ورزش و تندرستی (بازدید: 2502)
جمعه 19/1/1390 - 22:31 -0 تشکر 305528
درمان چاقی موضعی با ورزش


 

 

 

ورزش، بخش بسیار مهمی از برنامه کنترل وزن است .  با انجام ورزشهایی با ریتم آرام مثل شنا ، بدن با استفاده از اکسیژن ، شروع به سوزاندن چربی ذخیره شده خود می کند . ورزش کردن برای بدن فواید بسیاری دارد .  از آن جمله ، افزایش استحکام عروق و در نتیجه کاهش ابتلا به بیماریهای قلبی و عروقی است ، ضمنا دراثر انجام تمرینات ورزشی ، توان بدن در استفاده از قندها افزایش یافته و احتمال ابتلا به دیابت کمتر می شود.

بافتهای بدن ، به مرور زمان ، سفتی و فرم طبیعی خود را از دست می دهند ، با انجام ورزش از شل شدن و دفرمه شدن عضلات جلوگیری می کنیم ، همچنین اراده قوی تری برای ادامه رژیم غذایی در ما به وجود می آید . با ورزش احساس نشاط و اعتماد به نفس بیشتری می کنیم  .

* با ما همراه باشید در ادامه مطالب ...

 

منبع: www.tarah.somee.com

 

با تشکر

مدیر انجمن ورزش و تندرستی

 
جمعه 19/1/1390 - 22:41 - 0 تشکر 305530

با انجام نرمشهای ملایم در ابتدا و سپس انجام ورزشها استقامتی ، مثل دویدن با ریتم آرام و شنا کردن، حتی بدون رژیم 2 تا 3 کیلوگرم از وزن بدن شما پس از مدتی کاهش می یابد و این بهترین راه برای کاهش چند کیلوگرم اضافه وزن است . ولی در افرادی که بیشتر چاق هستند، ورزش و رژیم غذایی توأم مفید است .

 بهترین نوع ورزش برای لاغری انجام حرکات استقامتی و ورزشهای ملایم با هم است.

شاید در ابتدای شروع ورزش ، وزن شما کاهش نیابد که دلیل آن جایگزینی بافت ماهیچه ای به جای چربی است ولی پس از مدتی با افزایش حجم ماهیچه ها اکسیداسیون بافتی افزایش یافته، با انجام ورزش گردش خون ماهیچه بیشتر می شود و بدن از ذخائر چربی برای تأمین انرژی استفاده می کند . بدین ترتیب حتی درحالت عادی ، سوخت انرژی در بدن یک ورزشکار 8 تا 14 درصد بیشتر از یک فرد عادی است . با انجام ورزش با ریتم منظم ، عضلات شما خسته نخواهد شد ،  چون خستگی عضلات ، به دلیل تجمع مواد زائد حاصل از سوخت چربیهاست وبا درست  نفس کشیدن و تأمین اکسیژن کافی برای عضلات ، این مواد تجمع نمی یابند . 

مدت زمانی که برای ورزش روزانه توصیه می شود ، 15 دقیقه است ؛ یا 60 دقیقه ورزش ملایم و یا سه بار ورزش سنگین در هفته که البته انجام ورزش روزانه مفید تر می باشد .

 انجام حرکات نرمشی هر صبح به مدت 15 دقیقه بهترین نوع ورزش است .

لازم نیست برای ورزش کردن مکان خاصی داشته باشید ،  شما می توانید در منزل با انجام حرکات نرمشی و پیاده روی ، روزانه به مدت 30 دقیقه ، حدود 300 کالری انرژی بسوزانید . 

* با ما همراه باشید در ادامه مطالب ...

 
جمعه 19/1/1390 - 22:50 - 0 تشکر 305532

نکاتی که باید درباره ورزش کردن بدانید:

1- ورزشی را انتخاب کنید که دوست داشته باشید و بتوانید برای مدت زمان طولانی هزینه آنرا بپردازید، ضمنا دسترسی به آن نیزبرای شما آسان باشد، تا بتوانید برای مدتی آنرا ادامه دهید و یک ورزش مقطعی برای شما نباشد.

2- هرگز خود را مجبور به ورزشی نکنید که مناسب شما نمی باشد.

3- در هنگام ورزش، به انجام حرکات ورزشی فکر کنید و آنها را با دقت و درست انجام دهید.

4- در شروع با انجام حرکات سنگین و طولانی بدنتان را خسته نکنید، بلکه ورزش را به مرور زیاد کنید.

* با ما همراه باشید در ادامه ی مطالب ...

 
جمعه 19/1/1390 - 22:53 - 0 تشکر 305533

چند ورزش مفید برای برطرف کردن چربیهای اضافه رانها :

1- روی زمین بنشینید کف دو پا را به هم بچسبانید، کف دستها را روی زانوها قرار دهید حالا مثل پاندول ساعت تمام بدن خود را به همان وضعی که دارید به راست و چپ و تا آنجائی که می شود به زمین نزدیک کرده حرکت دهید و از یک تا چهل بشمارید. می توانید جای زانو با دستهای خود شست پاها را بگیرید.

* با ما همراه باشید در ادامه ی مطالب ...

 
جمعه 19/1/1390 - 22:55 - 0 تشکر 305534

2- روی زمین بنشینید کف هر دو دست را در قسمت عقب بدن ، روی زمین بگذارید در حالیکه زانوها به حال نیمه خمیده در آمده و به هم چسبیده اند زانوها را در طرف راست به روی زمین بیاورید و بعد به همان صورتی  که هست از طرف راست به طرف چپ باز تا روی زمین بیاورید این عمل به راست و چپ را20 مرتبه تکرار کنید.

* با ما همراه باشید در ادامه ی مطالب ...

 
جمعه 19/1/1390 - 22:56 - 0 تشکر 305535

3- روی زمین بنشینید دستها در عقب بدن روی زمین ،  زانوها را خم کنید ، اکنون دو زانوی به هم چسبیده را به طرف راست تا نزدیک زمین ببرید و در همین حال پاها را دراز کرده ، دوباره به حالت اول بازگردانید و در حالیکه زانوها مجدداً خم شده به طرف چپ تا نزدیک زمین ببرید ، سپس مجددا پاهارا دراز کرده و به حالت اول برگردانید . این عمل را 10تا15 بار برای هر طرف ( راست و چپ ) انجام دهید.

* با ما همراه باشید در ادامه ی مطالب ...

 
جمعه 19/1/1390 - 22:57 - 0 تشکر 305536

4- به پشت روی زمین بخوابید ، دست راست خود را دراز کرده بالای سر خود روی زمین بگذارید حالا با تمام بدن و دست و پاها ، به همان شکلی که بوده تا آنجا که می توانید به راست  پیچید و دوباره به حال اول یعنی خوابیده طاق باز برگردید ، این عمل را 15 تا20 بار تکرار کنید . سپس به همین  نحو با دست چپ بالای سر و طرف چپ انجام دهید .

* با ما همراه باشید در ادامه ی مطالب ...

 
جمعه 19/1/1390 - 22:59 - 0 تشکر 305537

چهار نوع ورزشی که گفته شد، مانند  یک ماساژ قوی عمل می کنند و کمک می نمایند که گره های سلولیت در بالای ناحیه رانها پاره شده و دفع مواد زائد موجود در آنها مقدور و میسر گردد. در آغاز این چهار نوع ورزش را که گفته شد 15 تا 20 بار انجام دهید .سپس به تدریج تعداد دفعات را تا آنجا که می توانید زیاد کنید( حدود 50 تا 100 بار)
پایان
با تشکر
مدیر انجمن ورزش و تندرستی

 
شنبه 20/1/1390 - 18:56 - 0 تشکر 305796

سلام

با تشکر از پدافند گرامی

مطلب مفیدی بود ممنون.

گزینه 2و3 برای پهلوها نیز می تونه مفید باشه.

يکشنبه 21/1/1390 - 14:40 - 0 تشکر 306044

سلام

ممنونم..تمرینات ساده ایه...و البته مفید

درپناه حق

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

يکشنبه 21/1/1390 - 17:19 - 0 تشکر 306088

سلام من 86 کیلو وزن داشتم درعرض 8 ماه 16 کیلو با پیاده روی وانجام چند نرمش ساده وزن کم کردم حالا وزنم بین 60تا 63 متغیره به همه دوستای توپلم می گم اگه خواستید می تونید اراده کنید ولاغر بشید.فقط به شرط اراده

سرآغاز گفتار نام خداست                 که رحمتگر ومهربان خلق راست

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی