فرهنگ پایداری (بازدید: 391)
جمعه 13/12/1389 - 13:18 -0 تشکر 294102
افشای ماجرای خروج ساختگی امام موسی صدر از لیبی

 

 

امام موسی صدر
.

خواهرزاده یك وزیر لیبیایی كه از دولت قذافی مأموریت یافت با شبیه‌سازی خود به چهره امام موسی صدر به «رم» برود، تأكید كرد كه آخرین اطلاع وی از امام موسی این است كه وی در پادگانی در غرب لیبی دیده شده است.

 

 

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

جمعه 13/12/1389 - 13:18 - 0 تشکر 294103

به گزارش سایت ساجد ،روزنامه الاخبار به نقل از «نجیب محمد اغریبیل» خواهرزاده یك وزیر لیبیایی اعلام كرد كه خروج امام موسی صدر از لیبی و سفر وی به «رم» ساختگی بوده است.

الاخبار نوشت: با انقلاب مردمی لیبی علیه معمر القذافی و رژیم وی، روایات لیبیایی‌هایی كه روزی از اركان نظام لیبی در طرابلس بوده‌اند درباره امام موسی صدر و دو همراه وی محمد یعقوب و عباس بدرالدین روزنامه‌نگار و نقش قذافی در ناپدید شدن آنان مختلف شده است.

الاخبار نوشت: نجیب محمد اغریبیل خواهرزاده "صالح زاید عبدالكریم " وزیر لیبیایی كه خود را شبیه امام موسی صدر كرد و به رم ایتالیا سفر كرد، تاكید كرد كه دایی او با این كار به ایتالیا سفر كرد تا [رژیم لیبی] شواهدی خلق كند كه نشان بدهد امام موسی لیبی را ترك كرده و به رم رفته است.

نجیب محمد اغریبیل با بیان اینكه او یكی از نزدیك‌ترین افراد به دایی خود بوده است، تصریح كرد : صالح زاید عبدالكریم، دایی او پس از سفر به رم به دست همراه شخصی خود ترور شد.

اغریبیل با بیان اینكه «مرحوم صالح مرا خیلی دوست داشت و مرا دوست و نزدیك‌ترین فرد به خود حتی از نزدیك‌ترین فرزندانش به خود می‌دانست»، گفت: وی آن زمان كه وزیر [نماینده] تام ‌الاختیار در لبنان بود، در اوایل جنگ داخلی لبنان، مرا در جلسات ویژه خود به همراه می‌برد. وی از شخصیت‌های لبنانی مانند كمال جنبلاط و سید موسی صدر كه خیلی از شخصیت وی خوشش می‌آمد، با احترام یاد می‌كرد».

وی افزود : دایی او اسامی امنیتی بسیاری داشت كه در آن زمان اسم او صابر عبدالكریم صالح بود. چهار سال پس از ناپدید شدن امام موسی صدر، دقیقا در تابستان سال 1982، یعنی آغاز جنگ دوم اسرائیل با لبنان «دفتر امنیتی قذافی وی را مامور كرد با شبیه‌سازی خود به صدر، به رم سفر كند».

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

جمعه 13/12/1389 - 13:19 - 0 تشکر 294104

اغریبیل افزود: در جلسه‌ای با یك افسر امنیتی كه (او نیز حضور داشته است)، دایی او به دوست امنیتی خود اعلام كرده است كه دفتر امنیتی به وی ماموریت ساده‌ای در رم داده است ولی مایل نیست كه این ماموریت را به‏خلاف ساده بودنش، انجام دهد ولی به هر حال مجبور است. ولی پس از چند روز جسد صالح برای خانواده‌اش برگشت كه در منطقه غرغور در طرابلس ساكن بودند جایی كه سران بلندپایه نظام در آنجا ساكنند؛ منطقه‌ای مانند منطقه الخضراء در عراق.

نجیب محمد اغریبیل افزود: قبل از اینكه جسد صالح برسد، نماینده دفتر امنیتی قذافی با خانواده دایی او تماس گرفت و اعلام كرد كه صالح در رم درگذشته است. «زمانی كه خبر مرگ وی را دادند قذافی و «صفیه» همسر او، مرگ وی را تسلیت گفتند ولی پس از دو ساعت "حسن " یكی از پسران صالح وارد خانه شد و گفت كه اطلاعاتی به دست آورده است كه نشان می‌دهد پدرش ترور شده و به مرگ طبیعی از دنیا نرفته است. آنان در اتاقش در هتل ریش مصنوعی، عینك و لباس‌های مذهبی پیدا كرده‌اند».

اغریبیل به نقل از حسن فرزند صالح افزود: ما تلاش كردیم در تابوت را باز كنیم ولی تابوت، صندوقی آهنی با در قفل‎شده بود. زمانی كه تلاش كردیم با زور در آن را باز كنیم، ماموران امنیتی از صدای آن متوجه و داخل اتاق شدند و مانع باز كردن در تابوت شدند و ما را مجبور كردند تا آن را همان‎طور دفن كنیم.

بنا بر این گزارش، خانواده صالح پس از این، گزارشی رسمی از مرگ صالح دریافت كردند كه دو همراه وی شهادت دادند كه صالح به هنگام پوشیدن كفش‌های خود در هتل دچار حمله قلبی شده است.

نجیب محمد اغریبیل در ادامه می‌افزاید كه خانواده صالح در ادامه اطلاعاتی دریافت كردند مبنی بر اینكه صالح به هنگام ماموریت خود در رم «ترور شده است» و از اینجا بود كه خانواده صالح با توجه به اینكه از باز كردن در تابوت منع شدند، اطمینان بیشتری پیدا كرد كه صالح ترور شده است.

در ادامه گزارش آمده است كه اغریبیل برای امام موسی صدر احترام قائل بوده و وی را شخصیتی بزرگ می‌دانست كه تلاش می‌كرد با اسرائیل مبارزه كند و شیعه و سنی را یك‎پارچه كند.

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

جمعه 13/12/1389 - 13:19 - 0 تشکر 294105

اغریبیل همچنین اشاره كرد كه این حقیقت را «كه دایی من خود را شبیه صدر كرده است به دلایل معلوم ذكر نكرده‌ام و این نخستین بار است كه این حقیقت را فاش می‌كند زیرا می‌دانم كه نظام [لیبی] امروز رو به فروپاشی است هرچند كه هیچ‏ چیز قطعی نیست».

وی در ادامه تاكید كرد كه رژیم لیبی تلاش می‌كند شواهدی ساختگی برای این درست كند كه نشان بدهد امام موسی صدر لیبی را ترك كرده است. رژیم لیبی پیش از این به تصویرهای صدر در خروج از لیبی استناد می‌كرد. رژیم لیبی شیوه‌هایی دارد كه به ذهن هیچ‎كس خطور نمی‌كند ولی «روشن بود كه رژیم در خصوص صدر با نگرانی شدیدی رفتار می‌كرد».

وی با بیان اینكه انسان باید با خود صادق باشد، اعلام كرد «این حق خانواده صدر است كه از سرنوشت او آگاه باشند. ما با صدر اختلافی نداریم. برای همین باید در كنار خانواده او باشیم تا آنچه رخ داده است، روشن شود».

اغریبیل در پایان در خصوص آخرین اطلاعات از امام موسی صدر گفت، نمی‌داند برای او چه اتفاقی افتاده است ولی «آخرین اطلاعاتی كه از افراد پرنفوذ شنیده است، نشان می‌دهد كه وی آخرین بار با دو افسر كم‌سن و سال دیده شده است و آخرین جایی كه رؤیت شده است، پادگانی در منطقه غرب بوده است».

به گفته اغریبیل نقشی كه دایی او در این قضیه داشته است، فقط «شبیه‌سازی خود به چهره صدر بوده است و در ربودن وی هیچ نقشی نداشته است».

در روزهای گذشته (4 اسفند) محمد علی مهتدی كارشناس مسائل خاورمیانه در نشست خبری بررسی آخرین وضعیت امام موسی صدر به نقل از مرحوم آیت‌الله بهجت اعلام كرد كه امام موسی صدر زنده است و بازخواهد گشت.

مهتدی گفت: در دیداری كه چند سال پیش با آیت‌الله بهجت داشتم، از وی در خصوص سرنوشت امام صدر سؤال كردم كه وی پاسخ داد او زنده است.

مهتدی افزود: آیت‌الله بهجت تأكید كرد، حوادثی در آینده رخ می‌دهد كه امام موسی صدر بازخواهد گشت و یادآور شد كه وی ذخیره الهی است و خداوند خواسته كه زمانی بازگردد و نقش مهمی در منطقه ایفا كند.

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

جمعه 13/12/1389 - 14:12 - 0 تشکر 294120

سلام

خیلی ممنون از این اخبار....همه چی ختم به خیر میشه و باعث و بانی ظلم و ستم حتما به بدترین شكل نابود میشه...

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی