت كه اهانت به نوه حضرت امام(ره) و فوت مرحوم آیت الله توسلی دو رخداد همزمان نیز نبوده اند. ماجرای اهانت 6 روز قبل از فوت آقای توسلی اتفاق افتاده و خبر آن نیز در سطح گسترده ای منتشر شده بود، بنابراین كسانی كه با موذی گری در پی ارتباط دادن این دو رخداد با یكدیگر هستند باید توضیح بدهند كه چرا مرحوم توسلی 6 روز قبل، یعنی به هنگام شنیدن خبر اهانت دچار عارضه سكته قلبی نشده بودند؟! مخصوصا آن كه یك خبر ناگوار وقتی برای اولین بار مطرح شده و به گوش كسی می رسد بسیار تكان دهنده تر و تحمل آن به مراتب سخت تر از هنگامی است كه همان خبر را برای چندمین بار شنیده و مدتها از هنگام وقوع آن گذشته باشد. با توجه به این نكته بدیهی می توان گفت ادعای برخی از مدعیان اصلاحات كه تلاش می كنند درگذشت مرحوم توسلی را ناشی از ماجرای اهانت یك سایت به نوه حضرت امام(ره) قلمداد كنند، فقط یك سوء استفاده سیاسی نفرت انگیز و ناجوانمردانه است... و صدالبته ناشیانه نیز هست.
3 سایتی كه مطلب اهانت آمیز نسبت به نوه حضرت امام(ره) را منتشر كرده بود برخلاف آنچه ادعا می شود نه فقط كمترین ارتباطی با دولت نهم ندارد، بلكه از سایت های منتقد دولت نیز هست و البته برخی گزارش ها نیز حكایت از آن دارد كه مقاله اهانت آمیز مورد اشاره به تحریك فردی نوشته شده كه سابقه فعالیت در جبهه موسوم به دوم خرداد و روزنامه های وابسته به این جبهه را داشته است. دولت بلافاصله بعد از اطلاع از خبر این اهانت، ضمن محكوم كردن آن، سایت مزبور را فیلتر كرد و مدیر سایت نیز با اشاره به شواهد و نمونه هایی اعلام كرد كه سایت تحت مدیریت وی منتقد دولت بوده است. بنابراین نسبت دادن این سایت به دولت نهم كه به گواهی اسناد غیرقابل انكار در پیروی از آموزه های امام (ره) گوی سبقت از تمامی مدعیان ربوده است، نه فقط دور از انصاف بلكه ناجوانمردی است.
همین جا گفتنی است كیهان نیز در یادداشتی كه به دفاع از حریم بیت معظم حضرت امام(ره) نوشته بود، بر اساس برخی شنیده ها، این احتمال را مطرح كرده بود كه سایت اهانت كننده به دولت نهم نزدیك است، اما بعد از اطلاع موثق و مستند از واقعیت ماجرا، بلافاصله از اشتباهی كه حتی در حد یك احتمال مرتكب شده بود پوزش خواست و البته هنوز هم به خاطر كم توجهی در طرح آن احتمال، خود را شایسته ملامت می داند.
اكنون باید از مدعیان اصلاحات پرسید كه با كدام توجیه منطقی و با استناد به كدام شاهد و قرینه و سندی اصرار دارند سایت یاد شده را وابسته و یا نزدیك به دولت نهم قلمداد كنند؟! آیا غیر از این است كه برخی از آنها از اصرار و تاكید عملی و نظری دولت نهم بر آموزه های حضرت امام(ره) عصبانی هستند و با اینگونه تهمت های ناروا عقده های فروخورده خویش از خط اصیل امام راحل(ره) را بیرون می ریزند؟! ما كه شما را می شناسیم و فهرست پرنكته ای از مخالفت های برخی از شما با آموزه های امام(ره) در دست داریم و... بگذریم!
4 طی 10 سال گذشته روزنامه ها و افراد و گروههای مدعی اصلاحات بارها به شخص حضرت امام(ره) اهانت كرده و بسیاری از مبانی و ارزش های انقلاب اسلامی كه یادگار واقعی امام راحل(ره) است را با وقاحت مورد حمله قرار داده بودند ولی هیچیك از مدعیان امروزی نه فقط كمترین اعتراضی نكردند، بلكه با سكوت معنی دار خود بر آنهمه اهانت و زشت گویی علیه امام و انقلاب مهر تأیید زدند!
به عنوان مثال و فقط به عنوان مثال یكی از همین مدعیان اصلاحات با صراحت بخوانید وقاحت گفته بود «راه و خط امام باید به موزه تاریخ سپرده شود»! دیگری تفكر اسلام ناب محمدی(ص) را كه امام راحلمان(ره) احیاگر آن بود «موجب انحطاط جامعه» دانسته بود! آن دیگری نوشته بود «خمینی به دروغ شاه را آلت بیگانگان معرفی كرده بود»! مگر ننوشته بودید كه «امام خمینی و نواب صفوی خشونت گرا بودند»! و مگر ننوشته بودید كه «ولایت فقیه همان جوهره فاشیزم و همان حكومت سلطنتی است» و...
و بالاتر و برتر از همه، مگر شما اصلاح طلبان نمی نوشتید كه «به خدا هم می توان اعتراض كرد و او را فتنه گر نامید»؟! و یا «معصومین نیز در معرض انحراف هستند»! و یا «امام حسین قربانی خشونت جدش در جنگ های صدر اسلام شد»! و «می توان علیه خدا تظاهرات كرد»! و دهها نمونه دیگر از اینگونه اهانت های وقیحانه كه قلم از نوشتن دوباره و زبان از تكرار آن شرم دارد.
اكنون باید پرسید اگر مطابق ادعای برخی از مدعیان اصلاحات، مرحوم آیت الله توسلی از غصه و اندوه اهانت به نوه حضرت امام(ره) سكته كرده و دار فانی را وداع گفته اند، چرا در مقابل آنهمه اهانت های وقیحانه به شخص حضرت امام(ره)، اسلام، پیامبر خدا(ص)، ائمه معصومین(ع)، انقلاب، قرآن و... دچار عارضه قلبی و سكته نشده بودند؟! آیا این ادعای شما، اهانت به مرحوم آیت الله توسلی نیست كه حساسیت ایشان نسبت به نوه حضرت امام را بیشتر از حساسیت آن مرحوم نسبت به خدا و پیامبر خدا(ص) و ائمه معصومین(ع) و شخص امام(ره) و... می دانید؟!
اهانت به نوه حضرت امام(ره) و بیت معظم آن بزرگوار زشت و چندش آور است و كیهان زودتر از همه در مقابل این اقدام ناروا موضع گرفت ولی با توجه به نمونه هایی كه ذكر شد نمی توان باور كرد كه برخی از شما مدعیان اصلاحات نگران این اهانت باشید، راستی، اگر نگرانی شما «تظاهر» نیست چرا در مقابل آنهمه اهانت كه دوستان هم حزبی شما نسبت به امام(ره) و همه مقدسات روا داشتند، سكوت كردید و نه فقط «سكته» نكردید كه به روی مبارك خود هم نیاوردید؟!
5 مدعیان اصلاحات تلاش می كنند اهانت به نوه محترم حضرت امام را به كسی نسبت بدهند كه به گواهی دوست و دشمن یكی از وفادارترین و ثابت قدم ترین مسئولان پیرو خط امام(ره) طی 3 دهه گذشته بوده و هست. كدام یك از شما ساده زیست تر از احمدی نژاد هستید؟ كدامیك از شما جنگ فقر و غنا را جدی گرفته اید؟ كدامتان مانند احمدی نژاد به پیروی از امام راحل(ره) در مقابل قدرت های استكباری با شجاعت ایستاده اید؟ كدام مدعی اصلاحات مردمی تر از احمدی نژاد است؟ چه كسی از میان شما در حمایت از محرومان به گرد پای احمدی نژاد می رسد؟ و یا در دفاع از آرمان های امام(ره) با احمدی نژاد قابل مقایسه است؟ كدام مسئول در خدمت به مردم، اسلام و انقلاب مانند رئیس جمهور كنونی سر از پا نمی شناسد؟ و شب و روز و خواب و استراحت خود را وقف راه امام راحل(ره) و خلف حاضر او كرده است؟ كدامیك از شما...
و بالاخره، انگار مظلومیت در دنیا سهم تمام راهیان راه خداست و هر كه در این راه راسخ تر و ثابت قدم تر است، از سوی كسانی كه از این قافله عقب افتاده اند، بیشتر مورد ظلم قرار می گیرد ولی مردم به لطف خدا گوهرشناس تر از آنند كه مشاطه گری خزف را به چیزی بگیرند و گوهر را وانهند.
6 و بالاخره، مرحوم آیت الله توسلی به گفته رهبر معظم انقلاب؛ «شاگرد امام راحل، رضوان الله علیه و از نخستین پیوستگان به نهضت عظیم آن بزرگوار بودند»... لطفا از درگذشت آن مرحوم استفاده ابزاری نكنید چرا كه عرض خود می برید و زحمت هیچكس هم نمی دارید!


حسین شریعتمداری

 برگرفته از:روزنامه كیهاندوشنبه 29 بهمن 1386 10 صفر 1429 18 فوریه 2008 سال شصت و چهارم شماره 189025

 

 

 

 

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

چهارشنبه 1/12/1386 - 21:54 - 0 تشکر 30985

researcher

دوست عزیز

اولا :منبع خبرنوشته شده

ثانی :جواب شما درشماره 3 منبع داده شده اگه نخوندید من بگم

3سایتی كه مطلب اهانت آمیز نسبت به نوه حضرت امام(ره) را منتشر كرده بود برخلاف آنچه ادعا می شود نه فقط كمترین ارتباطی با دولت نهم ندارد، بلكه از سایت های منتقد دولت نیز هست و البته برخی گزارش ها نیز حكایت از آن دارد كه مقاله اهانت آمیز مورد اشاره به تحریك فردی نوشته شده كه سابقه فعالیت در جبهه موسوم به دوم خرداد و روزنامه های وابسته به این جبهه را داشته است.

موفق باشید


   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی