انجمن ها > انجمن عمومی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
عمومی (بازدید: 391)
پنج شنبه 18/11/1386 - 17:48 -0 تشکر 28944
هویج , تخم مرغ یا قهوه ؟

  زن جوانی پیش مادر خود می‌رود و از مشکلات زندگی خود برای او میگوید و اینکه او از تلاش و جنگ مداوم برای حل کردن مشکلاتش خسته شده است. مادرش او را به اشپزخانه برد و بدون اینکه چیزی بگوید سه تا کتری را آب  کرد و گذاشت که بجوشد سپس توی اولی هویج ریخت در دومی تخم مرغ و در سومی دانه‌های قهوه. بعد از 20 دقیقه که آب  کاملا جوشیده بود گاز‌ها را خاموش کرد و اول هویج‌ها را در ظرفی گذاشت سپس تخم مرغ‌ها را هم در ظرفی گذاشت و قهوه را هم در ظرفی ریخت و حلوی دخترش گذاشت. سپس از دخترش پرسید که چه می‌بینی؟ او پاسخ داد: هویج,تخم مرغ , قهوه. مادر از او خواست که هویج‌ها را لمس کند و بگوید که چگونه اند؟ او این کار را کرد و گفت نرمند. بعد از او خواست تخم مرغ را بشکند بعد از اینکه پوسته ی آن را جدا کرد تخم مرغ سفت شده را دید. و در اخر از او خواست که قهوه را بچشد. دختر از مادرش پرسید مفهوم این‌ها چیست؟ مادر به او پاسخ داد هرسه این مواد در شرایط سخت و بد یکسانی بوده اند. آب  جوشان اما هر کدام عکس العمل متفاوتی نشان دادند. هویج در ابتدا بسیار سخت و محکم به نظر می‌امد اما وقتی در آب  جوشان قرار گرفت به راحتی نرم و ضعیف شد. تخم مرغ که در ابتدا شکننده بود و پوسته ی بیرونی آن از مایع درونی آن محافظت می‌کرد وقتی در آب  جوش قرار گرفت مایه درونی آن سفت و محکم شد. دانه‌های قهوه که یکتا بودند بعد از قرار گرفتن در آب  جوشان آب  را تغییر دادند. مادر از دخترش پرسید: تو کدامیک از این مواد هستی؟

وقتی شرایط بد و سختی پیش می‌اید تو چگونه عمل می‌کنی؟

 تو هویج , تخم مرغ یا دانه‌های قهوه هستی؟

به این فکر کن: من چه هستم ؟

ایا من هویج هستم که به نظر محکم می‌ایم اما در سختی‌ها خم می‌شوم و مقاومت خود را از دست می‌دهم ؟

ایا من تخم مرغ هستم که با یک قلب نرم شروع می‌کند اما با حرارت محکم می‌شود؟

یا من دانه ی قهوه هستم که آب  داغ را تغییر داد؟

وقتی آب  داغ شد آن دانه‌ها بوی خوش و طعم دلپذیری را ازاد کردند.

اگر تو مانند دانه‌های قهوه باشی هر چه شرایط بدتر می‌شوند تو بهتر می‌شوی و شرایط را به نفع خودت تغییر می‌دهی. وقتی که ساعت رو به پایان است و وقت بسیار تنگ است تلاش‌های تو در بهترین حد خود هستند؟

ایا تو می‌توانی ارتقا یابی و به مراحل بالاتری برسی ؟

تو چگونه با سختی‌ها و مشکلات روبه رو می‌شوی؟

 ایا تو هویج , تخم مرغ یا قهوه هستی؟

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی