انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 1408)
دوشنبه 9/12/1389 - 19:59 -0 تشکر 291991
راه اینجاست3:.:.:حکومت بر قلوب مردم

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام.

دومین بحثی که به امید خدا می ذارم راجع به :

 

حکومت هست حکومتی که جنسش محبت و جاش درون قلوب مردم هست البته بیشتر مستضعف.

 

این بحث قرار بود با همکاری دوستان دیگه ای به جایی برسه که نشد و از اونجا که من سمجم این بحث رو اینجا زدم.

 

قرار نیست که ما حتما دکترای علوم سیاسی داشته باشیم تا نظر بدیم چون اینجا همه که متخصص نیستن بر خلاف اسم که روی انجمن ها گذاشتن ...

 

که من یکی از دلایلی که روزای اول از اینجا می ترسیدم این بود فکر می کردم من که متخصص نیستم برم پیش این همه صاحب کمالات چی بگم ...

 

 بگذریم

 

 


 

قراره چی بگیم ... چی فکر کنیم

:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:

 

1. حکومت بر قلوب مردم اصلا امکان داره؟ 

 

2. ایا درسته که ما فکر کنیم در جریان انقلاب کشورمون امام خمینی بر قلوب مردم حکومت می کرد؟ 

 

3. ایا اصلا میشه عمومیت داد که بگیم از اولین حکومت اسلامی یعنی حکومت حضرت محمد(ص) بر اساس حکومت بر قلوب مردم بوده؟

 

4. ایا حکومت بر قلوب مردم فرق داره؟ یعنی با همون روشی که میشه بر قلوب مسلمین حکومت کرد می توان بر قلوب بقیه ی مردم عالم هم حکومت کرد؟

 

5.ایا میشه گفت که غرب با همه ی این امکانات تبلیغی و دادن اطلاعات غلط سعی بر حکومت بر ذهن و قلب مردم رو داره ... به عبارتی درسته که فکر کنیم غرب با دادن برخی ازادی های ظاهری قصد تسخیر قلب مردم جهان رو داره؟

 

6. ایا فطرت حق طلب و خدا جوی انسان ، عاملی هست برای کشیده شدن قلبش به سوی کسی که برای تحقق حکومت خدایی و حق و عدالت ظهور خواهد کرد؟ یعنی منجی بر قلبش حکم خواهد راند ؟

.

.

.

اگر آیا های بیشتر دارید بگید اضافه کنم ...

 

-"-"-"-"-"-"-"-"-"-"-"-"-"-"-"-"-"-"-"-"-"-"-"-"-"-

جواب به این سوالها ملاک نیست فقط خواستم فرمت سرخط دادن یکم خاص باشه ...

هر فکر موثر و خوبی که در ذهن مبارکتون نقش بست رو واسه ما هم بنویسید.

 

دوشنبه 9/12/1389 - 20:19 - 0 تشکر 291998

اگر لطف کردید و خواستید نظر بدید اگر موافقید با طرح این بحث +1 بدید و اگر مخالف - 1 لطفا احتراما .

خب فکر کنم بحث خوبی بشه ...

من هم نظرم بزودی می ذارم.

همه تون رو دوست دارم

دوشنبه 9/12/1389 - 21:41 - 0 تشکر 292039

به نام خدا
سلام

5.لاتحسبن الذین کفروا سبقوا انهم لا یعجزون سوره انفال

 

 وبلاگ من ....وبلاگ پيامبران رحمت

 

امام صادق(ع) فرمود:به دنبال مونسى بودم كه در پناه آن, آرامش پيدا كنم, آن را در قرائت قرآن يافتم.

سه شنبه 10/12/1389 - 16:30 - 0 تشکر 292483

به نام خدا - سلام .

چون وقت ندارم فقط در مورد خط اول از سرخطا چیزی می نویسم . اونم نه از خودم بکه از امام جمعه ی شیراز که برام جالب اومد . 

" شاخص های حكومت های غیرالهی قدرت و حاكمیت مقتدرانه متكی به سلاح بر مردم می باشد، در حالی كه در حكومت های الهی پیوند دل ها با امامت و ولایت اساس كار می باشد.
تفاوت عمده حكومت های الهی و غیرالهی را در چگونگی نگاه رهبران این نظام نسبت به مردم است . همه حكومت ها علی رغم تنوع و اختلافات فكری كه دارند در یك نكته اتفاق نظر دارند كه اگر تبعیت و اطاعت مردمی را داشته باشند موفق خواهند بود، چون بدون اطاعت و همدلی مردمی نمی توان كار را به پایان رسانید.
شاخص حكومتهای غیرالهی را قدرت و حاكمیت مقتدرانه متكی به سلاح بر مردم است و  قرآن نمونه این گونه حكومتها را حكومت فرعون می داند كه پایه های حكومت خود را براساس تحقیر مردم و شكستن قدرت آنان بنیان می گذارند ولی در حكومت های الهی پیوند دل ها با امامت و ولایت اساس كار می باشد.
در قاموس انبیا، سلطنت جایگاهی ندارد بلكه پیوند مردم با ولی و مولای خود، حفظ تكریم و شخصیت انسان ملاك عمل قرار می گیرد و در این نظام، حكومت بر روی قلب و دل و اندیشه های مردم است نه بر روی جسم و كالبد انسان. "

ان شاء الله بعدا سر وقت روی موضوع و سر خطا فکر می کنم .

داداش سوها بحث جالبیه . دستت درد نکنه .

 برای امام زمان صلوات فرستادی ؟      

خدایا شکرت که هر چه دادی بهترین بود . 


 

سه شنبه 10/12/1389 - 17:21 - 0 تشکر 292497

سلام

حکومت بر قلب های مردم به نوعی حکومت  بر اراده ی مردم هست.

وشاید بهترین امتیاز برای یک نظام هم همین باشد  که مردم اراده هاشون رو در جهت اراده ی حکومت تنظیم کنن.

ولی چنین چیزی خیلی سخت هست.

مردم به هر چیزی که نیازشان را بر طرف کند دل بستگی و میل پیدا می کنند و این باعث می شود تا به هر کس یا هر نظامی که اونا رو خواسته شان برساند میل پیدا کنند و در جهت اهداف اون نظام یا حکومت فعالیت کنند.

زمانی غرب تلاش می کرد تا با رسوندن مردم به اوج لذت های نفسانی ... اراده و قلب مردم کشور ها رو تحت سلطه بگیره و برای اینکه مردم جهان اون رو ناجی خودشون بدونند خودش رو حامی صلح جهانی هم معرفی کرد والی ماشالله حرف که میشود از این دست کارهای غرب گفت.

اما این لذت های نفسانی و پنهان کاری ها و دروغ ها برای همه ی مردم جواب نمی داد زیرا انسان ذاتا و فطرتا خداجو و حق جوهست ... و همین احساس ها و وجدان بشری و حق طلبی هاش هست که باعث میشه شیطان وشیطانک ها همیشه مغلوب بشوند ... هرچند در عصری بتواند مردم رو به تباهی بکشونه.

فرض بگیریم انسان امروز که مورد ظلم و بی عدالتی جهانی یا به عبارتی زیر روند کند  نظم نوین جهانی و یا به تعبیر بهتر بردگی نوین انسان در اتاق تاریک و تنگ دهکده ی جهانی سر در گریبان گرفته.

خب اگر فردی شمعی به دست بگیرد انسان ها دورش جمع خواهند شد و مجذوب او.

خب حالا این گونه به اتاق تاریک بنگرید که ملتی در گوشه از این اتاق تاریک پنجره ی رو به خدا ... رو به کمال باز کنند ... ان وقت هست که قلوب مردم ازاده ی جهان مجذوب ان ملت و حتی رهبر ان ملت خواهد شد.

ادامه دارد ...

سه شنبه 10/12/1389 - 18:22 - 0 تشکر 292518

بگذارید تا بیشتر بگویم....

مردم ایران از زمانی که عزت خود را پایمال شده دیده بودند  ... همه ی دل ها به دنبال هر سخنی می گشت که انها را به عزت و اسلام شان برساند ...

شاید برای همین خواسته ی مردم بود که کمونیست ها و سکولارها برای هدایت اعتقادات مردم  و کنترل این خواسته ی مردم برای پیش برد اهدافشان استفاده می کردند.

اما غافل بودند که شالوده اعتقاد مردم مخصوصا مردم رنج کشیده ی ایران همان اسلام نابی هست امام روح ا... ان را فریاد زد و گفت که به فریاد اسلام برسید....

نمی خواهم بگویم دعوت های امام صرفا اسلام بود.

امااین تنها عامل حکومت امام بر دل های مردم ایران نبود.

(امام کاریزما نبود ... چون تعریف کاریزما تا اونجا که من یادمه شخصیتی هست که دعوت به خود داره ... در حالی که امام در همه ی مواقع دعوت به اسلام و صلاح اسلام داشتند.)

امام را حکومت بر دل مردم را از مکتب اهل بیت اموخته بود

او اموخته بود که باید برای حکومت بر دل مردم مستضعف ، به حضرت محمد پیامبر رحمت اقتدا کند و در مبارزه خود اولین فدایی راه خود باشد.

اینگونه نبود که خود پشت میزی یا خانه اش بنشیند و گاه برای حفظ خودش مسامحه کند تا تبعد نشود یا چیز دیگری ...

بلکه مصائبی که می کشید چندین برابر مردمی که در خیابان ها "یا مرگ یا خمینی" را فریاد می زدند بود.

امام می دانست که بی عدالتی باعث ایجاد ملتی مستضعف خواهد شد ... و ایشان خود می دانست که اسلام بهترین نرم افزار برای  تسخیر قلوب رنج کشیدگان عالم هست.

امام از مولایش علی اموخت که در برابر  حق با هیچ کس مسامحه نکند...

واین در صراحت لهجه ای امام در مقابله با  حوادثی که برای انقلاب رخ داد مشهود هست.

امام در مکتب مولایش علی اموخته بود که ساده زیستی رهبران باعث  دلگرمی مردم و حفظ جایگاه اسلام و رهبری دینی در دل مردم می شود و ایشان این را در دوران دفاع مقدسبه اثبات رساندند.

سه شنبه 10/12/1389 - 18:56 - 0 تشکر 292542

خب تا اینجا دو نوع نرم افزار داریم برا ی تسخیر قلب مردم.

یکی نسخه ی کامل اسلامی  و دیگری نسخه ی غربی و سکولار.

نسخه ی اسلامی بر پایه توجه به خواسته ی فطری و هماهنگ با روح انسان و همچنین براورده کننده ی نیاز های مادی او طراحی شده و توسط پیامبر رحمت(ص) برای ما به ارث رسیده است.

اما نسخه ی غربی یا به تعبیر من شیطانی در ابتدا در سیستم اموزشی به کودکان می اموزند که شما فقط یک موجود مادی هستید و انها را به حقیقتی به اسم روح و معاد و خدا کافر می کنند ...

با ایجاد چنین پس زمینه ای کودک در دوران بلوغش به دنبال کمال خواهد گشت و چون دیگر بعد روح و معادش را باور ندارد کمالش را در به حد اعلا رساندن لذات نفسانی می بیند و این جاست که قلبش به سمت همان نظام و کسی خواهد رفت که هوای نفسش را به لذت برساند و این گونه قلبش را تسخیر می کنند ... و به تباهی می کشند ...

اما در نسخه اسلامی از ابتدا در گوش فرزندان می خوانند عدالت و حق مظلوم و سراسر ذهنش را پر از مفاهیم اخلاقی می کنند (البته استثنا هم دارد) و چنین کسی جذب هر ادم حق گو و حق طلب و عدالت خواهی خواهد رفت که هم حرف می زند و هم عمل می کند.

یا حق

سه شنبه 10/12/1389 - 19:8 - 0 تشکر 292550

سلام

میشه راجع به ایه ای که محبت کردید در صورت داشتن وقت توضیحی بنویسید

ممنون

چهارشنبه 11/12/1389 - 22:31 - 0 تشکر 293352

سلام

طرح خیلی خوبیه...شما یه خرده تخصصی میگید...منم اندازه ی خودم...

استاد مطهری، در كتاب جاذبه و دافعه در مورد محبت و علاقه ای كه شیعیان به امیرالمومنین علی(ع) دارند و یا نسبت به پیامبر، به چند مورد اشاره می كنن

**اینكه دین اسلام اساسش بر پایه ی محبته،...در قرآن به پیامبر توصیه میشه كه :

فَبِمَا رَحْمَةٍ مِّنَ اللّهِ لِنتَ لَهُمْ وَلَوْ كُنتَ فَظًّا غَلِیظَ الْقَلْبِ لاَنفَضُّواْ مِنْ حَوْلِكَ فَاعْفُ عَنْهُمْ وَاسْتَغْفِرْ لَهُمْ وَشَاوِرْهُمْ فِی الأَمْرِ فَإِذَا عَزَمْتَ فَتَوَكَّلْ عَلَى اللّهِ إِنَّ اللّهَ یُحِبُّ الْمُتَوَكِّلِینَ {آل عمران/159}

اى پیامبر ، به سبب لطف و رحمت خدا بود كه با آنان نرمخویى و مهربانى كردى ، و اگر درشتخوى و سختدل بودى ، قطعاً از گرد تو پراكنده شده بودند . پس اكنون هم از خطاهایشان درگذر و از خدا برایشان آمرزش بخواه و در تدبیر امور با آنان مشورت كن ، و چون بر كارى تصمیم گرفتى ، بر خدا توكل كن كه خداوند توكل كنندگان را دوست مى دارد و آنان را یارى مى كند .«159

این محبت فقط اینطور نیست كه پیامبر بهشون رحم كنه...بلكه اگه جایی بر اصحاب سخت می گرفتن یا مورد حد قرار می دادنشون، بخاطر همون محبته است كه می خواستن درست باشن.....این محبت به شكلهای مختلف بروز می كنه...یه دعای هم هست... "یا من سبقت رحمته علی غضبه" یعنی رحمت او بر غضبش پیشی گرفته است

**بحث بعدی در مورد *الهی بودنه*....

توی قرآن داریم:

صِبْغَةَ اللّهِ وَمَنْ أَحْسَنُ مِنَ اللّهِ صِبْغَةً وَنَحْنُ لَهُ عَابِدونَ {البقرة/138}

ایمانِ به خدا و پیامبران و كتاب هاى آسمانى رنگى الهى است و خدا ما را آن گونه كه باید به آن رنگ درآورده است ، و كیست كه رنگ آمیزى او بهتر از خدا باشد ؟ و ما پرستشگران اوییم .«138»

چقدر زیبا میگه...برای همه ی كارها و امورمون باید رنگ الهی داشته باشیم و این رمز ماندگاریه...و رمز نفوذ به دلها...اونجاییكه كار برای خدا باشه،  صد در صدف خود خدا هم اون شخص عامل و هم اون عمل رو برای همه عزیز میكنه...این وعده ی خداست...

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

چهارشنبه 11/12/1389 - 22:36 - 0 تشکر 293356

در مورد صحبتایی كه جناب hamedjonami گذاشتند...جالب بود...احترام به ملت و مشاركت اونها

در مورد صحبتهای شما هم...خیلی جالب بود...كه با نفوذ به دلها..به نوعی اراده ی اونها رو در دست میگرن....همونطور كه رزمنده ها مطیع محض امام بود...ولایت پذیری یعنی این...درصورتی كه میدیدیم همین بعثیها چطور فرار میكردن از چنگ صدام!!

اصلا باید ببینیم معنی ولایت چیه....از ولی و ولا است....كه از دوستی میاد...جالبه

یاحق

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

پنج شنبه 12/12/1389 - 7:25 - 0 تشکر 293404

به نام خدا
سلام
1.حکومت بر قلوب مردم امکان داره ؟
بله چنین چیزی امکان داره اما برای این کار به ایمان قوی وصبر زیاد نیاز هست که خداوند در وجود رهبران دینی به ویعه گذاشته است .
منظور من از بیان ان ایه شریفه این که قران که کلام حق هست با بیان روشن بیان میکند کافران فکر نکنند میتوانند جلو بیافتند انها هرگز نمیتوانند .
در جامعه امروزی میبینید که در دشمنان اسلام چه مخارجی رو صرف از کار انداختن نظام اسلامی کردند اما موفق نشدند انها هرگز موفق نمیشوند زیرا قران در ایه 36 سوره انفال میفرماید
کافران اموال خود را صرف میکنند تا مردم را از راه خدا باز دارند وباز هم خرج خواهند کرد وعاقبت حسرتی برای انان خواهد گشت وسرانجام مغلوب میشوند ........
دشمنان اسلام از همین حکومت برقلوب میترسند زیرا راهی برای مقابله با ان ندارند
دشمنان میدونند که امام حسین ع چه حکومتی برقلوب مومنان دارند به همین خاطر تصمیم دارند مردم بخصوص جوانها رو از از امام حسین ع دور کنند
به شیوه های مختلف اما موفق نمیشند.....خدایا!قلب مارا جای خوبان قرار ده .......

 

 وبلاگ من ....وبلاگ پيامبران رحمت

 

امام صادق(ع) فرمود:به دنبال مونسى بودم كه در پناه آن, آرامش پيدا كنم, آن را در قرائت قرآن يافتم.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی