انجمن ها > انجمن طنز و سرگرمی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
طنز و سرگرمی (بازدید: 643)
جمعه 6/12/1389 - 14:17 -0 تشکر 290286
50 سال بعد از تعلیق غنی سازی اورانیوم!

طنز:جهانگردی که 50 سال بعد از تعلیق غنی سازی اورانیوم! از ایران بازدید کرده، در سفرنامه خود چنین گزارش داده است:
تیمار گوسفند به خاطر دنبه
برق در تمام کشور قطع است. همه جا تاریک است. مثل ظلمات. شب و روز را بر عکس ممالک فرنگ که از بس چراغ و لامپ به برکت برق اتمی روشن است، نمی شود فرق گذاشت، در این جا به وضوح می توان دید. می گویند چون چند دهه است سوخت نیروگاهها از خارج وارد نشده، بی برقی و خاموشی همه جا را گرفته است. تمام کارخانجات کشور به حال تعلیق و تعطیل در آمده است. مردم ناگزیر شب ها شمع روشن می کنند و یا آن هایی که چشم و چارشان می بیند مانند عصر حجر از چراغ های پیه سوز که از پدران خود به ارث برده اند، برای روشنایی استفاده می کنند چون چاه های نفت مدت مدیدی است ته کشیده، قیمت دنبه شدیداً بالا رفته است. می گویند خیلی ها گوسفند را به خاطر دنبه اش داری و تیمار می کنند. دنبه گوسفند حکم باطری ری او واك و نیرو پیدا كرده است.
در دهات و روستاها اوضاع اندکی بهتر است چون آسیاب های بادی و آبی را دوباره راه اندازی کرده اند، چند آمپر برق تولید می شود که شهرنشین ها از چند ماه قبل باید جا رزرو کنند تا ساعتی زیر نور آن بنشینند و حظ وافر ببرند. آن ها با این اقدام یاد پدران خود را نیز زنده می دارند.

بازنده نیستم ، که عشق باخته ام ، همین نام تو که برده ام ، فردا برگ برنده من است .

 

 

ایران جوان

.

فوری دانلود

جمعه 6/12/1389 - 14:18 - 0 تشکر 290287

مدیر کارخانه اتومبیل سازی چوپانی می کرد

کارخانه دارها و صاحبان صنایع کوچک و بزرگ به دهات هجوم آورده و از کشاورزان تقاضای کار می کنند. هر کاری باشد برای آنها فرقی نمی کند، همین اندازه که شکم خودشان و بچه ها را سیر کنند راضی هستند.
چند روز قبل در بیابان های یکی از دهات، صاحب بزرگترین کارخانه اتومبیل سازی کشور را دیده بودند که چوپانی می کرده است. او از کار جدید خود خیلی اظهار رضایت می کرده اما از این که صاحب یکی از کارخانه های سازنده اتومبیل که قبلاً رقیب او بوده، می خواسته زیر آب او را بزند و کارجدیدش را از چنگش درآورد، سخت دل آزرده و ناراحت بوده است. صاحب گوسفندها که یک روستایی عادی است از این که هر روز مراجعینی که طالب کار هستند به او مراجعه کرده و وقتش را می گیرند، ناراحت است. او می گوید این افراد آنقدر سرو صدا راه می اندازند که نمی گذارند گوسفندهای او شب در طویله راحت بخوابند. می گوید صاحب یکی از این کارخانجات می خواسته سر او کلاه بگذارد و کارخانه اش را با تنها بز شیرده او طاق بزند که خدا به او کمک کرده و راهنمایی یکی از روستایی ها باعث شده این کلاه بزرگ سر او نرود.

بازنده نیستم ، که عشق باخته ام ، همین نام تو که برده ام ، فردا برگ برنده من است .

 

 

ایران جوان

.

فوری دانلود

جمعه 6/12/1389 - 14:18 - 0 تشکر 290289

آغل كامپیوتری

امروز وقتی به صاحب گله ای مراجعه کرده بودم تا کمی از او شیر و ماست خریداری کنم 400 مهندس مرد و زن کامپیوتر را دیدم که به چوبدار صاحب گله که در حال ساختن آغل برای گوسفندان خود بود، مراجعه کرده و از او می خواستند به جای خشت خام از کیس کامپیوتر برای ساختن و بالا بردن دیوارهای آغل استفاده کند و در مقابل کاری دست آنها بدهد.
این چوبدار گفت چند روز قبل که یک گروه دیگر از همین مهندسین نزد او آمده بودند و پیشنهاد مشابهی به او داده بودند، نزدیک بوده زرق و برق کامپیوترها و اندازه آنها که از خشت های گلی بزرگتر است، چشم او را بگیرد و تن به این معامله بدهد که یک چوپان خداشناس از گرد راه رسیده و به او گفته چندی قبل برای گوسفندان خود با کیس کامپیوتر آغل ساخته اما همه آنها با اولین باران که باریده زنگ زده و فرو ریخته است و همین باعث شده تا تن به این معامله خسارت بار ندهد. این چوبدار که آدم دل رحمی است می گوید نذر کرده اگر گوسفندانش امسال خوب زاد و ولد کنند، مقداری از پشم آنها را به این مهندسین بدهد تا بریسند واز این راه قوت لایموتی بدست بیاورند. شاید هم كلاهی برای سر بی كلاه خود ببافند.

بازنده نیستم ، که عشق باخته ام ، همین نام تو که برده ام ، فردا برگ برنده من است .

 

 

ایران جوان

.

فوری دانلود

جمعه 6/12/1389 - 14:18 - 0 تشکر 290291

آموزش کفتر نامه بر

این جهانگرد اروپایی در ادامه گزارش خود آورده است: یکی از روستاییان که به شهر رفته بود، تعریف می کرده، مدیرکارخانه موبایل سازی را دیده که همراه با وزیر پست و تلگراف و صاحب همراه اول و دوم و الی آخر با یکی از کفتربازهای حرفه ای تهران ابتکاری به خرج داده و دانشکده آموزش کفتر نامه بر راه انداخته اند. آن ها کفترها را آموزش می دهند تا مسافت های دور و دراز را پرواز کرده و نامه هایی که به آن ها بسته می شود را به شهرهای مختلف برسانند. انجمن حقوق حیوان اروپا در این مورد معترض شده و از آنها به سازمان حمایت از پرندگان شکایت برده و استفاده ابزاری از این پرنده را خلاف بند 7 منشور جهانی حمایت از مرغ های پرنده دانسته است.

بازنده نیستم ، که عشق باخته ام ، همین نام تو که برده ام ، فردا برگ برنده من است .

 

 

ایران جوان

.

فوری دانلود

جمعه 6/12/1389 - 14:18 - 0 تشکر 290292

دستاس 2 خروار جو در یک روز
وزیر بازرگانی و غلات هم از تمام ورزشکاران در رشته های کشتی و بدن سازی و وزنه برداری دعوت کرده تا برای دستاس کردن و تهیه آرد جو و گندم به استخدام مجموعه ای که تازه راه اندازی کرده است، در آیند. نوه یکی از ورزشکاران قدیم وزنه برداری به نام ابوالفضل رضا زاده که به استخدام این مجموعه در آمده، توانسته با دستاس 2 خروار جو در یک روز کاری، رکورددار دستاس در کل دنیا شود. البته لازم به ذکر است که کشورهای اروپایی و امریکا و بسیاری از کشورهای خاور دور، از دستاس کردن سر در نمی آورند و حتی نمی دانند چیست، می گویند تنها در قرن سوم پیش از میلاد در شهر اسپارت یونان، پهلوانی بوده که چنین رکوردی از خود به جای گذاشته است. رئیس سازمان تربیت بدنی نیز ایجاد این رشته جدید ورزشی را به نام خود ثبت کرده است.

بازنده نیستم ، که عشق باخته ام ، همین نام تو که برده ام ، فردا برگ برنده من است .

 

 

ایران جوان

.

فوری دانلود

جمعه 6/12/1389 - 14:19 - 0 تشکر 290293

فوتبال با توپ فرضی

به این دلیل که کارخانه های تولید توپ از کار افتاده و تعداد قابل توجه توپ فوتبال و والیبال و پینگ پنگ و بسكت که در انبارها وجود دارد، به دلیل قطع برق بی باد و پنچر بلااستفاده در گوشه ای تل انبار شده است، فدراسیون فوتبال ابتکار کرده و در راستای طرح خودکفایی ورزشی بازی جالبی به نام فوت بی بال اختراع کرده است. در این بازی، فوت بی بالیست ها با یک توپ فرضی بازی می کنند. در اولین مسابقه فوت بی بال که برگزار شد، چون هر دو تیم مدعی بودند به طور همزمان به تیم مقابل گل زده اند، مقرر شد کمیته فنی، فیلم بازی را بازبینی کند تا مشخص شود ادعای کدام یک از دو تیم درست است. فدراسیون والیبال نیز به اقتباس از فدراسیون فوت بی بال، بازی جدیدی به نام وال بی بال یا والیبال بدون توپ طراحی کرده است. وال بی بالیست ها نیز با یک توپ فرضی بازی می کنند. در بازی فوت بی بال، زمانی گل پذیرفته می شود که زننده گل به تور دروازه بچسبد.

بازنده نیستم ، که عشق باخته ام ، همین نام تو که برده ام ، فردا برگ برنده من است .

 

 

ایران جوان

.

فوری دانلود

جمعه 6/12/1389 - 14:19 - 0 تشکر 290294

مهندس آفریقایی و حکیم علفی

گفته می شود چند روز قبل یک مهندس آفریقایی که برای احداث کوره آهنگری ساخت داس و خیش به تهران آمده و برای پر کردن وقت فراغت خود به تماشای مسابقه فوت بی بال رفته بود، وقتی فوتبال بدون توپ را تماشا می کند، خیال می کند بازیکنان و تماشاچیان همه دیوانه شده و به سرشان زده است، توصیه می کند یک تیم حکیم علفی از آفریقا برای معالجه آن ها به تهران گسیل شود که رئیس سازمان تربیت بدنی که خوداهل روستای علی آباد مرکز یکی از استان ها است، ناراحت شده و اعلام کرده است در داخل کشور و در روستای یاد شده، حکیم علفی به وفور وجود دارد که با گیاهانی که در آن جا می روید توان درمان بیمارانی که بالاخانه اشان را اجاره داده اند، دارد. رئیس سازمان تربیت بدنی اطلاعیه ای صادر کرده و اظهارات آهنگر آفریقایی را توهین تلقی کرده است و از مسئولین امنیتی خواسته تا ته و توی قضیه را در نیاورده اند، از پای ننشینند چون اگر بنشینند دیگر سنگ روی سنگ بند نمی شود. نامبرده اخیراً مشکل ورود خانم ها به ورزشگاه ها را که بیش از نیم قرن از طرح اولیه آن می گذرد و لاینحل باقی مانده، با ارائه طرحی تازه حل کرده است. طبق این طرح، خانم ها در حالی که داخل خانه هستند، می توانند فرض کنند در ورزشگاه هستند و دارند فوتب بی بال تماشا می کنند.

بازنده نیستم ، که عشق باخته ام ، همین نام تو که برده ام ، فردا برگ برنده من است .

 

 

ایران جوان

.

فوری دانلود

جمعه 6/12/1389 - 14:19 - 0 تشکر 290296

بهینه سازی مصرف ذغال

شركت بهینه سازی مصرف ذغال و غذا اعلام کرده در مدارس و دانشگاهها همه باید ماسک بزنند تا گرد ذغال حاصل از نوشتن بر تخته که در هوا پخش می شود، تلف نشده و به ریه اساتید و دانش طلب ها وارد نشود تا امکان بازیافت آن وجود داشته باشد. سازمان یاد شده خاکه ذغال جمع آوری شده را به مصرف سوخت برای ایجاد گرما در زمستان می رساند.

بازنده نیستم ، که عشق باخته ام ، همین نام تو که برده ام ، فردا برگ برنده من است .

 

 

ایران جوان

.

فوری دانلود

جمعه 6/12/1389 - 14:20 - 0 تشکر 290298

اصطبل های kug به جای جایگاه های cng

از دیگر فعالیت های شركت بهینه سازی مصرف ذغال، تغییر غذای اسب ها در ناوگان چاپار خانه ای در کاروانسراهای بین راهی و داخل شهری از جو به کاه و یونجه است. طی این برنامه پیش بینی شده تا پایان سال 4000 رأس اسب و قاطر به جای جو به کاه و یونجه روی می آورند. به همین دلیل، سازمان مذکور مقرر کرده تا پایان سال آخورهای kug (کایونجی) در تمام کاروانسراها ساخته شود. می گویند كارشناسان این شركت اصطبل ها را از روی نقشه جایگاههای cng، نیم قرن قبل مكان یابی و باز سازی كرده اند. این آخورها قابلیت نشخوار کاه را دارد. کارشناسان این شركت می گویند کاه و یونجه به دلیل دیر هضم بودن و خوش نشخوار بودن، ایجاد سیری کاذب می کند و در نتیجه مصرف آن کاهش می یابد، ضمن این که حیوان زبان بسته هوا و زیر پای خود را زود به زود کثیف نمی کند و از آلایندگی هم می كاهد. مضافاً این كه قیمت آن هم پایین تر است.
در میان مردم شایع است که کشور قطر با تغییر جهت بادهای موسمی، صاحب مقادیر کثیری کاه بادآورده از ایران شده است که شركت بهینه سازی مترصد است با توسعه آخورگاه های کا یونجی ((kug) میزان استفاده از آن را بین مال داران بالا ببرد. غیر از این، این شركت اخیراً چادرهایی از پشم بز بافته که جلوی هدر رفتن گرما را می گیرد و اعلام نموده حاضر است با دادن تسهیلات و كمك بلاعوض هزینه تبدیل آپارتمان ها و خانه های ویلایی را به چادر بپردازد. این اقدام مطابقت دارد با مبحث 1900 مقررات ساختمان.

بازنده نیستم ، که عشق باخته ام ، همین نام تو که برده ام ، فردا برگ برنده من است .

 

 

ایران جوان

.

فوری دانلود

جمعه 6/12/1389 - 14:20 - 0 تشکر 290299

اسب سمند و قاطر سهند

در اکثر شهرهای ایران، اصطبل های اسب و قاطر گشایش یافته است. اسب سمند امروز در اتاق بورس حیوانات تیز تک افزایش قیمت نشان داده است. در حالی که قاطر سهند کماکان ثابت و با همان نرخ قبل معامله می شود. بازار الاغ دورگه موسوم به الاغ دم 90 با رکود همراه است. ایراد این حیوان وابستگی شدید آن به جو است که در مناطق مدیترانه ای قبرس به عمل می آید.

بازنده نیستم ، که عشق باخته ام ، همین نام تو که برده ام ، فردا برگ برنده من است .

 

 

ایران جوان

.

فوری دانلود

جمعه 6/12/1389 - 14:20 - 0 تشکر 290300

سازمان پرده خوانی و معرکه گیری

سازمان پرده خوانی و معرکه گیری (صدا و سیمای سابق) از یک دوره پرده خوانی و برپایی بساط معرکه گیری و زنجیر پاره کنی و سیاه بازی در چندین نقطه از تهران خبر داده و اعلام کرده است این برنامه ها جهت استفاده و تماشای مردم بقیه استان ها به نوبت در شهرهای مختلف اجرا خواهد شد.

بازنده نیستم ، که عشق باخته ام ، همین نام تو که برده ام ، فردا برگ برنده من است .

 

 

ایران جوان

.

فوری دانلود

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی