انجمن ها > انجمن قرآن و عترت > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
قرآن و عترت (بازدید: 457)
سه شنبه 9/1/1390 - 23:6 -0 تشکر 302253
بوسه پیامبر بر دست فاطمه‏ (س) را هرگز نباید حمل بر یک معناى عاطفى کرد

رهبر معظم انقلاب اسلامی‌ آیت الله خامنه‌ای در 4 دیماه 1370 و در دیدار اعضاى شوراى فرهنگى، اجتماعى زنان، جمعى از زنان پزشک متخصص و مسؤولان اولین کنگره‏ حجاب اسلامى، به مناسبت میلاد حضرت فاطمه‏ى زهرا (س) می‌فرمایند: ... در ایران هم عیناً همین‏طور بود. از حرمسراهاى پادشاهان ساسانى مطالبى شنیده‏اید. حرمسرادارى یعنى چه؟ حرمسرادارى یعنى همان اهانت به زن. یک مرد چون قدرت دارد، به خودش حق مى‏دهد که هزار نفر زن در حرمسراى خودش نگه دارد! اگر همه‏ى ملتِ آن پادشاه هم همان‏طور قدرت داشتند، هر کدام به قدر خودشان هزار نفر، پانصد نفر، چهارصد نفر یا دویست نفر زن نگه مى‏داشتند! این حاکى از چه نگرشى به زن است؟!

* فاطمه‏ زهرا، این دختر جوان ، در اوج ملکوت انسانى‏ قرار داشته است

آن وقت در چنین دنیایى، پیامبر اکرم دخترى تربیت مى‏کند که این دختر، شایستگى آن را پیدا مى‏کند که پیامبر خدا (ص) بیاید دست او را ببوسد! بوسه بر دست فاطمه‏ زهرا (س) از طرف پیامبر(ص) را، هرگز نباید حمل بر یک معناى عاطفى کرد. این خیلى غلط و خیلى حقیر است.
اگر ما خیال کنیم که چون دخترش بود و دوستش مى‏داشت، دستش را مى‏بوسید، مگر شخصیتى به آن ارجمندى، آن هم با آن عدل و حکمتى که در پیامبر (ص) هست و اتکایش به وحى و الهام الهى است، خم مى‏شود و دست دخترش را مى‏بوسد؟ نه، این یک چیز دیگر و یک معناى دیگرى است؛ این حاکى است که این دختر جوان، این زنى که وقتى از دنیا رفته، بین هجده سال تا بیست‏وپنج سال سن داشته - هجده سال هم گفته‏اند، بیست‏وپنج سال هم گفته‏اند - اصلاً در اوج ملکوت انسانى قرار داشته و یک شخص فوق‏العاده بوده است.
این، نگرش اسلام به زن است؛ سراغ این بروید؛ هم در بررسی‌هاى مربوط به فرهنگ و مسائل اجتماعى و نگرش‌ها - که این خانم‌هاى عضو شوراى فرهنگى، اجتماعى زنان مسؤولش هستند - و هم در پرورش علمى - که شما خانم‌هاى دانشمند دنبالش هستید - سراغ این بروید.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی