سينما و تلویزیون (بازدید: 708)
جمعه 19/1/1390 - 13:25 -0 تشکر 305362
ناگفته هایی از بازیگران

ابوالفضل پورعرب
می گویند معمولا دیرتر از موعد مقرر سر صحنه حاضر می شود. اما یكی از منظم ترین و آن تایم ترین بازیگران سینما و تلویزیون است. سر ساعت می آید و سر ساعت هم می رود. حتی روزهایی كه احساس می كند ممكن است به خاطر ترافیك دیر به لوكیشن برسد، زودتر از دیگران سر صحنه حاضر می شد. یكی از عادت های پسندیده او این است كه به محض ورود به لوكیشن اولین نفری است كه با دیگران سلام و احوالپرسی می كند و جالب اینكه حتی اگر سی نفر هم در آنجا حضور داشته باشند با تك تك آنها دست می دهد. معمولا با عوامل فنی میانه اش گرم تر از دیگران است چون اعتقادش بر این است كه آنها نسبت به دیگران زحمت بیشتری می كشند و هدفش فقط رفع خستگی آنهاست. با مردم كوچه و بازار آنچنان گرم و صمیمی برخورد می كند كه در كمتر از چند ثانیه به او علاقه مند می شوند. از برخورد احتمالی نامناسب سایر عوامل با مردم به شدت ناراحت شده و این مساله را به آنها گوشزد می كند. پیشنهادهای اصلاحی اش را در ارتباط با نقش و فیلمنامه خیلی محترمانه با دلیل و برهان با كارگردان در میان می گذارد و اگر كارگردان پیشنهادش را رد كند بدون چون و چرا می پذیرد. یك جمله معروف دارد و آن اینكه «حرف اول و آخر را كارگردان می زند، چه درست باشد و چه غلط. »

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

جمعه 19/1/1390 - 13:32 - 0 تشکر 305364

اكبر عبدی


یكی از شوخ و شنگ ترین بازیگران سینمای ایران است. فقط كافی است از او بخواهید یك جمله در توصیف شخصیتی كه قرار است بازی كند برایتان بگوید. با شنیدن پاسخی كه می دهد همه اطرافیان حتی آنهایی كه احیانا عصبی و بدعنق هستند از خنده روده بر می شوند. با عالم و آدم شوخی می كند و معمولا لهجه شیرین آذری اش به كمكش می آید تا دلنشین تر و شیرین تر جملات را ادا كند.. البته ناگفته نماند كه گاهی هم عصبانی می شود. اما حتی زمانی كه عصبی و ناراحت است هم با جملاتی كه می گوید همه را به قهقهه می اندازد. به برخورد متقابل به شدت اعتقاد دارد. اگر احساس كند كارگردان فیلمی كه در آن بازی می كند به هر بهانه ای با تاخیر سر فیلمبرداری حاضر می شود و این تاخیر مكررا اتفاق می افتد، خودش نیز به نشانه اعتراض از فردای آن روز با چند ساعت تاخیر سر صحنه حاضر می شود. برای مردم احترام خاصی قائل است و خودش را متعلق به آنهامیداند.آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

جمعه 19/1/1390 - 13:35 - 0 تشکر 305367

علیرضا خمسه


برخلاف نقش هایش كه معمولا پرتحرك و با شوخی و خنده همراه است، سر صحنه فیلمبرداری معمولا جدی، باوقار و صد البته مانند نقش هایش دوست داشتنی است. البته جدی نه به معنای بداخلاق و بدعنق، بلكه یك جورهایی مودب است و سعی می كند كمتر شوخی كند. ضمن اینكه بسیار خوش صحبت است و معمولا اطرافیانش از هم صحبتی با او به خاطر دانش بالا و اطلاعات عمومی بی نظیرش لذت می برند. حتی زمان هایی كه احتمالا شوخی هم می كند، حرف ها و شوخی هایش مودبانه و بدون متلك و كنایه است. با مردم هم بسیار مودبانه حرف می زند و با سرعت با آنها ارتباط برقرار می كند. در ضمن از روانشناسی بسیار بالایی هم برخوردار است. یكی از علایق مهمش ورزش صبحگاهی است.

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

جمعه 19/1/1390 - 13:37 - 0 تشکر 305368

خیلی خوبه که اقای پورعرب چنین شخصیت سینمایی خوبی دارند ولی با گفته شان که " حرف اول و آخر را کارگردان می زند ...... " موافق نیستم ، و بازیگر باید خلاقیت داشته باشد . درسته کارگردان هم مهم است که قبول کند یا نه ولی اینجوری گفتن به نظرم زیاد جالب نیست .

سلامت باشید .

 

thank you for attention

جمعه 19/1/1390 - 13:38 - 0 تشکر 305369

محمدرضا گلزار


اصولا بازیگری است كه به آهستگی با عوامل پشت صحنه ارتباط برقرار می كند و رابطه اش با آنها در طول فیلمبرداری شكل می گیرد كه همیشه مودبانه بوده و با احترام همراه است. كلمه معروف و محبوبش «عزیزم» است و آن را برای آنهایی به كار می برد كه رابطه دوستی نزدیكتری با او دارند. از جنجال هایی كه در سالیان اخیر مطبوعات زرد برایش به پا كرده اند به شدت ناراحت و دلخور است، اما ترجیح می دهد جواب آنها را با بی توجهی و سكوتش بدهد. چند سالی است كه یكی از سحرخیزترین بازیگران سینما لقب گرفته است و خوش قولی اش حرف ندارد. به گفته خودش كه آن را در جاهای مختلف بیان كرده عاشق مردم است و آنها را متقابلا دوست دارد. صحت و سقم این حرف او را می توانید در اكران های خصوصی فیلم هایش و همچنین در پشت صحنه فیلم هایی كه لوكیشن آن در اماكن عمومی است مشاهده كنید. آنچنان برخورد دوستانه ای با مردم دارد كه باورش برای بعضی ها سخت است. امضا دادن به دوستدارانش برای او لذت بخش است، اما از عكس انداختن با آنها معمولا طفره می رود. شاید یكی از دلایل آن تكثیر متعدد عكس هایی است كه از او و دیگران با فتوشاپ كار شده و در اینترنت قرار گرفته است. گوشی موبایلش یا اكثرا خاموش است یا در دسترس نیست و تنها راه ارتباط تلفنی با او اینگونه است كه... بگذریم، چون ممكن است برایش دردسرسازشود.

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

جمعه 19/1/1390 - 13:40 - 0 تشکر 305370

امین حیایی


بازیگر پرتحرك و پرانرژی سال های اخیر سینمای ایران در پشت صحنه فیلم هایش نیز یك لحظه آرام و قرار ندارد. او به راحتی و در یك چشم برهم زدن با دیگران ارتباط برقرار می كند. مردم را عاشقانه دوست دارد و پیشرفت در كارهایش را مدیون حمایت های آنها می داند. در مواقعی كه در كوچه و خیابان ها در حال فیلمبرداری هستند، دائما در حال خوش وبش و احوالپرسی و گفت وگو با افرادی است كه برای تماشای هنرنمایی های او و گروه فیلمبرداری به آن مكان آمده اند. با هر گروهی كه در فیلم های مختلف مشغول به كار می شود آنچنان ارتباط صمیمانه ای برقرار می كند كه معمولا تك تك افراد گروه شیفته اخلاقش می شوند. یكی از منظم ترین و منضبط ترین بازیگران حال حاضر سینمای ایران است و بنا به روایات مختلف تا الان حتی نیم ساعت هم برای حضور سر صحنه فیلمبرداری به هر دلیلی تاخیر نداشته است. یكی از افتخاراتش این است كه از معدود بازیگرانی است كه در دهه اخیر اكثر قریب به اتفاق فیلم هایش در گیشه فروخته است و در پرونده كاری اش بالای پانزده فیلم پرفروش را به ثبت رسانده است.

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

جمعه 19/1/1390 - 13:45 - 0 تشکر 305371

پولاد كیمیایی


چهره اش نشان می دهد كه جوان خشك و بدعنقی است. اما واقعا اینگونه نیست. پولاد از آن دسته بازیگرانی است كه وقتی از نزدیك با او برخورد می كنید متوجه خواهید شد چقدر نازنین، خوش برخورد و مهربان است و همچنین احساس می كنید كه دوستی با او یك غنیمت است. اطلاعات عمومی و مخصوصا سینمایی اش محشر و مثال زدنی است و فیلم های روز دنیا و متعاقبا فیلمسازان مطرح را كاملا می شناسد. شاید دلیل اصلی این دانش او به تسلطش بر زبان های انگلیسی و آلمانی برمی گردد. برخوردش با عوامل پشت صحنه فیلم ها و خصوصا بازیگران مقابلش آنچنان دوستانه است كه فكر می كنید سالیان سال است با هم در یك خانواده زندگی كرده اند. البته ناگفته نماند كه معمولا ارتباط و صمیمیتش با جوانترها بیشتر است. دوست دارد بازی در فیلم های سایر كارگردان ها را نیز تجربه كند و شاید این مساله یكی از مهمترین دلایل حضورش در فیلم صحنه جرم، ورود ممنوع ساخته ابراهیم شیبانی و همچنین سریال سفر به تاریكی ساخته فریدون جیرانی باشد. یك اندیشه بزرگ در سر دارد و آن اینكه در تلاش است تا با اندوخته هایش كه بخشی از آن را از بازی در فیلم ها كسب كرده است و بخش بیشتری از آن را از پدرش آموخته فیلمسازی را تجربه كند و در صورت موفقیت آن را ادامه دهد. افتخار می كند كه فرزند مسعود كیمیایی است.

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

جمعه 19/1/1390 - 13:51 - 0 تشکر 305372

اندیشه فولادوند


وقتی با او هم كلام می شوید احساس می كنید كه با یك شاعره نه چندان جوان و باتجربه چندین و چند ساله روبه رو شده اید. دیالوگ هایش سرشار از اطلاعات عمومی است كه با سن و سال او جور درنمی آید. مودبانه ترین جملات را برای گفت وگو با دیگران برمی گزیند و معمولا حرف هایش سرشار از دوستی و محبت است. تمام فیلم هایی را كه در آنها بازی كرده است، فیلم های خوبی می داند. اما از بازی خود در هیچ فیلمی راضی نیست و متقاعد كردن او در این مورد به خصوص كار بسیار دشواری است. معمولا افراد گروهی را كه با آنها كار می كند از اعضای خانواده خود می داند و افرادی را كه صمیمیت بیشتری با آنها برقرار می كند با عناوین دایی، خاله و... كه فقط مخصوص خودش است صدا می زند. یكی از دلایل كم كاری اش در سینما شاید به این برمی گردد كه تلفن همراهش اكثرا در دسترس نیست یا خاموش است و خیلی سخت می شود او را یافت.. هنوز در بین مردم آنچنان شناخته شده نیست، اما همان تعداد كسانی كه او را از نزدیك می شناسند با هوش و ذكاوتش و همچنین ادبیات خاص او و برخوردهای محبت آمیزش آشنایی كامل دارند. او عاشق سفر است و شاید الان هم در سفر باشد.

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

جمعه 19/1/1390 - 13:54 - 0 تشکر 305373

دانیال حكیمی


با مطبوعات میانه خوبی ندارد و آن هم به این دلیل كه سال 77 یكی از ماهنامه های تخصصی سینما كه اكنون چند سالی است منتشر نمی شود، در ویژه نامه بازیگری اش به اشتباه تلفن منزل او را به جای تاریخ تولدش چاپ كرد و این اشتباه فاحش باعث شد تا مشكلات باورنكردنی و عجیب و غریبی در زندگی خصوصی اش برای او رقم بخورد و این خود دلیل قانع كننده ای است. چرا كه قطعا اثرات وحشت از آن اتفاق هنوز در ذهن او باقی مانده است. حكیمی البته رفتارش با اهالی مطبوعات بسیار معقول و دوستانه است و خیلی محترمانه تقاضای آنها را برای انجام گفت وگو رد می كند. او معمولا با افراد شاغل در گروه های فیلمسازی نیز ارتباط تنگاتنگ و دوستانه ای برقرار می كند و تقریبا با اكثر افراد حتی پس از پایان كار هم در ارتباط است. مردم هم در بیرون از محیط سینما او را دوست دارند و او نیز سعی می كند در حد معقول ارتباط دوستانه و صمیمانه ای هنگام روبه رو شدن با آنها برقرار كند. او نیز یكی از افرادی است كه وقت شناسی برایش از اهمیت خاصی برخوردار است. به طوری كه اگر احساس كند شاید دیرتر از زمان مقرر سر قرار كاری اش حاضر می شود نگران شده و با تماس تلفنی قبل از حضورش از طرف یا طرف های مقابل عذرخواهی می كند. كه البته این نگرانی او اكثرا بیهوده بوده است و برخلاف اینكه احساس می كرده حضورش با تاخیر همراه خواهد بود، سر ساعت در محل قرار حاضر شده است و این تنها از احساس مسوولیتش نسبت به دیگران سرچشمه می گیرد.

منبع : مجله اینترنتی تک محفل دات کام

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی