انجمن ها > انجمن دانشجویی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
دانشجویی (بازدید: 356)
سه شنبه 3/12/1389 - 17:33 -0 تشکر 288572
ثبت‌نام مشکوک از دانشجویان برای تور اروپا

به تازگی در برخی از دانشگاه‌های تهران، تبلیغات وسیع و تأمل‌برانگیزی مبنی بر ثبت‌نام دانشجویان برای شرکت در تور مسافرتی اروپا انجام گرفته است.

روزنامه جوان ستون اخبار ویژه صبح امروز خود را به موضوعات زیر اختصاص داده است:

* راز آشوب‌های اسرائیلی در بی‌بی‌سی فارسی

بنگاه خبر پراکنی انگلیس در مقاله ای درباره تحولات اخیر منطقه از راز آشوب اسرائیلی 25 بهمن، پرده برداشت.

بی‌بی‌سی در مقاله ای تحت عنوان "مانع پیش روی ایران در برابر فرصتی تاریخی " با اشاره به خوش خدمتی سران وابسته منطقه به اهداف امریکا و اسرائیل به موضوع مصر اشاره کرده و همکاری مبارک با سرویس های جاسوسی غرب برای مقابله با ایران را امری حیاتی برای سیاست‌های آمریکا و غرب بر می‌شمرد و تصریح می‌کند با برکناری مبارک هر حکومتی که جایگزین آن شود مسلماً همانند رژیم گذشته در خدمت بی چون و چرای غرب نخواهد بود

این سایت عبور ناو جنگی ایران از کانال سوئز و حضور در بیخ گوش اسرائیل را زنگ خطری برای این رژیم دانسته و تحولات اخیر را باعث قدرت دوچندان ایران در منطقه و جهان و همچنین تغییر معادلات جهانی به نفع این کشور می‌داند.

بی‌بی‌سی با بیان اینکه بزرگترین مانع بهره گیری از فرصت اخیر را ناآرامی و بی‌ثباتی در ایران است، می‌آورد که اگر همزمان با بحران در کشورهای منطقه، این بحران به ایران نیز سرایت کند امکان نقش آفرینی از ایران در تحولات اخیر گرفته خواهد شد.

این سایت ضدانقلاب در این زمینه به صراحت می‌نویسد: "تغییر شمایل خاورمیانه در سایه جنبش‌های زنجیره‌ای، فرصتی تاریخی برای تقویت موضع ایران در منطقه است و بزرگترین مانع بهره‌گیری از این فرصت، ناآرامی و بی‌ثباتی در ایران است.

اگر همزمان با ادامه بحران در کشورهای عربی که با جنبش‌های اعتراضی دست به گریبانند، ایران هم در داخل دچار بحران باشد، نه حکومت می‌تواند پشتوانه و مقبولیت کافی برای ایفای نقش در تحولات منطقه‌ای را داشته باشد و نه خلأی که در منطقه پدید می‌آید در انتظار دگرگونی احتمالی در نظام حاکم بر ایران یا تثبیت موقعیت حکومت کنونی خواهد ماند تا از آن به نفع ایران بهره ببرد. "

سه شنبه 3/12/1389 - 17:33 - 0 تشکر 288574* واسطه‌گری جمهوری آذربایجان جهت جذب جاسوس برای رژیم صهیونیستی

به تازگی سرویس اطلاعاتی جمهوری آذربایجان به منظور تامین نیازمندی های اطلاعاتی خود درباره ایران، جذب دانشجویان کشورمان را در دستورکار قرار داده است.

بر همین اساس سازمان اطلاعاتی جمهوری آذربایجان طی استراتژی جدیدی که در دستور کار خود قرار داده مانند کشورهای اروپایی قصد دارد با ترفندهای قدیمی از قبیل اعطای بورس تحصیلی، فرصت‌های مطالعاتی و استخدام با درآمد بالا به افراد از طریق برخی آژانس ها و تورهای مسافرتی و بنگاه‌های کاریابی داخلی که در زمینه انتقال اتباع ایرانی به آن کشور فعالیت دارند، اقدام به جذب دانشجویان ایرانی نماید.

لامز به ذکر است کسب اخبار و اطلاعات از اوضاع داخلی ایران از گذشته در دستورکار سرویس اطلاعاتی آذربایجان و سایر کشورهای منطقه قرار داشته اما با توجه به افزایش نفوذ رژیم صهیونیستی در جمهوری آذربایجان اقدامات مزبور با هدف تامین نیازمندی های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی انجام می‌شود.

سه شنبه 3/12/1389 - 17:34 - 0 تشکر 288575

* ثبت‌نام مشکوک از دانشجویان برای تور اروپا؟!

به تازگی در برخی از دانشگاه‌های تهران، تبلیغات وسیع و تأمل‌برانگیزی مبنی بر ثبت‌نام دانشجویان برای شرکت در تور مسافرتی اروپا انجام گرفته است.

گفتنی است نهاد یا مرجع توزیع‌کننده این پوسترهای تبلیغاتی مشخص نیست. در پوسترهای تبلیغاتی، زمان این تورها فروردین سال 90 و مقصد آن‌ها، هشت کشور اروپایی اعلام شده است.

لازم به ذکر است کشورهای اروپایی بدلیل ضعف اطلاعات از داخل ایران به شدت بدنبال جذب جاسوس به خصوص از قشر دانشجوی کشور بوده که با برگزاری تورهای با قیمت ارزان ویا دادن بورس های تحصیلی و یا مطالعاتی سعی در جذب نفرات برای کسب اطلاعات از داخل ایران دارند.

سه شنبه 3/12/1389 - 17:34 - 0 تشکر 288576

* علی افشاری:موسوی شایسته رهبری سبزها نیست

علی افشاری از عناصر ضد انقلاب در مطلبی که در سایت های ضد انقلاب منتشر شد، شدت گرفتن اختلافات میان فتنه گران داخل و خارج از کشور را به نمایش گذاشت و بر عبور از میرحسین موسوی تاکید کرد.

افشاری با تردید نسبت به تداوم و رشد فتنه انگیزی‌ها نوشته است: واقعیت جنبش سبز ،تعدد ،تنوع و پراکندگی گرایش ها است. البته این تنوع هنوز نتوانسته حالت مناسب و سازنده پیدا کند و از مرحله قرار گرفتن دیدگاه های مختلف و نا متجانس کنار همدیگر به ائتلاف نیروهای گوناگون حول یک برنامه مشخص سیاسی ارتقاء یابد. در واقع از حالت جماعت به جنبش اجتماعی سازمان یافته متحول شود.

وی همچنین در بخش دیگری از نوشته خود موسوی را یک رهبر کاریزماتیک ندانسته و خواستارسپردن رهبری فتنه گران به شورای هماهنگی راه سبز شد و نوشت: این رهبری می باید از پایین به بالا بوده و متعهد به میانگین و فصل مشترک خواسته ها باشد. قطعا در این رهبری موسوی ،کروبی و اطرافیان شان نقشی برجسته خواهند داشت اما حضور در رهبری محدود به آنها نمی‌شود.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی