انجمن ها > انجمن ادب و هنر > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
ادب و هنر (بازدید: 311)
يکشنبه 14/1/1390 - 19:18 -0 تشکر 303515
آغازهنر استاد خرم

استاد خرم و آغازهنر موسیقی
همایون خرم : موسیقی در زندگی من از آغاز برحسب یک اتفاق شکل گرفت اما پس از آن با شوق و علاقه ای که نشان دادم راه یادگیری این هنر پیش روی من باز شد؛ در دوران کودکی موسیقی را از رادیو بسیار می شنیدم و با آوا نوایی که می شنیدم را تقلید می کردم مادرم زمانی که شوق عجیب من به نواختن را دید یک نی لبک ساده از بازار برای من خرید و من تا پنج سال صدای نی لبک را در می آوردم تا اینکه درهمان دوران کودکی با چوب هایی که به عنوان هیزم برای سوخت به خانه آورده می شد سازی شبیه به ویولن ساختم و سیم هایی را به آن وصل کردم و یک چوب نازک به عنوان آرشه درست کردم و شروع به نواختن ساز دست ساز خود کردم وقتی مادرم تکه چوب شبیه به ویولن را دید برای من یک ویولن مشقی خرید.- هنوز 5 روز از خرید این ساز نگذشته بود که اغلب آهنگ هایی که از رادیو می شنیدم را می زدم تا اینکه یک روز یکی از دوستان صمیمی خواهرم که به خانه ما رفت و آمد می کرد صدای ساز مرا شنید و دید که با چه علاقه ای ساز می زنم به خواهرم پیشنهاد داد که مرا پیش استاد صبا بفرستد.- اتفاق ساده ای که می گفتم در زندگی موسیقایی من شکل گرفت این بود که خانه ما با منزل استاد صبا تنها یک کوچه فاصله داشت و این کوتاهی مسیر برای پسربچه یازده ساله ای که رفت و آمد سخت بود یک موهبت الهی محسوب می شد و پدر و مادرمن با آرامش خاطر مرا نزد استاد صبا فرستادند ؛ به همین دلیل است که فکر می کنم نیرویی شگرف و خدایی به اشتیاق من برای آموختن موسیقی پاسخ مثبت داد و زمینه یادگیری این هنر را برای من فراهم کرد بنابراین معتقد هستم که همه حلقه ها به هم متصل شد تا پسر بچه ای یازده ساله خدمت استاد صبا برسد و مشق موسیقی کند.

منبع سایت راسخون

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی