فرهنگ پایداری (بازدید: 301)
پنج شنبه 5/12/1389 - 21:2 -0 تشکر 289992
شریک قذافی از امام صدر می گوید

یکی از اعضای اسبق شورای عالی انقلاب لیبی و شریک "معمر قذافی" در انجام این انقلاب در گفتگو با یک روزنامه عربی با وجود برخی خبرها درباره زنده بودن امام موسی صدر از شهادت وی در سال 1978 خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، "عبدالمنعم الهونی" از اعضای بلندپایه رژیم لیبی در گفتگو با روزنامه الحیات اظهار داشت: "امام موسی صدر" در حین دیدار مشهور خود از لیبی در سال 1978 به قتل رسید و در همین کشور دفن شد.

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

پنج شنبه 5/12/1389 - 21:3 - 0 تشکر 289994

شریک و همراه معمر قذافی در جنبش الفاتح که در سپتامبر سال 1969 انقلاب کرده و قدرت را در دست گرفتند در ادامه تاکید کرد: امام موسی صدر در این دیدار به قتل رسید و در منطقه "سبها" در جنوب لیبی دفن شده است.

وی افزود: "نجم الدین الیازجی" خلبان هواپیمای حامل جسد امام موسی صدر بود که پیکر وی را به منطقه سبها انتقال داد. الیازجی پیکر امام موسی صدر را با هواپیمای خصوصی قذافی به این منطقه انتقال داد و پس از گذشت زمانی اندک به علت نگرانی از افشا شدن موضوع این قتل، بدست دستگاههای امنیتی لیبی ترور شد.

خاطر نشان می شود الهونی پس از انقلاب 1969 در لیبی توسط معمر قذافی در پستهایی همچون وزارت کشور، وزارت خارجه، ریاست دستگاه اطلاعاتی لیبی گمارده شد اما پس از گذشت چند سال در اعتراض به سیاستهای قذافی به صف مخالفان وی پیوست.

خاطرنشان می شود خانواده صدر رژیم لیبی به رهبری قذافی را مسئول ناپدید شدن امام موسی صدر در سفر به لیبی می دانند.

امام موسی صدر 9 شهریور سال 1357 در سفر به لیبی و هنگام ترک این کشور به مقصد ایتالیا ناپدید شد. اسناد معتبر نشان می دهد امام موسی صدر هرگز سوار هواپیمایی که به مقصد ایتالیا پرواز می کرده نشده است. امام صدر را در این سفر شیخ "محمد یعقوب" و "عباس بدرالدین" (روزنامه نگار لبنانی) همراهی می کردند.

چندی پیش پسر امام موسی صدر که پدرش 32 سال پیش سفر بی بازگشتی به لیبی داشت، تاکید کرد: پدرم و همراهان وی همچنان زنده اند و در لیبی بسر می برند.

خاطرنشان می شود تحولات اخیر در لیبی که با اعتراضات شدید مردمی علیه معمر قذافی ادامه دارد، پرونده ناپدیدشدن امام موسی صدر را وارد مراحل تازه ای کرده است. بر این اساس، برخی منابع موثق روز گذشته از زنده بودن این عالم عالیقدر جهان اسلام و حضور وی در زندانی در لیبی خبر دادند.اما در مقابل برخی گزارشها از خروج امام موسی صدر به وسیله یک هواپیمای کوچک از این کشور به مقصدی نامشخص حکایت دارد.

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی