انجمن ها > انجمن امور تربیتی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
امور تربیتی (بازدید: 923)
جمعه 12/1/1390 - 14:39 -0 تشکر 302955
تفاوت بین استرس زا ها

تراد و گرین بلات استرس زا های مزمن ، حاد و خنثی را از هم تفکیک میکنند . آنهااسترس زاهای مزمن راشامل بیماری های بلند مدت یا نا توانی ، محرومیت اجتماعی – اقتصادی ، مشا جرات طو لانی مدت والدین ( از مشا جرات ساده تا طلاق ) و آ زار و اذیت مداوم می دانند . نتیجه استرس مزمن می تواند مثبت و یا منفی باشد . کو دکان و نوجوانانی که استرس زا های مزمن را لمس میکنند عمو ما از احساس اعتماد به نفس کمی بر خوردار ند . این گونه افراد دچار افسر دگی یا بی نظمی های ناشی از اضطراب می شوند ، بر خورد نا مناسب و کاهش سلامتی بر آنها عارض می گردد. البته ممکن است به تر فند هایی از غلبه بر استرس دست یابند که باعث افزا یش شایستگی آنها و مو فقیت آنها در کنترل استرس و غلبه بر پیشا مد ها و مشکلات موجود در زند گی خود شوند . استرس زا های حاد عمو ما نا گهانی ، مختصر و شدید هستند ، که ناشی از رویدا دهای نا گوار  ، تصا دفات ، صد مات نا گهانی طلاق والدین و یا فقدان آنهاست . این استرس زا ها برای یک مدت کوتاه سبب بروز تغییر عمده ای در زند گی کودک می شوند . اثرات منفی حا صله شامل خوا ب های پریشان ، انزوا ، بیداری زیاد ، بد رفتاری ، تند مزاجی ،( عصبانیت زود هنگام ) است . این کود کان اگر خود را در موضع و جایگاه پیروزی بر شکست ببینند ، عزت نفسشان افزایش می یا بد و نتیجه حاصله ممکن است مثبت باشد .   استر س زا های خنثی یا بی اثر ، حوادث عمومی ، گر فتاری های رو زانه و حوادث کم اهمیت هستند که سبب تغییر در محیط اطراف و روال عمومی می شوند ، تغییر مکان زندگی ، تولد یک خواهر یا یک برادر یا تغییر یک معلم .این استرس زا ها نیز می توانند تا ثیرات مثبتی در افراد داشته باشند .    

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی