انجمن ها > انجمن اجتماعي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
اجتماعي (بازدید: 242)
سه شنبه 3/12/1389 - 17:20 -0 تشکر 288537
دزدی بخاطر خرید لباس و کفش نو

دختر بچه ۹ ساله که هنگام دخل زنی از داخل فروشگاهی بزرگ دستگیر شده پس از انتقال به کلانتری در گوشه‌ای نشسته بود و گریه می‌کرد. او به سوالات افسر پلیس جوابی نمی‌داد و فقط التماس می‌کرد که اجازه بدهند به خانه برگردد.

سارا پس از گفت‌و‌گویی کوتاه با کار‌شناس اجتماعی پلیس خراسان رضوی گفت: پدرم فوت کرده است و مادرم به موادمخدر اعتیاد دارد. او گدایی را به من و خواهر ۱۲ ساله‌ام یادداده است و ما هر روز ۳ نفری در خیابان‌ها کار می‌کنیم. مادرم هر شب پول‌های من و خواهرم را می‌گیرد و کریستال می‌خرد.

سارا خودش را روی صندلی جابه جا کرد و در حالی که دست‌های کوچکش را زیر چانه‌اش گذاشته بود با نگاهی معصومانه افزود: یک برادر کوچولو هم داشتم که ۳ سال قبل گم شد و ما هیچ خبری از او نداریم. خواهرم می‌گوید شاید مامان، برادرمان را فروخته باشد و من و تو باید بزرگ که شدیم برادرمان را پیدا کنیم.

سارا ادامه داد: یک روز که برای گدایی به پارک رفته بودیم من هوس کردم کمی تاب بازی کنم ولی مادرم ناراحت شد و به دلیل بازیگوشی کتکم زد و گفت: ما برای کار به اینجا آمده‌ایم!

من از این برخورد مادرم خیلی ناراحت شده بودم و می‌خواستم فرار کنم اما خواهرم گفت: مامان ما بهترین مامان دنیاست و ما نباید به او بی‌احترامی کنیم.

دخترک لاغر اندام آهی کشید و گفت: مدتی است که خرج مادرم زیاد شده است و اگر من و خواهرم یک روز پول کمتری برایش ببریم با عصبانیت کتکمان می‌زند. مامانم می‌گوید با این مقدار پول، نصف پول خرید کریستال من جور نمی‌شود و حتما شما ۲ تا هم می‌خواهید باد هوا بخورید. مامان یادمان داد که من و خواهرم چه طوری در بین روز گدایی را چند دقیقه‌ای تعطیل کنیم و از دخل مغازه‌ها پول برداریم.

وی در حالی که به کفش‌های کهنه و پاره‌اش نگاه می‌کرد لبخند سردی زد و گفت: مامانم قول داد که امروز پول‌هایم را نگیرد و با هم به خرید برویم. من و خواهرم قصد داشتیم برای مامان کفش و لباس بخریم چون خواهرم از روی شناسنامه او فهمید که فردا شب جشن تولدش است او در پاسخ به این سوال که چه آرزویی داری؟ جواب داد: دوست دارم به مدرسه بروم و درس بخوانم و بچه خوبی باشم.

با پی گیری‌های به عمل آمده از سوی کار‌شناس اجتماعی پلیس خراسان رضوی، یکی از نیکوکاران حامی کودکان بدسرپرست برای حمایت قانونی و پشتیبانی از این ۲ خواهر بی‌گناه اعلام آمادگی کرد و اقدامات قانونی لازم در این باره به عمل آمده است.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی