• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
فرهنگ پایداری (بازدید: 396)
جمعه 13/12/1389 - 1:23 -0 تشکر 294012
انتقاد مراجع قم از ترویج مکتب ایرانی

برخی از علما و مراجع عظام تقلید قم با انتقاد از ترویج مکتب انحرافی ایرانی خواستار توجه به مکتب «اسلامی- ایرانی» شدند.حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی در دیدار اعضای فراکسیون روحانیون مجلس در پاسخ به انتقاد یکی از حاضرین که از طرح مکتب ایرانی به شدت انتقاد کرده بود، اظهار داشت: شما می توانید در برنامه های کاری خودتان مکتب اسلامی- ایرانی را به جای مکتب ایرانی ترویج کنید.وی اضافه کرد: در چند جای برنامه پنجم که تصویب شد بحث اسلامی- ایرانی مطرح شد و شما باید این مکتب را ترویج دهید تا جلوی مکتب ایرانی گرفته شود.حضرت آیت الله سبحانی، نیز در دیدار اعضای این فراکسیون تأکید کرد: باید بدانیم این راه را که امروز الگوی بسیاری از کشورهاست، کسی جز امام خمینی(ره) با پشتوانه روحانیت ایجاد نکرد؛ بر این اساس اگر می خواهیم کمال خود را حفظ کنیم باید شأن و جایگاه روحانیت را حفظ کنیم.این مرجع تقلید افزود: افرادی که می خواهند امروز از انقلاب اسلامی نتیجه بگیرند، نباید پدیدآورندگان اصلی انقلاب را که همان روحانیت باشد، نادیده بگیرند و در حق این نهاد عظیم نمک نشناسی کنند.وی با اشاره به سخن امام خمینی(ره) مبنی بر این که مملکت مسلمان بدون روحانی همانند بیمارستان بدون طبیب است، خاطرنشان کرد: حذف روحانیت از صحنه سیاسی و یا تلاش برای تحقق آن، قطعاً به کشور ضربه خواهد زد؛ از این رو باید نقش روحانیت در انقلاب محفوظ بماند.سبحانی با تأکید بر اینکه «روحانیت نیز باید شأن خود را حفظ کند تا کسی نتواند ایرادی بر آنها وارد کند»، اظهار کرد: کسانی روحانیت را زیر ذره بین برده اند تا کوچکترین عیب آنها را ده ها برابر کنند، بنابراین باید همواره هوشیار باشیم زیرا مردم به روحانیت متکی هستندحضرت آیت الله صافی گلپایگانی نیز در دیدار اعضای فراکسیون روحانیون مجلس با اشاره به مطالبی که درباره مکتب ایرانی گفته می شود بیان داشت: مکتب ما مکتب محمدی و مکتب علوی و مکتب قرآنی است و ترویج غیر مکتب اسلام خلاف شرع است و بودجه برای این کار تضییع بیت المال می باشد.وی با توجه به بیداری مسلمانان و قیام آنان علیه ظلم و استکبار جهانی گفت: این قدرت ایمان و اسلام و قدرت الله اکبر می باشد. استکبار و صهیونیست و دشمنان اسلام آن همه تلاش کردند که مردم را از اسلام دور نگه دارند و عده ای از مزدوران خود را بر کشورهای اسلام حاکم کنند، ولی ناگهان معجزه ای در دنیا اتفاق می افتد که خداوند می خواهد دوباره قدرت اسلام را به جهانیان نشان دهد.استاد برجسته حوزه ادامه داد: ما به این دین افتخار می کنیم و مکتب اسلام را عالی ترین مکتب نجات بخش می دانیم و حرام و حلال این دین را که موجب آسایش دنیا و آخرت می باشد با تمام وجود حفظ می کنیم.حضرت آیت الله جوادی آملی هم در دیدار اعضای این فراکسیون مطرح کردن نقد و انتقادات در تریبون عمومی را به صلاح ندانست و گفت: اگر برخی مطالب انتقادی که عمومی کردن آنها به صلاح نیست از تریبون عمومی مطرح شود دوستان را نگران و دشمنان را خوشحال می کند.   

اي كه از باغ هاي سرخ شهادت ميايي
و بوي گل هاي نو شكفته ان ديار را در
پيرهن داري
اي كه قافله سالار كاروان اسيراني
مارا نيز در پي اين قافله
با خود ببر!

www.sokhane-ashena.com

جمعه 13/12/1389 - 13:27 - 0 تشکر 294113

ان شاء الله که این قائله هم مثل باقی قائله های منحرف که در حال نابودی هستند ختم به خیر خواهد شد.و خوبی ای که داره اینه که خواص خودشون رو نشون میدن.
با تشکر از شما دوست گرامی

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

جمعه 13/12/1389 - 14:55 - 0 تشکر 294128

حال اگر فرهنگ عربی(نه فرهنگ اسلامی)توی کشور تبلیغ و ترویج بشه،آیا کسی هست که نگران بشه و اعتراض کنه؟

اگر زبان شیرین و پرشکوه پارسی،مخلوط با واژه های عربی بشه و این زبان رو کم کم خدایی نکرده از بین ببره و جاشو به زبان عربی بده(مثل کشور مصر که زبان عبریشون تبدیل به عربی شد)،آیا کسی نگران میشه؟

اگر نام بزرگانی از این کشور مثل کوروش(که برخی مفسّران قرآن کریم همچون علّامه طباطبایی(ره) او را ذوالقرنین قرآن معرّفی کرده اند)،کیان(که در قیام مختار علیه قاتلان امام حسین علیه السّلام همراه او بود)،عبّاس بذایی(که فکر نمی کنم کسی تا به حال از زبان همین علمای دلسوز شنیده باشه که این جوان ایرانی چه کمک و حمایتی از مسلم بن عقیل کرد و این فرستاده ی امام حسین علیه السّلام را در میان انبوه سربازان عبیدالله تنها و بی یاور نگذاشت)،و بسیاری دیگر از بزرگان ایرانی از صفحات تاریخ این کشور پاک بشه آیا کسی را نگران و مضطرب می کنه؟


هرچند شاید برای برخی سنگین و تلخ باشد،امّا متأسّفانه آنچه در کشور و جامعه ی ما داره اتّفاق میفته حمایت بیشتر از «فرهنگ عربی» است نه فرهنگ اسلامی!
فرهنگ اسلامی میگه:
*پارساترین شما، بهترین شماست*(إنّ أکرمکم عندالله أتقیکم)
امّا فرهنگ عربی میگه که بهترین ماها اون کسیه که اسمش علی و حسین و زهرا باشه(توی بیشتر فیلم ها و سریال های خودمون هم نگاه کنید می بینید که نام شخصیت های خوب همیشه نام های عربیه و نام شخصیت های بد ایرانی).و حال آنکه شاید کسی که اسمش پارسا و آرشه نزد خدا بهتر از کسی باشه که نام عربی داره.

إن شاء الله هممون حامی «فرهنگ اسلامی» باشن نه حامی فرهنگ عربی!

 

ما هرگز بلندای قامت خود را نمی دانیم
مگر ما را فرا خوانند که برخیزیم و قد برافرازیم
و آنگاه ،اگر به طرح وجود خویش وفادار مانده باشیم
قامت ما از آسمان ها خواهد گذشت

        

جمعه 13/12/1389 - 21:23 - 0 تشکر 294208

سلام

لاهوت گرامی، بحث نه سر عربه و نه سر ایران...بلكه اینجا اسلام اهمیت داره....یعنی همون عدم نژادپرستی...و خودتون هم اشاره كردین به این آیه كه "ان اكرمكم عندالله اتقی كم"

حالا اینی كه شما میفرمایین، بله، متاسفانه توی فیلمهای ما خیلی چیزا رو اشتباه جلوه میدن...مثلا خیلی از مذهبیها رو به چهره های زشت و اخمو نشون میدن....به فیلما نباید تكیه كرد....

موفق باشین

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

جمعه 13/12/1389 - 22:49 - 0 تشکر 294232

Laahoot گفته است :
[quote=Laahoot;394244;294128]امّا متأسّفانه آنچه در کشور و جامعه ی ما داره اتّفاق میفته حمایت بیشتر از «فرهنگ عربی» است نه فرهنگ اسلامی!
فرهنگ اسلامی میگه:
*پارساترین شما، بهترین شماست*(إنّ أکرمکم عندالله أتقیکم)
امّا فرهنگ عربی میگه که بهترین ماها اون کسیه که اسمش علی و حسین و زهرا باشه(توی بیشتر فیلم ها و سریال های خودمون هم نگاه کنید می بینید که نام شخصیت های خوب همیشه نام های عربیه و نام شخصیت های بد ایرانی).

با سلام. اصلا فرهنگ عربی کاملا با فرهنگ اسلامی فرق داره و اونچه که داره در جامعه ما اتفاق می افته پاسداشت فرهنگ اسلامی است، نه عربی. خود عربها در خیلی موارد به اسلام کاری ندارن. اونها بیشتر تابع آداب و رسوم خودشون هستن و دلیلی نداره در جامعه ما تبلیغ اون فرهنگ بشه و نمیشه! چون مردم ما نمیتونن فرهنگ عربی رو قبول کنن به علت شدت تفاوت. 

در ثانی کجای فرهنگ عربی میگه که بهترین ماها اون کسیه که اسمش علی و حسین و زهرا باشه.

اگر میبینید که ما این اسامی را دوست داریم و برامون محترمه به خاطر ائمه معصومینه . نه به این خاطر که این نامها عربی است . به جمله زیبایی اشاره کردید: همانا بهترین شما با تقواترین شماست.

پس همین جمله اصلا اهمیت عرب و عجم بودن رو از بین میبره. 

موفق باشید .

خدا در همین نزدیکی است
شنبه 14/12/1389 - 11:23 - 0 تشکر 294280

بسیار جای خوشحالیه که کاربران هوشیار و آماده ای در این انجمن فعالیت دارن که هیچ سوال و ابهامی رو به حال خودش رها نمی کنند و با بهترین پاسخ ها بحث رو ادامه می دن.
به این می گن انجمن تخصصی.
البته این بحث جای شبه داره که تو انجمن سیاسی باشه یا در انجمن فرهنگ پایداری.
باز هم تشکر
موفق باشید
یا علی(ع) مدد

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

برو به انجمن
فعالترین ها در هفته گذشته
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی