ارتباطات و فن آوری اطلاعات (بازدید: 304)
جمعه 6/12/1389 - 14:45 -0 تشکر 290331
"جنگ جهانی سایبری " در راه است

 

 

  پایگاه خبری "ایلاف " در گزارشی با عنوان "جنگ جهانی الکترونیک "، به بررسی نسل جدیدی از جنگهای ویرانگر می‌پردازد که در آن ظرف چند ثانیه و بی هیچ هزینه‌ای، خسارتهایی سنگین به کشور هدف وارد می‌شود، جنگی که سربازن آن هکرها و متخصصین فنآوری اطلاعات خواهند بود.


یک کارشناس فن‌آوری اطلاعات در گفتگو با "ایلاف " بر این مطلب تأکید کرد که پیش‌بینی‌ها از احتمال وقوع جنگ جهانی الکترونیک خبر می‌دهند؛ جنگی که در خلال آن کشورهای درگیر وارد نبردی سخت خواهند شد، بی آنکه حتی یک سرباز، آسیب دیده و یا سلاحی نابود شود.

 

بنا بر اظهارات "ایمن ناطور " کارشناس فنآوری اطلاعات، زمانیکه فنآوری موفق شد، به ریزترین و جزئی ترین مطالب دست پیدا کند، سخن از امکان وقوع جنگ جهانی الکترونیک مطرح شد که در خلال آن کشورهای درگیر، وارد جنگهایی وحشیانه خواهند شد بی آنکه حتی یک سرباز در این جنگ آسیب دیده و یا سلاحی نابود شود. علاوه بر این یک کارشناس حقوقی نیز تأکید دارد که جهان به قدر کافی آماده این جنگ نیست و مصوبات قانونی بازدارندهای در این زمینه وجود ندارد.


ایلاف می‌نویسد: حملات ویروسی از طریق کرم رایانهای "استاکس نت "، به صدها رایانه در سراسر جهان به ویژه ایران صدمه وارد کرد به گونه ای که راه برای تکرار این خطر گشوده شد؛ مسألهای که در ابتدا به دلیل مهارت بالای به کار رفته در این فنآوری و احتمال حضور برخی دولتهای پنهان در پشت ماجرا با هدف از کار انداختن توان صنعتی صنایع بزرگ، کاملا نامأنوس و غیرعادی می‌نمود؛ یکی از مثال‌ها در این زمینه، کرم رایانهای "استاکس نت " بود که سعی داشت به سیستمهای یکی از نیروگاههای هستهای ایران وارد شود؛ مسألهای که موجب نگرانی می‌شود تکرار این حادثه و حمله به بخشهای بسیار حساس و سوءاستفاده از این اقدامات الکترونیکی با هدف حملات ویروسی ویرانگر است.


ایلاف از ایمن ناطور کارشناس فنآوری اطلاعات درباره علت امتناع دهها متخصص فنآوری اطلاعات از صحبت کردن پیرامون خطرهای قریب الوقوعی مانند "استاکس نت " سؤال کرد، وی در پاسخ اظهار داشت، بسیاری از کارشناسان طی سالهای اخیر به دلیل تخصص‌شان، درگیر حملات عادی هکرها مانند نفوذ به سیستم، انتشار ویروسهای عادی، کلاهبرداری اینترنتی و ... بوده اند و شمار اندکی از متخصصان، مشغول بکارگیری این تکنولوژی در تصفیه حسابهای سیاسی میان کشورهای بزرگ می‌باشند.


ناطور تأکید کرد این فکر سالهای زیادی به طول انجامیده و مراحل اجرایی آن به سطوح بسیار پیشرفتهای رسیده است. ویروس "استاکس نت " در سطح سیاسی جهانی شده است، لذا جنگ جهانی الکترونیکی تنها یک احتمال نبوده بلکه بسیار نزدیک است.
 

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی