• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 629)
جمعه 6/12/1389 - 12:54 -0 تشکر 290227
مردان بی احساس را احساسی کنید...

فکر می کنم او همچون سابق، به من علاقمند نیست، به من بی توجه شده است، احساس می کنم بود و نبود من برای او هیچ فرقی نمی کند، فکر می کنم از زندگی با من خسته شده و به خاطر بچه ها و آبرویش فقط تحملم می کند، هر چه قدر صبوری می کنم و خودم را به بهانه های مختلف (سر کار مشکلی برایش پیش آمده، نگران شرایط خانواده اش است، گاهی آدما بی حوصله می شوند،...) متقاعد می کنم که هنوز مرا دوست دارد و علاقمند به زندگی مشترکمان است، انگار بی فایده است و روز به روز بدتر می شود و از من دورتر.

وقتی از او پرسیدم: چرا چنین فکر می کند و آیا از همسرش رفتار خاص و مشکوکی را دیده است که باعث شده چنین فکر کند، پاسخ داد: بله، اوایل زندگی، نه خیلی پیشتر از آن ،کمی بیشتر تامل کرد و گفت: به غیراز دوران نامزدی، اون هم همان اوایل آشنایی مان و چند بار در دوران عقد، به من ابراز علاقه نکرده و اصلا به من نگفته دوست دارم. بارها هم از او خواسته ام و علتش را جستجو کرده ام اما او تغییری در رفتارش نمی دهد و به حرفایم توجهی نمی کند و می گوید داریم زندگی می کنیم، انگار نا شنوا شده و یک گوشش در و گوش دیگرش دروازه. شما جای من بودید با این شوهر کم حرف و بی احساس چه می کردید؟ احساس شکست در زندگیم می کنم، آیا او واقعا بی احساس است یا این که دیگر به من علاقمند نیست؟ تصور هر دو شق آن مرا ناراحت و دلسرد می کند.

جمعه 6/12/1389 - 12:56 - 0 تشکر 290230

آنچه که شما، در مقدمه این مقاله مطالعه فرمودید، مشکل اکثریت قریب به اتفاق بانوان است که پس از گذشت مدت زمان کوتاهی از زندگی مشترک، این احساس برآنان مستولی می شود و گاها چنان ذهن بانوی خانه را مشغول می سازد که زمینه بی اعتمادی و مشاجره زناشویی را فراهم می سازد.
در نوشته ای که پیش حضور دارید، به چند نکته اساسی و کاربردی در جهت نقش اساسی بانوی خانواده در چگونگی هدایت و سوق دادن مرد زندگی شان به ابراز احساسات و یاری آنان دراین امر اشاره می کنیم.

جمعه 6/12/1389 - 13:0 - 0 تشکر 290231

- به خاطر اینکه همسرتان به لحاظ احساسی فعال نیست و کمتر ابراز علاقه و محبت می کند، وی را سرزنش نکنید. بهتر است به او حق بدهید چرا که این یکی از تفاوت های جنسیتی است، زبان احساسات و عواطف برای زنان به مثابه زبان اول است در حالی که برای مردان به مثابه زبان دوم. از همسرتان انتظار نداشته باشید که در ابراز احساساتش به مانند شما باشد و راحت و روان آن را ابراز نماید. لذا بهتر است به او فرصت دهید تا با احساساتش ارتباط برقرار نماید و او را در بیان احساساتش یاری نمایید وتمایل و ممارست وی در ابراز عواطفش را تحسین کنید تا به مرور زمان مهارت لازم را کسب کند.

مردان بی احساس را احساسی کنید


- هرگاه همسرتان در ابراز احساساتش با مشکل مواجه شد، شما می توانید با پرسش سوالاتی از وی، او را از یک لایه احساسی به لایه بعدی احساسش هدایت کنید تا او بتواند به راحتی آنها را ابراز نماید و از آن لایه های احساسی به راحتی رد شود. مثلا، اگر همسرتان ناراحت است پرسش های ذیل را به ترتیب از او بپرسید: چرا از من یا ... ناراحت و دلگیر هستی؟ من چه کار کردم که شما ناراحت شده اید؟ همین الان چه چیزی ناراحتت کرده است؟ چه موضوعی باعث شده که دلگیر و سرخورده شوی؟ می ترسی اتفاق خاصی بیفتد؟ علت نگرانی ات چیست؟به او فرصت دهید و همچون یک بازجو برخورد نکنید، اجازه دهید مرحله ابراز احساسات به آرامی پیش رود و وی شخصا به جواب، سوالات شما دست یابد و آنها را بیان کند.


- شما و همسرتان به هنگام ابراز احساسات ، از یک الگوی مشخصی که فی مابین خود متعهد شده اید تبعیت کنید و هر دویتان بر طبق آن عمل نمائید. این گونه نباشد که یکی از طرفین ملزم به اجرای آن باشد و دیگری خود را چندان متعهد به اجرای آن نداند.

جمعه 6/12/1389 - 13:2 - 0 تشکر 290233

-فعالانه به صحبت های همسرتان گوش فرا دهید و هر از چند گاهی بهتر است گفته های او را آن گونه که متوجه شده اید برای او بازگو نمائید و از او سوال کنید که آیا به درستی متوجه منظور او شده اید یا نه. گوش دادن فعال و ارائه پسخوراند یکی از مهمترین ارکان ارتباط سازنده و مفید است که به موجب آن زوجین قادر خواهند بود به گونه ای موثر به احساسات یکدیگر گوش دهند.


- برای مردها هیچ چیز ناراحت کننده تر از این نیست که احساس کنند، از طرف شریک زندگی شان درک نمی شوند و همسرشان به احساسات آنان هیچ توجه خاصی را مبذول نمی دارند؛ لذا بهتر است به همسرتان بگویید که او را درک می کنید و کاملا وضعیت روحی وی را می فهمید.


-برای این که به او نشان دهید به خوبی شنونده صحبت هایش بوده اید و عمیقا وی را درک می کنید، با گفتار و نگاه خود، در برابر گفتار و رفتار او واکنش و عکس العمل نشان دهید.
در ادامه به چندین روش که می تواند شما را در این رابطه یاری برساند، رهنمون می سازیم:
مردان بی احساس را احساسی کنید


*طبیعت مردان به گونه ای طراحی شده است که اصطلاحا "بینایی" به نظر می رسند، بدین جهت بهتر است به هنگام مصاحبت با همسر، برای نشان دادن توجه خود به او و القاء حس پذیرفته شدن و بودن وی از سوی شما، هراز چند گاهی سر خود را، به نشان تائید گفته های وی تکان دهید*برای این که به او نشان دهید او را درک می کنید و تائیدش می کنید، با گفتن عباراتی چون"درست است، خب، آها، ... " کمک شایانی به او خواهید کرد تا راحتر و با اطمینان خاطر احساسات و عقایدش را بیان کند.


جمعه 6/12/1389 - 13:3 - 0 تشکر 290235

نکته: یادآوری این نکته لازم و ضروری به نظر می رسد، خواننده جمله فوق دچار این اشتباه نگردد :


عبارت فوق به این معنی نیست که شماهمواره بایستی با هر گفته همسرتان موافقت نمائید و وی را تائید کنید، بلکه بدین معناست که شما فقط از دریچه نگاه و اندیشه او نیز به موضوع توجه و التفات دارید و دیدگاه او را نیز درک می کنید.


*برای نشان دادن احساس صمیمیت و نزدیکی به وی، او را نوازش کنید. لمس و نوازش جسمانی باعث خواهد شد که احساس نزدیکی و علاقه مندی طرفین افزایش یافته و مکالمه احساسی ارضاء کننده تری برقرار شود که به موجب آن، همسرتان راحتتر و بدون هیچ شبهه ای از اطمینان به شما، به خود این اجازه را بدهد که احساسات بیشتری را حس کرده و ابراز نماید .

جمعه 6/12/1389 - 13:53 - 0 تشکر 290264

سلام

یه قسمت مقاله یاد داده که شروع کنن به سوال کردن
اوه اوه این چیه دیگه
آقا من جای شوهره باشم با یه چی میزنم سرش..این دیگه چه سوالاتیه

اصن مردها دلشون میخاد برن تو غار خودشون تنها فکر کنن البته بیشتر مواقع
(این روزا با شوفاژ کی میره تو غار :دی)

خب این سوالا فقط اعصابشو میریزه بهم
هوم؟!

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
جمعه 6/12/1389 - 20:58 - 0 تشکر 290464

به نام خدا
سلام

منم با jtayebe گرامی موافقم
مردها اگه با این حجمه سوالات روبرو بشن یا از کوره در میرن یا در بهترین حالت سکوت می‌کنن.
حالا کدوم زنی هست که در جواب سوالاش سکوت رو تحمل کنه. من که فکر نمی‌کنم چنین باشه

البته مردهایی که احساسات زیادی به خرج نمیدن . یه جواریی خشک و بی روح هستن، گذشته‌ای داشتن که شرایطش اونا رو این طوری بزرگ کرده. یا مشغول به کاری بودن که تو اون کاری احساسات کمترین اهمیتی هم نداره


برا قفل هایی كه بستست یه كلید مونده تو مشتمبه جنون رسیده كارم بس كه فرصت ها رو كشتم
بازی نور و صدا نیست زندگی یه سرنوشته           یكی پیدا یكی پنهون مثل آدم و فرشته
جانشین  انجمن خانواده‌ی تبیان
جمعه 6/12/1389 - 21:51 - 0 تشکر 290491

به نام خدا - سلام .
من خودم با اینکه زود احساسی می شم ولی از احساسی شدن متنفرم .
حال زنا گه بخوان شوهرشونو احساسی کنن لازم نیست این همه سوال بپرسن .
همین که بره یه گوشه بشینه و به فکر بره و یه ذره هم گریه کنه که عالی می شه راحت شوهره احساسی می شه.
این برای 70 درصد شوهرا جواب می ده .
حالا اگه شوهرش جزو این 70 درصد نیست بازم نیازی به سوالات بالا نیست چون به جای احساسات اونو خشونتی می کنی و ممکنه بلا یی بیاره .
اونم چون تو از این 30 درصد 25 درصد زورشون به زنشون نمی رسه می زنند خودشونو ناکار می کنند که بدتر مجبور می شید بهشون بیشتر برسید .
یعنی به جای احساسی کنید باید احساسی بشین .

 برای امام زمان صلوات فرستادی ؟      

خدایا شکرت که هر چه دادی بهترین بود . 


 

شنبه 7/12/1389 - 9:57 - 0 تشکر 290682

سلام
به نظر من کافیه یک روز قهر کنه بره خونه مامانش شوهره گشنه که میمونه آنقدر احساسی میشه لازمم نیست این همه سئوال بپرسی و اونم تازه حرصش بگیره و اصلنم این سئوالات به دعوا ختم میشه این راهی که من گفتم خیلی خوبه :D

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

شنبه 7/12/1389 - 11:4 - 0 تشکر 290723

سلام
قهر کردن زشت ترین کار ممکنه که یه زن میتونه بکنه


بعدشم این مسئله بعلت تکرارش از زشتی میفته و دیگه مرد نمیره دنبالش

ینی چی گشنه بمونه؟
مردها میتونن برن بیرون غذا بخورن
مگه کلفت گرفتن برا غذا درست کردن؟
اصن خیلی هاشون خودشون بلد درست کنن


مرد هارو انقد بچه نبینید

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
شنبه 7/12/1389 - 12:12 - 0 تشکر 290809

jtayebe گفته است :
[quote=jtayebe;393644;290723]
سلام
قهر کردن زشت ترین کار ممکنه که یه زن میتونه بکنه


بعدشم این مسئله بعلت تکرارش از زشتی میفته و دیگه مرد نمیره دنبالش

ینی چی گشنه بمونه؟
مردها میتونن برن بیرون غذا بخورن
مگه کلفت گرفتن برا غذا درست کردن؟
اصن خیلی هاشون خودشون بلد درست کنن


مرد هارو انقد بچه نبینید

 سلام

اولا که غذای خونه کاری به غذای بیرون نداره یک روز از بیرون میگیرن روزهای دیگه را چکار می کنن

دوما مردها حوصله ندارن غذا درست کنن آخرش محتاج زنهاشونن البته اینها مال وقتیه که صحبت کردی و تاثیر نداشت

سوما احساس می خواد زن چکار

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

برو به انجمن
فعالترین ها در هفته گذشته
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی