انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 332)
سه شنبه 3/12/1389 - 15:13 -0 تشکر 288407
داستان فتنه تمام شده است، مردم جلوتر از رهبری حرکت نکنند

پورمحمدی: داستان فتنه تمام شده است، مردم جلوتر از رهبری حرکت نکنند

رییس سازمان بازرسی کل کشور تاکید کرد: باید دشمن را شناخت و اجازه تحرک به او نداد اما در عین حال نباید وقت خود را در راه تشدید اختلافات هدر داد.


به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی طی سخنانی در جمع مردم جزیره کیش با اشاره به الهام‌بخشی ملت ایران در دنیای اسلام و تلاش غرب در جهت مغشوش نشان دادن وضعیت ایران، تصریح کرد: حوادث کوچک در ایران توسط ماهواره‌ها و شبکه‌های تبلیغاتی بزرگنمایی می‌شود و این امر هدفی جز ناامید کردن مردم منطقه از خیزش اخیر ضد غربی‌ ندارد.


وی با اشاره به قدرت تاثیرگذاری جمهوری اسلامی بر تحولات منطقه و نگرانی غرب از این مسئله و کوشش در جهت ارائه تصویری مغشوش و ناامیدکننده از ایران اسلامی، افزود: غرب درصدد است با ارسال تصاویر خاص از خیابان‌های تهران در حوادث اخیر و بزرگنمایی یک حرکت کوچک، امید معترضان مصری و تونسی و بحرینی را که با نظر به تجربه انقلاب اسلامی و ملت انقلابی ایران به خیابان‌ها آمده‌اند، از بین ببرد.


رییس سازمان بازرسی کل کشور با تاکید بر این که امروز بحث فتنه و فتنه‌گران مطرح نیست، خاطرنشان کرد: فتنه متعلق به دوران غبارآلودی بود که تشخیص حق و باطل دشوار بود و باطل در لباس حق جلوه می‌نمود اما امروز با روشن شدن مسایل و گذشت زمان، ما فتنه و سران فتنه نمی‌شناسیم بلکه با ضد انقلاب و عناصر مخالف با انقلاب اسلامی روبه‌رو هستیم.

سه شنبه 3/12/1389 - 15:14 - 0 تشکر 288409

پورمحمدی ادامه داد: امروز بر همه روشن است که این جریان، پایه‌های انقلاب و نظام اسلامی را هدف قرار داده است. با روشن شدن خطوط، داستان فتنه تمام شده است و با تغییر ادبیات سیاسی باید فتنه‌گران دیروز را ضد انقلاب امروز نامید؛ البته ما برای آن‌ها متاسف هستیم و افسوس می‌خوریم. آنان جزو ریزش‌های انقلاب هستند و با عدم تشخیص حق و باطل و گرفتار شدن در فتنه و گمراهی، اکنون به مرحله‌ای رسیده‌اند که روبروی حق ایستاده و با حق لجاجت می‌کنند.


این مسوول عالی قضایی با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم و با نظر به سوابق سران فتنه گفت: از دیدگاه قرآن، حتی کسی می‌تواند دانای به اسم اعظم باشد و سوابق ویژه‌ای داشته باشد اما با دنباله‌روی از هوای نفس، زمین‌گیر شود. مگر آقایان مدعی پیروی از خط امام نیستند؟ مگر امام نگفت هر وقت دشمن از شما تعریف کرد، در کار خود شک کنید؟ پس چرا آنان این راه را ادامه می‌دهند؟ این‌ها به قول قرآن به جای رجوع به عقل، به قلب پر از کینه و احساس انتقام‌جویی خود رجوع می‌کنند و در نتیجه در عناد و نادانی خود خواهند ماند.


وی با اشاره به تجمع غیرقانونی 25 بهمن ادامه داد: ادعای حمایت از حرکت مردم مصر و تونس از طرف این آقایان برای مردم قابل باور نیست. چگونه می‌توان با تبلیغات و تشویق غرب و در راه تامین منافع غرب، تجمع غیرقانونی به راه انداخت و در آن از به خطر افتادن منافع غرب در مصر و تونس حمایت کرد؟ مسلم است که شما در مسیر منافع دشمن و برای جلوگیری از صدور پیام انقلاب اسلامی به کشورهای منطقه دست به این اقدام زدید.

سه شنبه 3/12/1389 - 15:14 - 0 تشکر 288411

پورمحمدی با بیان که ایران اسلامی و ملت ایران در موقعیت خطیری از حرکت تاریخی خود قرار دارد، به راهپیمایی جمعه گذشته مردم اشاره کرد و افزود: این حرکت نشان‌دهنده دشمن‌شناسی ملت ایران بود. باید دشمن را شناخت و اجازه تحرک به او نداد اما در عین حال نباید وقت خود را در راه تشدید اختلافات هدر داد. امروز با وحدت اسلامی باید به آینده نگریست و در این مسیر بهترین سرمشق، مقام معظم رهبری هستند.


وی ادامه داد: مردم ما باید در صحنه حضور داشته باشند اما جلوتر از رهبری حرکت نکنند. هرکسی که از مسیر تعیین شده نظام جلو بزند، منحرف خواهد شد. ما باید در برابر ضد انقلاب امروز با تمام امکانات مقاومت کنیم اما به هیچ وجه نباید جلوتر از مقام معظم رهبری حرکت کنیم.


پورمحمدی در ابتدای سخنان خود ضمن تبریک و تهنیت سالروز میلاد حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع)، اظهار کرد: تقارن روز میلاد صاحب دین و صاحب مذهب برای ما باعث سعادت است. باید در تلاش بود تا قلب و ضمیر خود را در دریای معارف اهل بیت (ع) غنی سازیم و درون خود را از این سرمایه‌های عظیم سرشار کنیم.

سه شنبه 3/12/1389 - 15:15 - 0 تشکر 288413

وی با اشاره به رسالت پیامبر گرامی اسلام (ص) در مواجهه با بشریت، تنها راه رستگاری بشر را تبعیت از سراج منیر و ندای پیامبر اسلام (ص) دانست و افزود: راه رهایی جهان اسلام از گرفتاری‌ها بازگشت به پیام پیامبر (ص) و سرلوحه قرار دادن این سراج منیر در مسیر پیش رو است. پیامی که همواره همراه با تعقل و بر پایه تفکر است.


پورمحمدی با اشاره به حدیثی از امام جعفر صادق (ع) مبنی بر این‌که اگر مردم زیبایی کلام ائمه اطهار (ع) را درک می‌کردند، دنباله‌رو آن‌ها می‌شدند و همچنین با اشاره به این‌که ذات انسان تسلیم زیبایی است، خاطرنشان کرد: امروز بیش از هر چیز دیگری نیازمندیم که با تواضع هر چه تمام‌تر پای معارف ائمه اطهار (ع) و حقایق دینی بنشینیم و از آن‌ها فرا بگیریم.


رییس سازمان بازرسی کل کشور در بخش دیگری از سخنان خود ضمن یادآوری آنچه که این روزها در مصر، تونس، لیبی، یمن و بحرین می‌گذرد، این حرکات را ناشی از تحول‌آفرینی دین اسلام و پیام عقلانی پیامبر اسلام (ص) ارزیابی کرد و گفت: انسان مسلمان امروز این نکته حیاتی را دریافته است که گمشده او در این دنیای پرآشوب، عقلانیت دینی و تفکر در حقایق ناب است، نه حقایق معطوف به دنیای مادی که غرب مروج آن است؛ بلکه آن حقایق برخاسته از پیام پیامبر اسلام (ص) که امروزه منشا تحرک و تحول دنیای اسلامی شده است.

سه شنبه 3/12/1389 - 15:16 - 0 تشکر 288414

وی با اشاره به این نکته که قدرت نرم انقلاب اسلامی باعث رقم خوردن تحولات اخیر در دنیای اسلام می‌شود، اظهار کرد: امروز زور و زر، تبلیغات و فناوری و زرق و برق تلویزیون‌های ماهواره‌ای نیست که تاثیرگذاری دارد، بلکه جاذبه حقیقت دینی است که ملت‌ها را به حرکت واداشته است و آن‌ها در این مسیر انقلاب اسلامی ایران را سرلوحه کار خود قرار داده‌اند. این افتخار متعلق به ملت ایران است که طلایه‌دار فهم و درک دینی و همچنین جهت‌گیری اسلامی نسبت به مسایل معاصر است.


رییس سازمان بازرسی کل کشور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نحوه پیشرفت و توسعه منطقه آزاد کیش، به بیان مسایلی در مورد تاثیر منطقه آزاد بر رشد و توسعه کیش پرداخت.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی