انجمن ها > انجمن اجتماعي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
اجتماعي (بازدید: 577)
سه شنبه 3/12/1389 - 16:30 -0 تشکر 288477
راز قتل دردناک سعادت آباد تهران

راز قتل دردناک هاله دندانپزشک زن 28 ساله درسعادت آباد تهران

پایان معمای قتل دندانپزشک زن
به سرقت نرفتن لوازم گرانقیمت دندانپزشکی فرضیه جنایت به خاطر سرقت را با گره کوری مواجه می‌کرد، از سوی دیگر وجود خودکار در کنار جسد و جوهری بودن دستان و آستین روپوش هاله نشان می‌داد این زن در حال نوشتن وقتی پشت به عامل جنایت داشت، مورد حمله قرار گرفته و حتی سعی کرده با استفاده از خودکار از خود دفاع کند.
وطن امروز: راز قتل دردناک یک دندانپزشک زن که در مطب خود قربانی توطئه مرگباری شد پس از 9 سال در هاله‌ای از ابهام ماند و پرونده‌اش مختومه شد. در حالی که مادر این زن اصرار دارد دامادش می‌توانسته قاتل دختر باردارش باشد قاضی حکم به پرداخت دیه از بیت‌المال داد و پرونده را بدون قاتل بست.


شامگاه 16 خردادماه سال 80 جنایتی هولناک در طبقه دوم برج شهریار واقع در سعادت‌آباد تهران رخ داد که در آن هاله دانشبدی 28 ساله از سوی قاتلی مورد حمله قرار گرفته و خفه شده بود.


وقتی قاضی حسین کوه‌کمره‌ای و پلیس جنایی پای در قتلگاه این دندانپزشک باردار گذاشتند پی بردند بستگان هاله در را شکسته و با ورود به مطب، جسد وی را در حالی که روپوش سفیدی به تن داشت روی کف اتاق معاینه دیده‌اند. از گره خوردن روسری قهوه‌ای و گلدار هاله دور گلویش مشخص بود عامل جنایت با حمله غافلگیرانه به وی و استفاده از روسری هاله را خفه کرده است. زخم‌های روی صورت و بینی این زن و انگشتان خون‌آلود 2 دست وی نشان می‌داد تقلای بسیاری داشته و با عامل جنایت درگیر شده است.

سه شنبه 3/12/1389 - 16:31 - 0 تشکر 288480

تحقیقات نشان داد این زن به همراه شوهرش که پزشک است در مطب کار می‌کرد اما روزهای زوج به خاطر حضور شوهرش در یکی از درمانگاه‌های خیریه همیشه در مطب تنها بود.


به سرقت نرفتن لوازم گرانقیمت دندانپزشکی فرضیه جنایت به خاطر سرقت را با گره کوری مواجه می‌کرد، از سوی دیگر وجود خودکار در کنار جسد و جوهری بودن دستان و آستین روپوش هاله نشان می‌داد این زن در حال نوشتن وقتی پشت به عامل جنایت داشت، مورد حمله قرار گرفته و حتی سعی کرده با استفاده از خودکار از خود دفاع کند.


بررسی دفاتر و کارت ویزیت بیماران در دستور کار قرار گرفت و مشخص شد روز جنایت 2 مرد بیمار برای نخستین‌بار به مطب دندانپزشکی هاله رفته و تشکیل پرونده داده‌اند.


این شاخه تحقیق که می‌توانست پلیس را به عامل جنایت برساند پس از تجسس‌های گسترده و در حالی که مشخص شد یکی از بیماران مشخصات جعلی‌ای در کارت پرونده نوشته است به بن‌بست خورد تا اینکه فرضیه‌ای مبنی بر دخالت شوهر هاله، در قتل زن باردارش مطرح شد.

سه شنبه 3/12/1389 - 16:31 - 0 تشکر 288481

شهرام با دستور قاضی حسین کوه‌کمره‌ای بازداشت شد و در بازجویی‌ها گفت:
«من و همسرم در این مطب با هم کار می‌کردیم، روزهای زوج چون در درمانگاهی بودم هاله تنها می‌ماند، روز جنایت همسرم را به مطب رساندم و خودم نیز به درمانگاه رفتم تا ساعت 10 شب به خاطر شلوغی درمانگاه و اینکه هر 2 می‌دانستیم نباید مزاحم کار یکدیگر باشیم با هاله تماسی نداشتم، تاریک شده بود که به خانه رسیدم و دیدم همسرم نیست سریع به مطب زنگ زدم کسی جواب نداد،به تصور اینکه هاله دچار ناراحتی ناشی از بارداری شده به خانه پدرزنم در نزدیکی مطب زنگ زدم اما هاله در آنجا نیز نبود، نگران شدم من و پدرزنم به مطب رسیدیم با ضربات لگد در را باز کردیم و دیدیم هاله کشته شده است، من از قتل همسرم هیچ اطلاعی نداشتم».

در برابر این ادعای بی‌گناهی، خانواده هاله اصرار داشتند که وی می‌تواند قاتل باشد و باید مجازات شود.

سه شنبه 3/12/1389 - 16:32 - 0 تشکر 288482

پرونده قتل هاله دانشبدی پس از کش و قوس‌های خیلی زیاد پیش روی قاضی شعبه 1157 دادگاه جنایی تهران قرار گرفت و وی پس از بررسی دوباره شهرام – شوهر هاله – را از اتهام قتل عمد تبرئه کرد که این حکم با اعتراض خانواده هاله روبه‌رو شد.


بدین ترتیب، وقتی حکم تبرئه داماد نقض شد پرونده این بار در اختیار قاضی شعبه 1156 دادگاه بعثت قرار گرفت و با وجود بررسی‌های قضایی و پلیسی هیچ سرنخی از عامل جنایت به دست نیامده و قاضی پرونده در حالی که خانواده هاله می‌گفتند شهرام گناهکار است چرا که اصلا ماجرای قتل همسرش را پیگیری نکرده، این مرد را از قتل هاله دانشبدی تبرئه کرده و حکم به پرداخت دیه از بیت‌المال دادند.


پس از اینکه اعتراض خانواده قربانی در دیوانعالی کشور پذیرفته نشد پرونده قتل دندانپزشک باردار پس از 9 سال برای همیشه بسته شد.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی