سينما و تلویزیون (بازدید: 1114)
چهارشنبه 4/12/1389 - 10:31 -0 تشکر 289063
قلب یخی دیگر تولید نمی شود

 

 

محمدحسین لطیفی که امسال فیلمی ضعیف با عنوان «پاریس تا پاریس» را در جشنواره داشت، اولین کارگردان ایرانی بوده که به ساخت سریال برای شبکه نمایش خانگی اقدام کرده است. سریالی که او برای نمایش خانگی تولید کرده «قلب یخی» نام دارد که تاکنون یک فصل از آن تولید شده و در بسیاری از شهرستان‌های ایران نیز توزیع گردیده است اما عدم وجود اسپانسر مالی باعث شده که ادامه تولید این سریال فعلا متوقف شود. آنچه در ادامه می‌خوانید بخش‌هایی از گفته‌های لطیفی درباره این سریال است به نقل از سینماپرس آورده می‌شود.

«قلب یخی» ورشکست شد!

مجموعه «قلب یخی» به دلیل نداشتن توان مالی و ورشکستگی پروژه، دیگر تولید نمی‌شود. مجموعه «قلب یخی» در شهرستان‌ها به صورت غیرمجاز تکثیر شده و دیگر لوح فشرده این مجموعه از جانب مخاطبان خریداری نمی‌شود، البته این امر سبب شد این مجموعه به صورت وسیع دیده شود اما به دلیل تکثیر و کپی غیرقانونی، آن تهیه‌کننده پروژه ورشکست شده و دیگر توان مالی برای ادامه تولید و تکثیر این پروژه را ندارد.

باید خانه خود را بفروشیم؟

با تمام احترامی که برای حقوق مصرف‌کنندگان و تماشاچیان این مجموعه قائل هستم، اما آیا مخاطبان این مجموعه راضی می‌شوند که برای ادامه تولید این مجموعه، مایحتاج ضروری زندگی و سر پناه خود را بفروشیم تا بتوانیم هزینه ساخت دو فصل دیگر این مجموعه را تهیه کنیم؟!

 

thank you for attention

چهارشنبه 4/12/1389 - 10:41 - 0 تشکر 289088

به نظر من که این یک بی احترامی کامله به بینندگان این سریال که تماشاچی های زیادی هم داشت ، درسته تکثیر و کپی غیر قانونی به تهیه کنندگان آسیب زیادی می زنه ولی این تکثیر و کپی متاسفانه همیشه بوده و باید طوری از اول برنامه ریزی می کردند که به مشکل برنخورند وحالا که خیلی ها این سریال رو دنبال می کنند و از اول برخی خریداری و نگاه کردن ، حالا بهشون گفته بشه که دیگه ادامه نداره و وسط کار پایانش دهیم ، اصلا خوب نیست .

امیدوارم دیگه شاهد اینگونه بی احترامی های بزرگ نباشیم .

 

thank you for attention

چهارشنبه 4/12/1389 - 10:48 - 0 تشکر 289112

!!!!

چهارشنبه 4/12/1389 - 11:10 - 0 تشکر 289127

سلام
بازم مشکل همیشکی تهیه کنندگان ، به نظر من که فقط باید برای حل این مشکل فرهنگ سازی کرد .
و من هم با اتاق عمل موافقم نباید به خاطر این مشکل ادامه ساخت این سریال متوقف بشه

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

چهارشنبه 4/12/1389 - 12:27 - 0 تشکر 289171

سلام
یك فصل از این مجموعه تولید شده یعنی سریال رو به یه جاهایی رسوندن كه مخاطب بلا تكلیف نباشه؟

گاهي به آسمان خيالم عبور کن

شعر مرا نيم نگاهي مرور کن

دل مرده ام،قبول . . .!

تو اما مسيحا باش،

يک جمعه هم زيارت اهل قبور کن.

چهارشنبه 4/12/1389 - 12:45 - 0 تشکر 289178

سلام
خیلی ناراحت کننده است فیلمش خیلی قشنگ و جذابه کاش مشکلشون حل بشه به جای این قهوه تلخ مسخره کاش بقیه این فیلم ساخته میشد

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

چهارشنبه 4/12/1389 - 16:59 - 0 تشکر 289307

عاقبت فیلم "قلب یخی"

محمدحسین لطیفی، کارگردان مجموعه «قلب یخی» در ارتباط با عدم ساخت فصل دوم و سوم این مجموعه که از طریق شبکه نمایش خانگی توزیع می‌شد، به خبرگزاری سینمای ایران گفت: «مجموعه «قلب یخی» به دلیل نداشتن توان مالی و ورشکستگی پروژه، دیگر تولید نمی‌شود.»

وی ادامه داد: «این مجموعه در شهرستان‌ها به صورت وسیع تکثیر شده و دیگر لوح فشرده این مجموعه از جانب مخاطبان خریداری نمی‌شود، البته این امر سبب شد این مجموعه به صورت وسیع دیده شود اما به دلیل تکثیر و کپی غیرقانونی آن تهیه‌کننده پروژه ورشکست شده و دیگر توان مالی برای ادامه تولید و تکثیر این پروژه را نداشته باشد.»

این کارگردان در ادامه در ارتباط با حفظ حقوق مصرف‌کنندگانی که به تهیه سی‌دی‌های ارژینال این فیلم پرداختند و توقع آنها در ارتباط با ادامه ساخت این مجموعه گفت: «با تمام احترامی که به حقوق مصرف‌کنندگان و تماشاچیان این مجموعه قائل هستم، اما آیا مخاطبان این مجموعه راضی می‌شوند که برای ادامه تولید این مجموعه، مایحتاج ضروری زندگی و سرپناه خود را بفروشیم تا بتوانیم هزینه ساخت دو فصل دیگر این مجموعه را تهیه کنیم؟!»

لطیفی در پاسخ به سوالی مبنی بر درگیری او در ساخت فیلم «پاریس تا پاریس» که سبب توقف مجموعه «قلب یخی» شد، گفت: «زمانی که دیگر توان ادامه ساخت مجموعه «قلب یخی» را نداشتیم و ادامه تولید آن به صورت کامل وجود نداشت، پروژه «قلب یخی» را رها کردم و به ساخت فیلم «پاریس تا پاریس» برای شرکت در جشنواره فیلم فجر پرداختم.»

مجموعه «قلب یخی» به کارگردانی محمدحسین لطیفی است که تا کنون تنها 12 قسمت آن که فصل اول این مجموعه خوانده می‌شود از طریق شبکه نمایش خانگی توزیع شده، این مجموعه به نویسندگی حامد عنقا است و بازیگرانی چون حمید فرخ‌نژاد، حسین یاری، امین حیایی، حمید گودرزی، نسرین مقانلو، الناز شاکردوست، مهراوه شریفی‌نیا و... در آن به بازی می‌پرداختند.

این مجموعه در زمان توزیع خود از طریق شبکه نمایش خانگی مورد توجه مخاطبان واقع شد.

چهارشنبه 4/12/1389 - 17:23 - 0 تشکر 289318

سلام. واقعا برای بعضی کاگردانان متاسفم.اولین اصل فروش هر مجموعه احترام به مخاطب است. اگر کارگردانی اسپانسر مالی جهت حمایت ندارد نباید از ابتدا شروع به ساخت ان هم سریال و از نوع شبکه خانگی وبرای اولین بار. حال کسانی که این مجموعه را خریداری کرده اند. انگار پولشان دود شده است . بهانه اوردن همیشه بوده استو طبق داستانی فردی از همسایه خود طلب طناب می کند ولی همسایه که نمی خواسته طناب را به او بدهد می گوید گندم روی ان پهن کردم و طرف مقابل می گوید مگر می شود روی طناب گندم پهن کرد همسایه می گوید اگر نخواهم طناب را به تو بدهم همین دلیل کافی است.به هر حال در طرف دیگر سریالی دیگر به صورت نمایش خانگی امده است به نام قهوه تلخ.؟ اما این سریال با وجود نقد های بسیار بسیار با کیفیت و زیبا است . ای این سریال کپی نشد؟؟ایا این سریال دچار مشکل اسپانسر مالی نشد؟اگر هم جوایزش دروغ باشد{که شخصا موافق نیستم و معتقدم که تماما راست است} هیچ وقت اصلی به نام احترام به مخاطب را فراموش نکرد و کارگردان معرفت داشت و تمام مشکلات را حل کرد . اسپانسر قهوه تلخ ار مجموعه هفتم تغییر کرد و از شرکت پخش الوند به گلپخش اول تغییر پیدا کرد و چند با رجلد ارئه شده تغییر کرد و همین شایعه در مورد قهوه تلخ هم اتفاق افتاد و مطرح شد که به دلیل کپی غیر مجاز دیگر پخش نمی شود که چنین نشد.برچسبی که بر رو یقهوه تلخ با مکی دقت دید می شود که نوشته شده: ستاد مبارزه با محصولات غیر مجاز سمعی و بصری. من یک بار که قهوه تلخ را خریداری کردم و پین کد قرعه کشی را فرستادم جواب امد که این پین کد قبلا توسط شماره دیگری ثبت شده و من فکر کردم قرعه کشی دروغ است اما به قوه در رابطه با این موضوع پیام کوتاه ارسال کردم و فردا از طرف قهوه تلخ به من زنگ زدند و با شنیدن مشکل من یک کد جدید قرعه کشی به من دادند و به این می گویند احترام و توجه به مشتری زیرا شماره ای به دروغ برای انتقادات و پیشنهادات روی جلد چاپ نکردند. در این جا باید بگوییم یکی سریال ساخت و نیمه کاره رها کرد و رفت بدون هیچ ناراحتی. طرف دیگر همچنان مشغول به ساخت است. اما نباید چشم به روی واقعیت بست. حال قضاوت با شما؟؟؟

چهارشنبه 4/12/1389 - 22:0 - 0 تشکر 289462

با گفته هات kkkkkkkl عزیزم ، کاملا موافقم هستم .
به نظر من این پولی هم که تاحالا به دست اومده از نظر شرعی حرامه ، چون قرار بوده سه فصل منتشر بشه و مردم برای دیدن هر قسمت و دیدن ادامه اون فیلم ، سریال رو خریداری کردند ، حالا سریال متوقف بشه ، اصلا جالب نیست .
بعد هم کارگردان باید بداند که انتخاب همه بازیگران خوب ، نیاز به صرف هزینه بالا هم دارد .

 

thank you for attention

پنج شنبه 5/12/1389 - 1:7 - 0 تشکر 289530

خودش 2 هفته پیش توی تلویزیون گفت اگر قانون کپی رایت را که قول دادن در فروردین 90 به طور کامل اجرا میشه را اجرا کنند من سری جدید را میسازم.

به سایت وبلاگ سیتی بیاید و تجربیات وبلاگ نویسی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

www.weblogcity.ir

 

پنج شنبه 5/12/1389 - 18:14 - 0 تشکر 289904

وقعا که
منم با otagh_amal , kkkkkkkl موافقم
ولی واقعا انتشار غیر مجاز این سریال سیری عجیب داشته
خودم شاهدم که کسانی که واسه قهوه تلخ پول میدادند و میخریدند ریالی واسه خرید این فیلم صرف نمیکردند و هلو برو تو گلو از بیرون میگرفتند
جدای این برنامه ریزی واسه پخش سر هاشون هم اشتباه بوده...هفته ای یا دو هفته یبار 1 قسمت؟؟؟؟اونم مثلا 55 دقیقه ای؟ خوب معلومه طرفدار نداره...در مورد این اخبار من با دوستان هم نظرم

من از اين كوه بالا خواهم رفت.ميگويند ارتفاعش زياد است.راهش طولاني و شيب دار است,پر از صخره و صعود به آن بيش از حد دشوار است.كارخودم است.از آن بالا خواهم رفت.به زودي مرا خواهي ديد كه از قله برايتان دست تكان ميدهم يا از فرط تلاش بر دامنه جان ميسپارم

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی